кога се намалява броя на храненията

  • 606
  • 8
дъщеря ми е на 5 месеца. Храни се 5 пъти дневно, но искам ориентировъчно да питам кога се минава обичайно на 4 пъти. Има ли значение, че детето е по-едричко - 7800 и 70смл
Виж целия пост
# 1
Не. Няма значение, че детето е по-едричко. Преминава се на 4 хранения, когато детето само прецени, че това е необходимо. След като иска да яде по 5 пъти на ден - значи толкова хранения му трябват.
Виж целия пост
# 2
Бебето само ще си покаже, ако не си изяжда количеството приготвено мляко значи трябва да отпадне 1 хранене. Но ако си изяжда всичко не е необходимо да се намаляват храненията  Peace
Виж целия пост
# 3
Не. Няма значение, че детето е по-едричко. Преминава се на 4 хранения, когато детето само прецени, че това е необходимо. След като иска да яде по 5 пъти на ден - значи толкова хранения му трябват.

Съгласна съм
Виж целия пост
# 4
Детето само си показва.Ако не огладнява,значи едното хранене отпада.При нас се случи около 6м.
Виж целия пост
# 5
Детето само си показва.Ако не огладнява,значи едното хранене отпада.При нас се случи около 6м.
И при нас така беше .  Peace
Виж целия пост
# 6
Моето бебче е почти на 7 месеца и се храни 5 пъти на ден. Съгласна съм с другите мами, че зависи изцяло от бебето.

Ето една извадка от статия в интернет:
Десети и единадесети месец:
През този период по принцип детето минава от 5 на 4 хранения. Но внимание! Това отново зависи от теглото му. На обяд му се дават по гъсти, по-едро смлени или намачкани храни, като например различни видове пудинг, намачкана постна или местна мусака, и др. Това е времето прелюдия към решаващия дванадесети месец, когато бебето ще направи още една гигантска крачка на приобщаване към трапезата на възрастните.

Виж целия пост
# 7
И двете ми деца минаха доста рано на 4 хранения-към петия-шестия месец. Сами си показват, не се притеснявай. Grinning
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия