Колики и хомеопатия

  • 783
  • 7
Искам да дам на детенце едни хомеопатични хапченца за коликите, но не знам в колко водичка да му ги разтворя и как да му ги дам, ще ми помогнете ли?
Виж целия пост
# 1
Какви са хапчетата?И защо не се консултираш с доктор?
Ако става въпрос за chamomilla vulgaris 15ch мисля че се слагаха 5 топчета в 30мл но може и да слагаш повече вода.Все пак се консултирай с доктор.
Виж целия пост
# 2
Когато аз давах хомеапатични за коликите, пулсатила, с разредка 15, слагах по 5 бонбонки в шишето с вода, и когато ги изпие... Но аз давам доста водичка, така че по 2 шишета на денонощие отиваха.
По принцип правилото за пиенето на хомеопатия, е да се пие само от 1 вид. Например ако пиеш хапчета и чай за кърма едновременно, няма ефект - само едното. Не трябва да има ментов вкус в устата, дори и от паста за зъби. Но това май повече се отнася за възрастните.
Все пак може би е по-добре да се консултираш с лекар преди това. За една и съща болест например, за различни хора се изписват различни хомеопатични медикаменти, защото всичко е строго индивидуално.
Дано при вас бързо да подейства.
Можеш да пробваш също и с гел против колики. Май МедикаБебе се казваше, в синя опаковка е.
Виж целия пост
# 3
chamomilla vulgaris 15ch мисля че се слагаха 5 топчета

Давала съм на Калоян, когато му растяха зъбки. По 5 топченца, но ги разтварях в съвсем малко вода (1-2 ч.л.) за да може лесно и бързо да се изпият.
Виж целия пост
# 4
По принцип, хомеопатията е на следния принцип - малко, но на често, затова, разтвори 3-4 във малко водичка, за да я изпие   (защото по принцип тези гранулки се слагат под езика и се стопяват) и ги давай между храненията. Това е, друго немога да се сетя. Много внимавай какво хапваш, защото се отразавя адски на кърмата.
Виж целия пост
# 5
хапченцата са colocynthis ch9 и lycopodium ch5-от една книжка за детска хомеопатия
Виж целия пост
# 6
хапченцата са colocynthis ch9 и lycopodium ch5-от една книжка за детска хомеопатия

на BOIRON ли са?
Виж целия пост
# 7
Да!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия