Имам проблем с кафемашината,търся съвет!

  • 8 738
  • 7
Здравейте!
Преди около месец си купихме кафемашина,ето тази:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009269
Проблема е следния.От самото начало като че ли кафето тече бавно.Първите една-две седмици смятахме,че е от кафето.Сменихме най-малко шест вида кафе за машина.От ден на ден все по-бавно тече кафето.Не е от цедката,защото дори без да сме я сложили,водата пак си изтича бавно.
Моят мъж реши,че ще я разглоби въпреки гаранцията,защото не смята да я ползва тази гаранция,по-скоро щял да я занесе на майстор,а не в сервиза на фирмата.Разглоби я,почисти там разни работи отвътре-пак нищо.И сега вече не знам какво да я правим.Явно ще се носи на майстор,но все пак,ако някой е имал подобен пролем,моля да сподели!
Виж целия пост
# 1
Виждам, че в характеристиките на машината (от линка към нея) е спомената помпа за постоянно налягане. На първо четене това ми прилича на проблем именно с тази помпа. Вероятно няма достатъчно налягане и за това не е силна струята. Нека се поинтересува от тази вероятност мъж ти, като я занесе на майстор, ако не се справи сам! Също така има индикатор "включена помпа" и "готова помпа", това нещо съблюдавате ли дали е действащо по време на изтичане на кафето. Може да не сте включили помпата или да не е готова.
Виж целия пост
# 2
Кристал,благодаря ти за съвета!И мъжа ми смята,че има проблем с налягането и затова не потича достатъчно вода.Но колкото и да не му се иска,ще трябва да я "води" на майстор машината.Зарекла съм се никога,никога вече да не си купувам уред НЕО,много ме е яд! Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Не се коси, купила си я вече! Дано се оправи и да си пиеш кафенцето с удоволствие! Пък като вземе да се окаже, че съм била права, ще почерпиш едно кафе от оправената машина! Laughing
Виж целия пост
# 4
Пробвай вместо кафе мляно за кафемашина да вземеш кафе мляно за обикновена кафеварка.Моята е Делонги и прави хубаво кафе по този начин с един пръст каймак,ако е мляно за кафемашина е много ситно и не тече, а едва капе и няма никакъв каймак.Дано съм помогнала.
Виж целия пост
# 5
Пробвай вместо кафе мляно за кафемашина да вземеш кафе мляно за обикновена кафеварка.Моята е Делонги и прави хубаво кафе по този начин с един пръст каймак,ако е мляно за кафемашина е много ситно и не тече, а едва капе и няма никакъв каймак.Дано съм помогнала.

Е, ти не четеш ли- момичето пише, че дори и без кафе, с празна цедка пак капе. Проблемът не е в кафето.
Виж целия пост
# 6
Пробвай вместо кафе мляно за кафемашина да вземеш кафе мляно за обикновена кафеварка.Моята е Делонги и прави хубаво кафе по този начин с един пръст каймак,ако е мляно за кафемашина е много ситно и не тече, а едва капе и няма никакъв каймак.Дано съм помогнала.

Е, ти не четеш ли- момичето пише, че дори и без кафе, с празна цедка пак капе. Проблемът не е в кафето.
Точно така е,пробвах много видове кафе-не е от кафето.Дори без кафе в цедката ,пак си тече слабо водата. Confused
Виж целия пост
# 7
По същия начин се държеше и моята машина, когато й се развали помпата. Само, че в моя случай машинката беше вече за пенсия - 10 години служба. Предполагам, че ако наистина е помпата ще трябва да я погледне майстор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия