Червени пъпчици по лицето

  • 1 597
  • 3
Алекс е на  6 мес. и половина. От няколко месеца му излизат червени петънца по лицето. Те са големи колкото леща, с бяло връхче. Излизат, зачервяват се силно и после минават. Не повече от 1-2 на ден. И то не всеки ден.
Али е само на кърма, от скоро започнах да захранвам с оризова каша, после тика, картоф /тези петънца са от преди захранването/.
Педито каза че е някаква реакция от храната,която ям. Започнах да изключвам по отделно разни продукти о моето меню, но така и не разбрах от какво се появяват.
Алекс има и суха кожа-отсрани по телцето,усеща се само на пипане. Мажа с др Тайс-Нахткерцен. Минава му, като спра да мажа след няколко седмици пак се появява.
Вие как мислите от какво а тези петънца?
Виж целия пост
# 1
Заведи го  на дерматолог.
Виж целия пост
# 2
Ехооо, и аз съм се видяла в чудо. Моето момченце също е почти на 6 мес.от преди 3 мес. започнаха да му се появяват само по лицето много ситни, червени, без връх, нерелефни пъпчици. Ставаме сутринта и го намирам с пламнало от пъпки лице. Ще минат напълно след около 2-3 дни и после кожата му ще е както винаги - идеално бяла и много гладка и мека. И така 3-4-5 дни. И после просто една сутрин ще се събуди пак пламнал. Какво ли не изключвах, с какво ли не го мазах.....появяват се. Изписах един тефтер с дрехи, козметика, играчки до които се е докосвал и т.н  - никаква връзка, нищо повтарящо се.
Лекувахме с Фусидин, Бентоват, Адвантант, капки Фенистил...нищо. Сега и аз купих това на д-р Тайс. Да видим Praynig
Последният лекар изключва да е алергия от храна / храни се с НАН1, а от 5-я месец му давам ябълка, круша и ориз.брашно/, мисли че такава алергия няма да е само по лицето изразена, а той по тялото изобщо няма пъпки. Нарича го проблемна кожа....нещо като акнето - ту го има, ту го няма. Ще изчезне след време, но най-вероятно и в пубертета щял да има проблемна кожа.
Стана малко дълго, но как да обясня 3 месечно душене и дебнене какво е това нещо дето му дразни лицето. Чувствам се вече безсилна.
Ако има и други ......моля СПОДЕЛЕТЕ!
Виж целия пост
# 3
Ехооо, и аз съм се видяла в чудо. Моето момченце също е почти на 6 мес.от преди 3 мес. започнаха да му се появяват само по лицето много ситни, червени, без връх, нерелефни пъпчици. Ставаме сутринта и го намирам с пламнало от пъпки лице. Ще минат напълно след около 2-3 дни и после кожата му ще е както винаги - идеално бяла и много гладка и мека. И така 3-4-5 дни. И после просто една сутрин ще се събуди пак пламнал. Какво ли не изключвах, с какво ли не го мазах.....появяват се. Изписах един тефтер с дрехи, козметика, играчки до които се е докосвал и т.н  - никаква връзка, нищо повтарящо се.
Лекувахме с Фусидин, Бентоват, Адвантант, капки Фенистил...нищо. Сега и аз купих това на д-р Тайс. Да видим Praynig
Последният лекар изключва да е алергия от храна / храни се с НАН1, а от 5-я месец му давам ябълка, круша и ориз.брашно/, мисли че такава алергия няма да е само по лицето изразена, а той по тялото изобщо няма пъпки. Нарича го проблемна кожа....нещо като акнето - ту го има, ту го няма. Ще изчезне след време, но най-вероятно и в пубертета щял да има проблемна кожа.
Стана малко дълго, но как да обясня 3 месечно душене и дебнене какво е това нещо дето му дразни лицето. Чувствам се вече безсилна.
Ако има и други ......моля СПОДЕЛЕТЕ!

все едно аз съм го писала, за осеммесечната ми дъщеря. От като стана на 2 месеца и помня все сме с такива пъпки
мисля че оправия НЯМА, но ще следя с интерес темата. Всички лекари вдигат ръце и казват проблемна нежна кожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия