Харесвате ли двойните комбинации на имена?

  • 10 032
  • 241

Анкета

Харесвате ли двойните комбинации имена?

Опции:

В последно време все повече срещам деца кръстени с 2 имена, а някъде може би има и с 3....

Та... харесват ли ви такива комбинации? Има и комбинации,които са много традиционни - Мария-Йоана, Мария-Магдалена, Иван Асен и др.

Смятам,че ще има все повече подобни имена.... Само напр. ако е мъжко името - после как ще бъде презимето на детето?

Аз харесвам само определени комбинации, имена,които не си пречат едно на друго....А вие?
Виж целия пост
# 1
не харесвам такива имена, безсмислено дълги, предпочитам кратки и ясни имена, иначе винаги ще му викат с някой прякор и дългото име според мен се обезсмисля, никой няма да го ползва
Виж целия пост
# 2
Харесвам някой от комбинациите, например Ана-Мария или Иван-Асен са ми приятни. Определено обаче има комбинации, които не мога да възприема.
Виж целия пост
# 3
Има някои, които ми харесват, други ми звучат повече от странно ( като Микеле- Николай например). Друг е въпросът, че понякога двойното име може и да е хубаво, но в комбинация с презимето и фамилията да се получава странно. Във всеки случай ми звучи по- добре Иван Асен, отколкото Лоренцо или като името на спортния журналист от близкото минало Ричард Груев.
Виж целия пост
# 4
Имена като Анна- Мария и други подобни ги възприемам, макар че не бих кръстила детето си така. Но другите префърцунени двойни имена, например като Антонио- Иван ги отричам категорично Naughty
Виж целия пост
# 5
Много рядко ми харесва комбинация от 2, а какво остава за 3 имена-признавам само дългото име на Пипи Дългото Чорапче  Laughing
Виж целия пост
# 6
Само някои и ми харесват-не са много всъшност.Ана-Мария, Мария-Магдалена, Иван-Асен(горе долу)
Виж целия пост
# 7
Само някои от този вид имена.В наши дни вече се навъдиха доста странни комбинации.Синът на едни познати е Емил-Иван и аз се чудя как да го наричам.
Виж целия пост
# 8
Не и с нашите презиме и фамилия Peace!Детето на моя позната се казва Йоана-Преслава,ама да ме прощават звучи ми по-вече от нелепо!
Виж целия пост
# 9
Единствено ми харесва комбинацията Ана-Мария Peace
Виж целия пост
# 10
НЕ!
Виж целия пост
# 11
Не!
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми е Ана-Мари, но си и казваме Ани, само в градината и викат на цяло име, сега за второто ще е едно. Наистина много интересно как ще се образува бащино име от двойно лично.
Виж целия пост
# 13
   Не,не ми харесват-много натруфено ми звучат Confused
Виж целия пост
# 14
Да Харесват ми определени имена като:Мария Луиза,Ана Мария,чувала доста интересни!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия