До мамите юристи

  • 1 019
  • 15
Здравейте,
Имам следния проблем - питане  Grinning
Живея в апартамент, който е на баба ми. Искам да започна основен ремонт, но баща ми, който е наследник е голям развей прах и разрушител. Той е наследник, както и аз. В момента е съгласен да ми остави жилището на мен, но не съм сигурна какво ще му хрумне щом го приведа в нормален вид.
Мога ли да го накарам да подпише някакъв документ?
Виж целия пост
# 1
използвам темата, за да попитам: изгубих много важно пълномощно, а упълномощителят е в чужбина. има ли възможност нотатиусът, който го е заверил да ми издаде копие?
Виж целия пост
# 2
използвам темата, за да попитам: изгубих много важно пълномощно, а упълномощителят е в чужбина. има ли възможност нотатиусът, който го е заверил да ми издаде копие?
ако при него се пази  също оригинал - би трябвало да може и отдолу ще го  презавери - но малко  се съмнявам  Peace
Виж целия пост
# 3
Здравейте,
Имам следния проблем - питане  Grinning
Живея в апартамент, който е на баба ми. Искам да започна основен ремонт, но баща ми, който е наследник е голям развей прах и разрушител. Той е наследник, както и аз. В момента е съгласен да ми остави жилището на мен, но не съм сигурна какво ще му хрумне щом го приведа в нормален вид.
Мога ли да го накарам да подпише някакъв документ?
В общи линии не. Освен ако не го накараш да ти прехвърли неговия дял от апртамента- възмездно или не.
Виж целия пост
# 4
wel, само баща ти е наследник на баба ти. А ти си негов наследник. Т.е. ако баба ти почине - целият апартамент се наследява от баща ти, ако той няма брат/сестра.
При добра воля, се намира изход от ситуацията - дарение, продажба, имот с/у задължение за издръжка и гледане на бабата... Но когато нещата са конфликтни, трудно ще е.
"Някакъв" подписан документ няма, да има никаква стойност - въпросът се урежда с нотариален акт.

monda, почти на 100% съм сигурна, че нотариусите не пазят екземпляри от пълномощни. Щом ти е толкова важно пълномощното, нека ти изпрати ново от чужбина, заверено там. Иначе, дори и нотариус, да ти издаде копие, рискуваш някой някъде, да не ти признае пълномощното.
Виж целия пост
# 5
Envia и аз съм наследник, баба ми е направила завещание в което ни е посочила мен, брат ми и баща ми.
Аз всъщност няма да живея там, искам да го оставя на брат ми, но това няма значение.
Виж целия пост
# 6
 Може да си ремонтираш апартамента и да живееш там със съгласието на баба си. Все още никой от наследниците няма права върху него. След като баба ти почине може да направите подялба или да го продадете като всеки от наследниците има равни права. Успех!
Виж целия пост
# 7
Остава баща ти да има и братя/сестри... И от това по-сложно няма да е! Mr. Green


Виж целия пост
# 8
Здравейте,
Имам следния проблем - питане  Grinning
Живея в апартамент, който е на баба ми. Искам да започна основен ремонт, но баща ми, който е наследник е голям развей прах и разрушител. Той е наследник, както и аз. В момента е съгласен да ми остави жилището на мен, но не съм сигурна какво ще му хрумне щом го приведа в нормален вид.
Мога ли да го накарам да подпише някакъв документ?

Дай малко по- подробно- кой е наследник- ти или баща ти? Ако и двамата имате дял от жилището на покойната баба /напр. тя ти е завещала някаква идеална част/ конкретизирай. В противен случай, без завещание наследник и съответно собственик на жилището е баща ти.
Какво означава, че "в момента той е съгласен да остави жилището на мен"- кани се да ти го прехвърли или просто ти го предоставя да го ползваш /да живееш в него/?
Още тук да кажа- ако ти изобщо не си собственик, ако баща ти има намерение само да ти предостави жилището да живееш в него можеш и да събираш доказателства за стойността на направените ремонти и в последствие, ако един ден баща ти си промени мнението- да го накараш да ти възстанови направените разходи, НО това е занимание, което определено не препоръчвам, тъй като не се знае тогава, когато ще тръгнеш да си търсиш парите реално платената от теб сума каква инфлация "ще я залови", освен това ако баща ти доброволно не ти я възстанови един съдебен процес удължава нещата и обтяга допълнително отношенията.
Виж целия пост
# 9
Написаното от мен публикувах явно едновременно с поместването на останалите отговори. Ясно е, че става въпрос значи за завещание. Остава написаното в следващия абзац.
Виж целия пост
# 10
Благодая за отговорите.   bouquet
Вече съм наясно какво трябва да направя.
Виж целия пост
# 11
Здравейте,

ще използвам и аз темата, за да задам един въпрос. Работех на две места - по трудов и граждански договор. Ако след изтичане на първите девет месеца започна отново работа, но само по гражданския договор, дали ще изгубя оставащите 1,3 г. майчинство?
Благодаря!
Виж целия пост
# 12
Разясни, korinka - в момента трудовият и гражданският ти договир прекратени ли са или не? Работиш ли по трудов договор в момента, в отпуск ли си или в болнични за бременност и раждане?
Освен това какво те кара, ако не си го прекратила към момента, да прекратиш работата си по трудовия договор?
Дори и да си продължиш с отпуск за гледане на дете до две годишна възраст по трудовия договор, това не ти пречи да си работиш по гражданския такъв.
Виж целия пост
# 13
Разясни, korinka - в момента трудовият и гражданският ти договир прекратени ли са или не? Работиш ли по трудов договор в момента, в отпуск ли си или в болнични за бременност и раждане?
Освен това какво те кара, ако не си го прекратила към момента, да прекратиш работата си по трудовия договор?
Дори и да си продължиш с отпуск за гледане на дете до две годишна възраст по трудовия договор, това не ти пречи да си работиш по гражданския такъв.

В момента ми текат 45-те дена болнични преди раждане. Трудовият ми договор не е прекъснат. По граждански в момента не работя, но мога да започна винаги.
Притеснението ми е, дали двугодишният отпуск по майчинство ще ми се наруши/прекъсне, ако  в рамките на дветве години, реша да работя по гражданския?
Виж целия пост
# 14
Така си и помислих. По граждански договор можеш да си работиш и когато работиш по трудов и когато си в отпуск по трудовия си договор. Така че няма защо да прекратяваш трудовия и да си създаваш проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия