на колко месеца стъпват на крачетата си бебоците

  • 2 141
  • 8
Споделете мами ,кога започнаха да се отпускат на крачетата си вашите бебоци.Моника се отпуска за няколко секунди и после кляка.А е на почти 7 месеца.
Виж целия пост
# 1
Да стъпват или да се отпускат? Има разлика.

Виж целия пост
# 2
е,различно е,не се притеснявай  Hug
раничко и е ;
моята седеше самичка на 9 месеца,а има бебенца и по-рано,така че отпускането на крачетата е много относително.Пък и грабчето не и е стабилно още,не я мъчи.Ще му дойде времето,то бебчето си знае  Peace
Виж целия пост
# 3
Преди да почнат да се отпускат, трябва да се научат сами да се изправят.

Голямата ми щерка започна да се изправя сама на 8-9 месеца.

Остави детето само да дорасне и заякне за стоене на краченца. Прекалено е малко още. Кляка, защото не може да издържи тежестта на тялото си върху крачетата, нормално е за тази възраст. По-добре не правете тези упражнения - с отпускане на телцето върху краченцата.

Има едно упражнение - "танцуване" - детенцето се държи правичко и леко стъпило на крачета - понеже не може да се държи още, гъне телце наляво-надясно сякаш танцува. Това се прави за кратичко време и без да се оставя изцяло тежестта на тялото му върху крачетата. Ако говориш за това упражнение - ОК, но ако целенасочено го оставяш да се отпусне цялото върху крачетата си - по-добре недей.
Виж целия пост
# 4
Тери се изправи чак на 11,5 месеца и това за мен е стъпване-самостоятелно.
Виж целия пост
# 5
Благодаря мами за отговорите.Имам познати с бебенца на нейната възраст и повечето стоят прави в кошарките и разтикват паяците та затова са притесних малко,но явно без основание.
Виж целия пост
# 6
Притесненията ти са неоснователни. Всяко бебче се развива индивидуално. Дъщеря ми проходи самостоятелно една седмица преди да навърши 10 месеца. Внучката ми проходи на една годинка, но не сме се притеснявали от това. Не сме ползвали проходилки, просто детето само усеща момента, в който е достатъчно развито, за да стъпи устойчиво на крачетата си.
Виж целия пост
# 7
Действително за притеснения няма място. Някои деца преди да проходят дори с месеци обикалят хванати за стените на кошарките си и за ръцете на мама. Други, като сина ми, напр., действат по друг начин. Той до навършването на 10 месеца не можеше да стъпва на цяло краче, а само на пръсти. Краката му се подгъваха, когато го хванех за ръце. На 10, 5 месеца обаче най- ненадейно проходи в рамките на два дни- първо спря да подгъва крака и на следващият ден от табуретката дойде при мен с около 4-5 крачици съвсем самичък.
Притесненията могат да са по- основателни ако до 1 г. и 3-4 месеца детето не е проходило. Тогава педиатрите препоръчват преглед от специалист.
Виж целия пост
# 8
Али започна в края на деветия месец
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия