''Вечният'' или работещ студент по ... ?

  • 5 257
  • 97

Анкета

Изучаването на коя специалност има добро перспективно развитие в професионална гледна точка в България? Ако сте вече работещи граждани, то вие работите по специалността... ???

Опции:

Във връзка с тази анкета: Кой сега е номер едно на икономическите университети в България??? следва и новата питанка?!?

Коя изучавана от вас/нас специалност на практика си заслужава и би ни дала добра база за една бъдеща реализация в България? Или по коя специалност сте дипломирани студенти или работещи вече граждани на РБ?!?

Имате възможност да напишете едно виртуално CV включващо:

1'во специалност

2'ро университет

3'то работа в момента


Вие сте...  Peace


Виж целия пост
# 1
Давайте народе  bowuu

1 специалност СК
2 специалност СФК

университет СА ''Д. А. Ценов'' - Свищов

не работя в момента  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Я добави филология Wink
Виж целия пост
# 3
Аз сама добавих 2 опции, ама сега се чудя...като съм архитектин, къде да гласувам - в инженерството или в изкуството?
Виж целия пост
# 4

Готова си  Peace
Виж целия пост
# 5
Вярно че казват, че рекламата е изкуството... Обаче защо е събрана заедно с него, като то не е икономическа специалност?
Виж целия пост
# 6
Маркетинг, Реклама, PR
Финанси
Право
Психология
Медицина
Фармация
Стоматология

Виж целия пост
# 7
Аз, като един завършващ магистратура филолог по новогръцки език, смятам, че работа няма да си намеря, поне не такава, свързана със специалността ми. Преглеждам обявите за работа от месец насам и съм ужасена. Масово предлаганите длъжности (за Пловдив говоря) могат да се изпълняват и от хора без образование Rolling Eyes
Работа за вишисти няма...
И ми е много подтиснато поради този факт...

Иначе, с лекари и зъболекари, както и прависти - пълно стана вече.
И честно казано, не знам кой с какво би се реализирал...все повече си мисля, че няма значение какво си завършил - хубавите длъжности с връзки се намират - не от сайтове като jobs.bg примерно Confused Изключвам IT сферата...
Виж целия пост
# 8
 ''Вечният'' или работещ студент  КСТ - ама вечен съм и работещ
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Медицина / Фармация / Зъботехника
 тука е хляба и ножа
Виж целия пост
# 9
Аз съм дипломиран магистър по химия-и си работя по специалността-ама няма хич работа за такива като мен Laughing
Виж целия пост
# 10
Аз, като един завършващ магистратура филолог по новогръцки език, смятам, че работа няма да си намеря, поне не такава, свързана със специалността ми. Преглеждам обявите за работа от месец насам и съм ужасена. Масово предлаганите длъжности (за Пловдив говоря) могат да се изпълняват и от хора без образование Rolling Eyes
Работа за вишисти няма...
И ми е много подтиснато поради този факт...

Иначе, с лекари и зъболекари, както и прависти - пълно стана вече.
И честно казано, не знам кой с какво би се реализирал...все повече си мисля, че няма значение какво си завършил - хубавите длъжности с връзки се намират - не от сайтове като jobs.bg примерно Confused Изключвам IT сферата...
недей и там трябва връзки - иначе на книжния с особено мнение  по  компютърната литература
 hahaha Joy Joy
Виж целия пост
# 11
Вярно че казват, че рекламата е изкуството... Обаче защо е събрана заедно с него, като то не е икономическа специалност?

Рекламата е по-скоро психологическа. Сега я възприех и от тази гл. точка. Икономическа е до толкова, доколкото носи пари. А за да носи пари трябва да въздейства... и такива разни работи Simple Smile
Виж целия пост
# 12
1 глас за образование / работа
1 глас за вида на образованието
Не можеш. И модератор не може да направи броя гласове по-голям - за това се мисли най-напред. Само админ може, но айде няма нужда Simple Smile
Та можеш да махнеш последните опции за броя образования - няма да може с повече от 1 глас да се вотува.


Вярно че казват, че рекламата е изкуството... Обаче защо е събрана заедно с него, като то не е икономическа специалност?
Филологията щото е?
Водя се от анкетите, които съм попълвала в западни сайтове.
Виж целия пост
# 13
Мерси  Peace
Виж целия пост
# 14
Вярно че казват, че рекламата е изкуството... Обаче защо е събрана заедно с него, като то не е икономическа специалност?

Рекламата е по-скоро психологическа. Сега я възприех и от тази гл. точка. Икономическа е до толкова, доколкото носи пари. А за да носи пари трябва да въздейства... и такива разни работи Simple Smile

Ама, за да въздейства, не се иска само едно запомнящо се изречение. Не може един да каже, аз уча реклама, друг учи маркетинг, трети - планиране. Нещата са комплексно свързани...
Учудва ме, че са я отделили като специалност. Но, май се води модерна и желаещи, заради името - много...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия