Още за детският говор

  • 987
  • 9
Имам момченце на 3.7 годинки. Прави ми впечетление че изостава по отношение на говора от свойте връстници. Ако имате информация за добри логопеди - пишете ми. ( София)
Виж целия пост
# 1
Имаме си логопедка във форума Wink - logo5ka, я се свържете на лични.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Лоранс
Имам момченце на 3.7 годинки. Прави ми впечетление че изостава по отношение на говора от свойте връстници. Ако имате информация за добри логопеди - пишете ми. ( София)


В какъв смисъл изостава?
Виж целия пост
# 3
logo5ka със сигурност ще ти помогне повече, но си мисля, че е рано да се притесняваш.
  Димана я водя на логопед, от началото на ноември, записах я след като през детската градина бяха минали 2 логопеда, аз също си знаех ,ч е част от звуците в устата й не са като хората.
 Записана е при Румяна Маринова в 18-то училище и съм страшно доволна Laughing
Виж целия пост
# 4
и аз имам въпрочеее към logo5ka
мойта буба е вече на 4, но с буквата "Р" никак не се справя, понякога я казва много глухо, а друг път я замества с "Л"
Виж целия пост
# 5
Моята кукла е на 5г8м. аз я водих на логопед още на 3 г.,но тогава ми казаха ,че и е рано и че преди 4 години работят само с тежки случаи ,а при нас не се касае за такъв.На 4г. логопеда в градината ме информира ,че ако желая може да поработи с нея ,защото Р ни не е от най-добрите и шъшкащите звуци не са изчистени.Вече 2 години ходим и съм страшно доволна ( според логопедката вече можем и без нея ама ние много си я харесваме  а мисля ,че всяко допълнително занятие е+ а не - за детето)така ,че заведи го те ще ти кажат най-добре имали за какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 6
Голяма част от децата не могат да казват добре "р".Мисля,че излишно се притесняваш,това ще се промени с течение на времето. Упражнявайте повече думи с "р" в различни позиции. Направи си списък с думички,които детето да повтаря всеки ден. Например-риба,рак,комар,ламарина,бор,бръмбар,бърборя и сама ще се убедиш,че в някои позиции се произнася по-лесно.
Виж целия пост
# 7
ох, ние и двамата с баща й не го казваме това "Р"
Виж целия пост
# 8
щом вие имате проблем мисля,че е хубаво да се обърнеш към логопед ,защото и при нас случаят е подобен,нашия татко има проблем с р и малката и тя е наследила неговото както каза логопедката едноудърно р затова и в някой думи се чува по-ясно а в други не.Заведи я и те ще поиграят с нея и ще ти кажат има ли проблем и трябвали да се работи с нея.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: AnMary_
и аз имам въпрочеее към logo5ka
мойта буба е вече на 4, но с буквата "Р" никак не се справя, понякога я казва много глухо, а друг път я замества с "Л"

 По принцип това, което ми беше обяснено от нашия логопед, че до 5 годишна възраст не е притеснително ако звуците не са изчистени, освен ако няма друг проблем.
 В устата на Димана нямаше нито р, нито л, нето някой от шептящите звуци, абе с две думи говореше си, все е дно е лапнала топка.Р-то го учиха със специални упражнения пред огледалото и сега вече го казва, но аз постоянно трябва да я поправям, защото забравя.Личи си, че не е правила ясна разлика между р и л , защото като се старае казва рято(лято),кронка(клонка)и др. такива, но и това ще се изглади с времето.
  Отвратителното в този период на изглаждане на звуците и произношението е, че трябва постоянно да попровяш, сега като тръгне да ми разказва нещо, я прекъсвам по 300 пъти на всяка дума, абе чак на себе си съм неприятна с това поправяне нон стоп, ама какво да се прави  Rolling Eyes  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия