меню за 6.5-месечно дете

  • 1 550
  • 25


Здравейте! Кажете ми менюто на детето си.Мисля,че на моето дете е доста бедно-яде 5 пъти на ден
1.мляко
2.захранвам с попара и дохранвам с каша от шише
3.зел.пюре или плодово-зеленчуково( още не съм дала жълтък),месо е ял 4-5 пъти и не го харесва ,за десерт-плодово пюре
4.мляко
5.каша от шише
Какво мислите???Какво да добавя още?


Виж целия пост
# 1
ами при нас е същото с тази разлика че яде месо, но пък попарата не я кусва - чак и се гади. правила съм няколко пъти нишесте с настъргана ябълка или смачкан банан. отскоро ги давам пресни , преди това варях ябълката..
Виж целия пост
# 2
За 6.5 месечно менюто ти е повече от разнообразно  Peace

Аз не бих добавяла нищо, освен пресни плодове поне още 3 месеца.
Тогава можеш да включиш месото, яйцето след това- след годинка най-добре. Глутенът също след годинка, не знам защо я даваш попарата толкова рано ...
Виж целия пост
# 3
Жасмина,какво нишесте купуваш?Как точно приготвяш кисела?
Никол,добавих попарата за разнообразие,а след като не харесва месото съм решила да дам жълтък,за да не получи някоя анемия,че само това ми липсва.А ако не давам глутен(попарата),тогава как да разнообразя менюто му.
Между другото съм давала глутен без а знам когато детето беше само на 30 дни-педито каз за запек да приготвям млякото вместо с преварена вода,с овесена вода,която не ни помогна за запека и съдържа глутен!!!!
Виж целия пост
# 4
обикновено царивично нишесте, което правя само с вода . правя го по-гъсто и след това добавям разтворено АМ с малко вода  и настъргана ябълка.
Виж целия пост
# 5
ОК!Аз мисля да направя нещо такова-един ден а давам попара,на следващия ден-нещо друго,още не съм го измислила,а следобедното мляко да заменя с кисел,а да махна от обедното плодовото пюре.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, пюретата съдържат достатъчно разнообразни зеленуци и плодове, можеш и сама да си правиш различни комбинации, ако детето ти яде домашни.
За анемията също не се притеснявай, дъщеря ми яде месо от 9 месеца и яйце от 1г. и 7. (и то рядко), Хемоглобинът й е нормален  Peace

Щом си въвела глутена отдавна, можеш да даваш и грис, кус-кус, овесени ядки ...  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
От моите пюрета яде само картофено,опитах да сложа и други зеленчуци,но не иска.В картофеното пюре слагам АМ,затова го яде,а купено зеленчуково не кусва.Май към купеното трябва да слагам АМ,за да стане работата.Като казвам,че яде зеленчуково,имам предвид само картофено.
Виж целия пост
# 8
И нашето меню е като вашето. Не съм давала попара още, а на обяд редувам зеленчуково с месно.
Следобяд давам каша, а вчера за първи път и кисел.
Моят мъник не хареса домашните ми творения и засега давам само купешки. В началото аистина беше трудно, но малко по-малко ще започне - не го насилвай.
Виж целия пост
# 9
Нашето меню е следното:
1. мляко
2. зел.пюре и плодово за десерт (месно още не съм въвела, а жълтък слагам през ден)
3. каша и плодово пюре за десерт
4. мляко
На 4-кратнно хранене сме, понеже вече не огладнява толкова бързо, а и става късно.
Виж целия пост
# 10
Ние сме малко по-малки, но нашето меню е следното:
1. Мляко
2. Мляко
3. Зеленчуково пюре
4 Каша+плод+мляко
5. Мляко
От скоро въведох месно пюре и след около седмица почвам с жълтъка.
Мисля, че сте си много добре за сега Peace
Виж целия пост
# 11
Менюто на сина ми е такова:
АМ
Плодово пюре (достатъчно му е за едно хранене)
АМ (би трябвало да яде зеленчуково пюре, но ги отказа)
През ден каша или месно пюре
АМ

Скоро смятам да въведа попара, но така и не разбрах точно от лекарката как да я приготвям, така че ще съм благодарна, ако споделите ( t a t i a n a, извини ме, че ти използвам темичката).    bouquet
Виж целия пост
# 12
Рецептата на нашето педи:
Изкиснато сирене колкото кибритена кутиика, 2 сухара, гореща вода, 1 ч.л. масло, 1ч.л. захар (това мисля да го пропусна)  Wink
Виж целия пост
# 13
Нашето меню е следното:9.00ч.-попара,12.30ч.-зел./месно пюре +жълтък през ден,17.00ч.-каша,кисел,нишесте или бисквити с кис.мляко и21.00ч.-АМ.Пропуснах да кажа че в попарата слагам АМ.
Виж целия пост
# 14
Скоро смятам да въведа попара, но така и не разбрах точно от лекарката как да я приготвям, така че ще съм благодарна, ако споделите ( t a t i a n a, извини ме, че ти използвам темичката).    bouquet

ПОПАРАТА
Попара със сирене
За попарата
Докога тази попара ?
За попарата
Каши, попари и кисели! - помагайте
Кога започнахте да давате попарата
Въпросче за попарата
Hе иска попара
Дайте идеи за заместител на попарата
Кажете ми,моля ви , алтернатива на попарата като закуска
Защо попарата с чай, а не с мляко?
Колко време се изкисва сиренето за попара?
Хляб в попарата?
Въпросчета за попарата
Какъв чай използвате за попарата на бебетата?
Направата на попарата
За попарата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия