Какви хора оставят децата си?

  • 5 195
  • 48
Извинявайте,ако повтарям тема, но не можах да открия нищо по въпроса.
Много ми е чудно, а и нормално е да си задавам въпроса: Кои съвременни хора оставят децата си в домове!?
Сега,когато абортите са лесно достъпни и много по-"лесен" изход от ситуация като нежелана бременност. Когато "половата просвета" отдавна доминира над другата просвета..
Като виждам колко хубави дечица греят от снимките си в този форум, се питам : какво е накарало родителите им в 21 век да ги изоставят?
Извинявайте, ако въпросите ми ви се струват реторични, но наистина имам нужда от отговори..
Виж целия пост
# 1
Не мога да обвинявам нито да давам мнение, за тези които са изоставили децата си, и защо са ги изоставили. Според мен, за да се изостави дете, или трябва да са в страшна безизходица, или да си човек който просто е машина за раждане, не знам, не мога да си отговоря на този въпрос, защото аз никога не бих си оставила детето, дори и по корем да се влача, но хора всякакви по този свят. smile3506
Виж целия пост
# 2
има и случаи, когато аборта е невъзможен, просто е било късно Sadповечето жени мисля оставят децата от безизходица или защото са твърде млади за да вземат решението сами.
мисля че я има цялата палитра от емоции-страх, ужас, колебания, безсилие, надежда и на последно място безразличие, ако това може да се нарече емоция.
Виж целия пост
# 3
Трудно е да се намери еднозначен отговор на този въпрос. Много можем да хулим безотговорните родители, оставили децата си, но да не забравяме, че ако нямаше такива глупачки.......
Като цяло много млади момичета усетили се късно че са бременни прибягват до оставяне на децата си  - лошото е че понякога поради невъзможност да се направи аборт те предприемат всякакви рисковани лекарствени опити да прекъснат бременността, а последиците са - домове пълни с деца с увреждания.
Виж целия пост
# 4
Според мен причините за взимането такова трудно и сложно решение могат да бъдат от най-различен характер и процентът на т.нар. "безотговорност" е много малък. По-често се случва на млади момичета, които са притиснати от обстоятелствата, живота и невъзможността да намерят опора в близките и околните. Проблемът е, че болката в душата на БМ остава за цял живот и не може да бъде изличена независимо как се е стекъл животът и, дали е самотна и нещастна или пък заобиколена от близки и любящи хора.
Навярно е много по-трудно и отговорно за една БМ майка над 25 години да вземе и преживее това решение ...  Cry, но щом го взима тя го прави с пълната отговорност и разбиран на ситуацията. Много се радвам на момичетата от ДБМ   bouquet  bouquet  bouquet, които се грижат за самотни майки, които са били на косъм от такова решение и са успялида бъдат опора на тези момичета и техните съкровища, да им вдъхнат вяра и надежда, да ги обгрижат ...
Виж целия пост
# 5
О, дано не съм прозвучала като някаква куха моралистка!Нямам идея да хуля когото и да било. Просто наистина ми е трудно да анализирам кой съвременен човек в ерата на противозачатъчните, презервативите, абортите, стига дотам, че да износи детето и после да го остави.
Нямам идея да обвинявам никого!!!
Аз имам най-много 2-3 предположения какви жени се вписват в профила!
1. Силно религиозни. Но пък ако са такива, те трудно биха сторили такъв грях. Това автоматично намалява процента им до нищожен.
2. Изоставени от партньора си жени, които решават,че няма да се справят с "товара" на майчинството. Но пък денят си личи от сутринта. Едва ли има толкова много изоставени след 3-тия месец от бременността. Обикновено мъжете са достатъчно безотговорни да заявят нежеланието си да бъдат бащи още щом чуят щастливата новина...

Ето така си разсъждавам...ако можете да продължите списъка.
Може би на някой въпросите ми му се струват излишни, ако е така, съжалявам, просто съм човек, който постоянно търси отговори. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Може би такива, които не са били подкрепени от близките си, защото и в днешно време има такива, които живеят за хорското мнение, и се правят на двулични  моралисти. Не знам, но наистина може да има причини, и още една, за която се сещам, ако детето е от друг, а не от мъжа и, или приятеля, и тя не иска да разваля семейството си, е принудена да го остави.
Виж целия пост
# 7
Не мога да съдя никого,аз съм никоя.
Има много варианти,които биха могли да подтикнат към тази постъпка.
1.Прекалено късно за аборт.
2.Изоставяне от мъжката половина и несигурността дали,жената ще може да поеме изцяло грижите за новороденото.
3.Многодетна двойка,която няма финансова възможност за аборт и по-късно за отглеждане на поредното дете.
4.Дете родено със физически и психически проблеми,за което родителите не искат да поемат тежестта по отглеждането му.
5.Дете родено от непълнолетна майка,подтиквана от родителите си за изоставянето му във дом.
Има още и още,но това са само част от причините.
Виж целия пост
# 8
Да си призная никак не ми се струва коректен въпроса.

Според мен какви хора и най-вече причините за едно оставяне на дете е невъзможно да разберем стига някои изоставил дете да не реши да го сподели с нас.

Мотивите са толкова много и са толкова комплексни... Сигурен съм, че случай със случай не си приличат.

Този въпрос много ми напомня за въпросите, които съм получавал от чуждоезични колеги по отношение на оцеляването с 150 евро на месец след като те давали повече само за такси.

Ако все пак ви се иска да си поблъскате главите се замислете ВИЕ при какви обстоятелства бихте оставили дете (ние оставяме Боби на бабаа му отвреме на време така, че може би ИЗОСТАВИЛИ е малко по - добре).   bouquet
Виж целия пост
# 9
Да си призная никак не ми се струва коректен въпроса.

Според мен какви хора и най-вече причините за едно оставяне на дете е невъзможно да разберем стига някои изоставил дете да не реши да го сподели с нас.

Мотивите са толкова много и са толкова комплексни... Сигурен съм, че случай със случай не си приличат.

Този въпрос много ми напомня за въпросите, които съм получавал от чуждоезични колеги по отношение на оцеляването с 150 евро на месец след като те давали повече само за такси.

Ако все пак ви се иска да си поблъскате главите се замислете ВИЕ при какви обстоятелства бихте оставили дете (ние оставяме Боби на бабаа му отвреме на време така, че може би ИЗОСТАВИЛИ е малко по - добре).   bouquet

Не виждам нищо некоректно във въпроса ми, но няма значение!Всеки има право на мнение!Аз задавам въпрос, предварително се извинявам, ако някой реши,че е много общ, а после въпросът ми е бил некоректен Sad
Мислех,че поне в този форум няма излишни реплики и дуплики, но уви..
Виж целия пост
# 10
Да си призная никак не ми се струва коректен въпроса.

Според мен какви хора и най-вече причините за едно оставяне на дете е невъзможно да разберем стига някои изоставил дете да не реши да го сподели с нас.

Мотивите са толкова много и са толкова комплексни... Сигурен съм, че случай със случай не си приличат.

Този въпрос много ми напомня за въпросите, които съм получавал от чуждоезични колеги по отношение на оцеляването с 150 евро на месец след като те давали повече само за такси.

Ако все пак ви се иска да си поблъскате главите се замислете ВИЕ при какви обстоятелства бихте оставили дете (ние оставяме Боби на бабаа му отвреме на време така, че може би ИЗОСТАВИЛИ е малко по - добре).   bouquet

Не виждам нищо некоректно във въпроса ми, но няма значение!Всеки има право на мнение!Аз задавам въпрос, предварително се извинявам, ако някой реши,че е много общ, а после въпросът ми е бил некоректен Sad
Мислех,че поне в този форум няма излишни реплики и дуплики, но уви..
донт се шашкай мила, какво толкова каза човека, не се фръцкай веднага, не е искал да те нагруби.
може би трябва да допълниш и.............какви хора осиновяват деца
Виж целия пост
# 11
може би трябва да допълниш и.............какви хора осиновяват деца

същото си го помислих и аз, като прочетох темата

не знам и честно казано не ме интересува много какъв човек е изоставил моя Ники

Dazy, аз изпитвам лека завист, че тя е износила моето дете. и толкоз. каквато ще да е, ако не беше тя, какво щях да правя аз...

когато намериш детето си, други въпроси ще те вълнуват, желая ти  от сърце това да е възможно най-скоро
Виж целия пост
# 12
хайде аз да кажа защо моето дете е мое Crazyизключение съм, надявам се не за дълго.  имам много добър контакт с рождената майка на алекс, сега не ми се обяснява пак защо.
та, съвсем за протокола. алекс е трета бременност, неочаквана, цветна. ще наричам рождената майка с условното име светлето Simple Smile
мъж имало, като разбрал-дим да го няма. светлето е на 39, работи са 300 лева на месец и има две деца, момче на 19 и момиче на 14. живее при майка си и баща си. да им каже е абсурд. семейството е с доста пуритански разбирания. един развод е достатъчен да е черната овца на фамилията. родителите и помагат за децата, едно родено без баща дете означава да изгуби веднъж завинаги тяхната подкрепа, това тя не може да си позволи, просто няма сили да се бори. аборт е вече невъзможен. бременоста не личи много, родителите са лятото на село, децата при баща си.
как се запознахме няма значение, по старите кучета тук знаят.
и така аз се оказах бъдеща майка на неродено дете baby_neutralбременоста ми трая доста кратко Mr. Green
алекс е мое дете от момента в който се роди. мое и на светлето. тя е нейната рождена майка, аз съм просто нейната майка. няма бразилски сериали, няма дай си ми детето, няма изнудване. аз съм майката, тя му даде живот. и двете сме щастливи че алекс е добре, расте и хубавее. виждаме се със светлето веднъж на един, два месеца. болката никога няма да отмине, нито моята нито нейната. но детето е добре. аз лично се прекланям пред тази жена, която може и да е допуснала грешка, но има смелоста да носи пълните последствия от нея. кога и как ще кажем на александра че леля светла, която тя понякога вижда я е родила е въпрос, на който имаме време да си отговорим. има психолози, които ще дадат съвет, а и сърцата ни ще ни подскажат как да постъпим.
та, това е отговора ми по темата.
Виж целия пост
# 13
  имам много добър контакт с рождената майка на алекс,
.....
алекс е мое дете от момента в който се роди. мое и на светлето. тя е нейната рождена майка, аз съм просто нейната майка. няма бразилски сериали, няма дай си ми детето, няма изнудване. аз съм майката, тя му даде живот. и двете сме щастливи че алекс е добре, расте и хубавее.

 Grinning Много ми хареса тази история .... много интелигентна и умна. За жалост наистина е изключение. На повечето от нас ще ни се наложи да издирваме БМ след години, за да се почустват нашите мили съкровища напълно "завършени".
ПП: Гледах снимките - Алекс е станал станал страшен сладур - пораснал, "обузил" се ... само за мачкане и гушкане  Wink
Виж целия пост
# 14
Надежда-Александра Ирена Грунер е момиче Mr. Greenи твоят син съм го харесала за зет, страхотен е Hugа и май живеете някъде до нас. сори за спама
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия