КАК ДА ПОСТЪПЯ

  • 2 398
  • 15
Моника е болна-в четвъртък вдигна Т и педито и изписа ОСПАМОКС.Два дена по-късно освен че нямаше подобрение,беше дори с по-висока Т и вчера я заведох на лекар(частен к-т).Той изписа АМОКСИКЛАВ и след втория прием тя е значително по - добре.Няма вече Т и е по-весела дори започна да си играе,но възникна друг проблем-разстройство.Какво да правя-да спра ли антибиотиа, да се обадя на лекаря ли.Чудя се.Този АБ и помага ,но пък да е с разстройство докато го изпие ми се струва много дълго време(около 5 дни игурно ще го пие).Моля посъветвайте ме какво да правя.
Виж целия пост
# 1
Обади се на лекаря ,който е изписал въпросния АБ.Виж в листовката какви са страничните ефекти от приема му.Но задължително звънни на лекаря.И давай повече течности против обезводняване.Скорошно оздравяване. Hug
Виж целия пост
# 2
Когато изписаха на сина ми Аугментин, докторът ме предупреди, че от него може да започне разстройство и каза ако е така, да му давам сутрин и вечер по едно прахче ентерол малко преди антибиотика. Но най-добре питай вашия лекар.
Виж целия пост
# 3
dima1 колко е голям синът ти.Аз мога ли да давам ентерол.
Виж целия пост
# 4
Синът ми пи първия си АБ на вашата възраст- Оспексин. Съответно и той се подриска. Бях пуснала и аз една подобна тема.
Давах му ентерол (по препоръка на лекаря, разбира се!)- май беше 2 прахчета за деня. В момента, в който спряхме АБ разстройството спря. Peace
Обади се днес на лекаря, изписал ви АБ. Имай предвид, че ако разстройството е силно, може да не е ефикасен вече АБ, да не стане някоя беля. Затова говори с лекаря!. Peace
Виж целия пост
# 5
Днес се обадих на лекаря-продължаваме АБ но давам и ентерол.Мисля че е по добре.
Виж целия пост
# 6
ееееееееееех много рано на АБ, тези докторки само за бой са.....панадола, нурофен не пробва ли за тази температура, колко сте мънички и на АБ....незнам, успех!

за разстройството Смекта по 2 пъти на ден 1/2 пакетче
Виж целия пост
# 7
Не се страхувай от разстройството, ако не е много начесто.
Виж целия пост
# 8
Не се страхувай от разстройството, ако не е много начесто.

И ако поема достатъчно течности, за да не се обезводни!

Бързо оздравяване  Peace
Виж целия пост
# 9
Пробвах и Нурофен и Калпол и свещички - Ефералган и течен аналгин но смъква за малко и после наново вдига висока Т.Оказа се че гърлото е силно възпалено и я болят ушите.Затова нямаше начин и трябваше да минем на АБ.Но сега е по - добре и няма Т,но я мъчи много кашлицата.Разтройството спря.  ooooh!
Виж целия пост
# 10
трябва и се чуят гърдичките за тази кашлица, с хрипове: вентолин по 2,5мн по 2 пъти на ден, без хрипове: перитол по 4мл по 2 пъти на ден, или стодал по 3 пъти по 2,5мл....така лекувахме много тежка кашлицата при моето бебе миналия месец: + витамин С през ден цяла ампула след ядене, ако има зачервено гърло: тантум верде спрей по 2 пъти след ядене....много тежко премина през бебето ми грипа, но не дадох АБ, температурата сваляхме с панадол
Виж целия пост
# 11
Да кашлицата е с хрипове и днес вземах вентолин.Има страхотни храчки които я мъчат най- много понеже не може да ги изхвърли.Но днес определено е по- добре защото и хремата намаля и затова и кашлицата е по на рядко.Но утре за всеки случай ще я заведа да я преслушат.
Виж целия пост
# 12
в никакъв слу4аи не спираи антибиотика. АБ се вzема до краи, дори да има подобрение. Ина4е детето 6те стане реzистентно към тоzи АБ.  Peace
Виж целия пост
# 13
да да заведи я, хубаво е да я чуят,вентолина много помогна на моето бебе, но в началото нямаше хрипове и затова пихме перитола, само не давай АБ, има и други решения....моята лекарка е перфектна завършила е в Израел, и като чуе АБ и става лошо, много съм доволна от нея до момента....живяла съм в Чикаго 5 години, те не използват АБ изобщо, а за бебета абсурдно направо....
пожелавам ви бързо оздравяване....знам колко е тежко бебока да се мъчи  bouquet  bouquet  bouquet

никога няма да сбъркаш болно, неболно 10 дена ампули витамин С, особено при идващи епидемии
Виж целия пост
# 14
ilkmon, лекарят ли ви изписа вентолина? че е опасно да се дава продължително време! Внимавайте! Той помага за отпускането на дихателните пътища, но потиска кашлицата, зотова не се дава заедно с отхрачващо. Питай лекаря задължително!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия