Пентаксим или Имуновакс

  • 1 072
  • 1
Здравейте Д-р Слънчева,
Сега съм поставена пред една дилема. Каква точно ваксина да поставя на дъщеря си. Тя е на 1г.3м. Досега сме се водили по имунизационния календар на Б-я. Сложили сме всички ваксини, които се слагат до 1г.1м., т.е. до ваксината за морбили, паротит и рубеола и всичко е по здравната каса. Въпросът ми е: Каква ваксина е по - добре да се избере пентаксим, имуновакс или съответно тази, която се поема от здравната касата(надявам се да ме извините, но не и знам името). Какви недостатъци имат? Много се шуми по темата и съм малко объркана.
И ако е не е нахално имам още един въпрос. Според вас трябва ли да се слага ваксината против минигит(Акт-хиБ) и дали я има в пентаксима и имуновакса(знам,че в тази която се слага от здравната каса не фигурира.)
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Пентаксима е подходяща за започване на имунизациите след навършен втори месец- съдържа ДТК, полиомиелит и Хемофилус инфлуенца.
При по-големите деца по време има разминаване в сроковете за реимунизации и вместо ДТК по каса може да се направи Инфанрикс[
Вместо полиомиелит по каса- Имувакс полио./b]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия