mnogo malka fontanela

  • 3 187
  • 17
Dyshteria mi se rodi s malka fontanela, no na pyrvata konsultacia pediatyrkata i me uspokoi, kato kaza, che niama da se zatvori predi 6ia mesec i che niama problem da i davam po 2 kapki vigantol. Sega tia e na blizo chetiri meseca i imam chuvstvoto, che pochti se e zatvorila. Spriah vigantola, zashtoto me e strah, che toi shte spomogne za po byrzoto i zatvariane. Imala li e niakoia ot vas podoben problem i dali postypvam pravilno kato ne i davam vigantol? Zasega ne sym zabeliazala da ima priznaci na rahit(potene po glavichkata, striaskane..)
Виж целия пост
# 1
аз не бих спирала Вигантола на своя глава...макар че и за него има спорове...защо не се посъветваш с друг педиатър?
Виж целия пост
# 2
Сина ми се роди също с малка фонтанела и моята педиатърка каза същото като твоята.Не е трябвало да го спираш Вигантола.Попитай пак пед-ката си за всеки случай. Не се притеснявай няма да се затвори. Няма никакъв проблем.А по колко качва на месец, защото ако качва много трябва да й даваш от Вигантола.Дацата имат нужда от вит.Д.
Виж целия пост
# 3
Нашето мъниче също е с малка фонтанела и ние пием по 1 капка Вигантол. Моя съвет е да не го спираш без консултация с лекар!
Виж целия пост
# 4
Давай спокойно Вигантола, защото 2 капки са профилактична доза, т.е. малко е количеството на вит.Д, а и сега децата се извеждат помалко навън и няма достатъчно слънце. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Доколкото ми е известно, нормалната доза вигантол е 1 капка дневно. С дъщеря ми имах проблем, че костите на главата до към шестия месец бяха все още меки и чак тогава йдавах по 2 капки на ден за два месеца и се оправи. Знам, че вигантол задължително се дава по 1 капка дневно до 1 година, с изключение на случаите, когато фонтанелата се затвори рано. Не е хубаво да се затваря бързо и обратното - не е хубаво да се затваря бавно, защото това е свързано с развитието на мозъка.
Виж целия пост
# 6
Потърси с търсачката с ключова дума "фонтанела"- има много такива теми. Определено ще се поуспокоиш.
Виж целия пост
# 7
Momicheta, blagodaria vi za otgovorite..mai naistina ne e dobra ideia da spiram Vignatola na svoia glava..dnes i dadoh edna kapka, no za vseki sluchai shte se posavetvam s oshte edin pediatyr.
Виж целия пост
# 8
Препоръчителната доза Вигантол за профилактика е 2 капки, а не една. При бързо наддаване на детето се увеличава за определено време, и после пак се минава на 2к. по съвет на педиатъра. Ако фонтанелата е малка, вигантола може да се дава през ден, или по една капка всеки ден, но не трябва да се спира на своя глава.
Виж целия пост
# 9
И ние сме така, но му давам по 1 капка през ден. по препоръка на педиатърката ни. Не го спирай въобще.
Виж целия пост
# 10
Сина ми имаше проблеми с коремчето като бебе. Вигантол съм му давала не повече от 10 дена. Сега е на 9 години, висок е 1,40 и няма признаци на рахит. Варно е обаче че ядеше изключително много сирене. Дъщеря ми беше също с малка фонтанела и се притеснявах да не се затвори бързо. Освен това тя повръщаше много, докато разбера че е от млякото (по-късно смених педиатърката) и не знам доколко е поела и малкото вигантол който и давах. И тя няма признаци на рахит.
Говори и с други педиатри, и прецени, довери се на инстинкта си.
Виж целия пост
# 11
Потърси и друго мнение!
На наша позната на детенцето, поради бързо затваряне на фонтанелата, се наложи да правят операция. Правиха я в София, когато детето беше на 3г., като сложиха спец. пластинки. Обясниха й, че бързото затваряне създава проблеми в бъдеще, не искам да ги пиша, за да не натоварвам допълнително.
Просто заведи детенце на преглед, консултация при специалист.
Виж целия пост
# 12
Нашата лекарка абсолютно ни го забрани , заради фонтанелата.Оказва се че до сега сме изпили само половин опаковка и то в първите месеци.Поли е на 9 месеца.Вече изобщо не и давам по препоръка на лекарката.
Виж целия пост
# 13
И ние сме с малка фонтанела,която се затвори в 5-я месец.Не съм и давала капки от както ми казаха,че е малка,т.е.от 20-я ден.
Важното е главата да расте,независимо дали е затворена или не.Затова,не мисля,че е толкова важно даи даваш капки.Аз съм в САЩ и тук изобщо не се занимават с това.Наблюдавай и главичката.
Виж целия пост
# 14
и ние се родихме с малка фонтанела и вече е почти затворена - всъщност вече е фиброзирала (ако не се лъжа така се казваше). Заради малката фонтанела почти от самото начало даваме по 1 капка Вигантол и по-принцип доколкото знам не трябва да се спира да 1 година, макар че д-р Слънчева от МД ми каза, че щом фонтанелата се затваря бързо не може да се очаква да прояви признаци на рахит и затова вигантола може да се спре и по-рано. Все пак обаче сега е зима и аз предпочитам да й давам.
Следете на консултациите дали главата на бебчо нараства - ако расте няма място за притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия