За пюретата

  • 513
  • 10
Купих пюре сас ябалка и гриз за над четири месечна възраст,но незнам триябва ли да давам мляко след него.Има ли значение това,че е сас гриз?






Дъщеричката ми е на 4 месеца и 14 дни.
Виж целия пост
# 1
на тази възраст от тези плодови пюрета , защото ябълка с гриз е такова
се дава 40гр , т.е колкото месеци е бебето 5м -50 гр и спокойно можеш да даваш мляко
добре е пл . пюрета да се консумират между храненето
Виж целия пост
# 2
Благодаря.
Виж целия пост
# 3
Ами според мен има значение,че пюрето е с гриС.На детето му е рано за грис!Не те знам захранила ли си,до къде си стигнала със захранването,така,че по-вече не мога да кажа!
Виж целия пост
# 4
И аз мисля, че е много рано за грис. Запази това пюре за след някой друг месец. Ако сега започваш да захранваш по- добре започни с пюре от моркови.
Виж целия пост
# 5
Аз давах плодовите пюрета между храненията с кърма, от моята педиатърка знам ,че плодовите пюрета не са заместител на млякото (кърма или АМ)   Naughty
След като преминахме на зеленчукови пюре замених едното хранене от мляко на зеленчуково пюре  Peace
Странно, че в пюрето, което си взела има грис при положение, че е за 4 м.  newsm78 По-добре започни с чисто плодово пюре - ябълка.
Виж целия пост
# 6
Грис  newsm78, виж дали не съдържа ГЛУТЕН  newsm78 Защото ако е така, тогава по скоро го отложи  Stop и го дай след 6тия месец /преди това доколкото съм чела, не е препоръчително даването на глутен .../ ....

Освен това виж дали пюрето не съдържа мляко  Thinking, ако не съдържа, може малко да остипеш от пюрето и да добавиш вътре кърма или АМ  Peace ............ Но най-важното е 1во да провериш за глутена!!!!
Виж целия пост
# 7
Естествено,че има глутен Peace!Ако,толкова искаш да дадеш грис купи оризов или царевичен Peace
Виж целия пост
# 8
Аз също съм чела, че плодовото пюре, ако е от чисти плодове, т.е. без други примеси /сметана, мляко, извара, напр./ не замества хранене. Към такова пюре се препоръчва обикновено да се добавя малко АМ и по този начин действително пюрето става годно да бъде пълноценна храна за бебето.
Не се сещам каква марка може да бъде плодово пюре с грис за деца "над 4 месеца". Май има такива пюрета на чешката Хаме, но за над 6 месеца, ако се не лъжа. За малки бебета знам, че е по- препоръчително да се дава именно чисто плодово пюре с добавено АМ.
Виж целия пост
# 9
Според мен на малките бебета/до 6месеца/им стига само мляко Peace
Виж целия пост
# 10
ГРИС=ГЛУТЕН, т.е. още ви е рано
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия