Картофено пюре?

  • 542
  • 14
Искам да попитам как приготвяте картофено пюре? Започваме захранването с него и педито препоръча към сварения картоф да прибавя малко краве масло и адаптирано мляко. Съмненията ми са свързани с маслото и си мисля дали не може без него.
Виж целия пост
# 1
Да, може без масло. Аз го приготвях като го обелвам, нарязвам и сварявам картофа.След това го пасирам заедно с водата, в което е врял и добавям АМ.Не съм слагала нищо друго, поне при захранването. След това като го захраниш с повече неща можеш да слагаш и масло.Аз масло слагам от 9-ти месец.
Виж целия пост
# 2
Може естествено, щом имаш притеснения просто не слагай масло. Пасираш свареният картоф и първият ден даваш 1-2 кафени лъжички от картофеното пюре, ако няма реакция постепенно увеличаваш количеството. Аз лично не съм смесвала картофеното пюре с АМ(давах го преди млякото), за да може детето да свикне с новата консистенция на храната, а масло не съм му давала  поне до 1,5 год.
Виж целия пост
# 3

 Аз също опитах да захраня Моника с картофено пюре, домашно приготвено но не и хареса. Направих го без масло само с АМ. Изчаках седмица да мине и от вчера и давам пюре от ранни моркови и него го хареса! Даже днес се разсърди, като и свърши дозата от 4-5 лъжички:)
 Една приятелка ми обясни, че тази реакция към картофа е нормална, защото детето е свикнало със сладичкия вкус на млякото а картофа е безвкусен и дори добавянето на АМ не може да го направи апетитен. И за това ми препоръча да пробвам с морковите и наистина с тях успешно вече сме захранени!
 Та ако и при твоето детенце се получи така - смело опитай с морковите!
 Успех! Hug
Виж целия пост
# 4
щом не искаш не слагай
Виж целия пост
# 5
И аз си мисля,че е рано за масло.Аз добавих само АМ.Не е задължително да го хареса,но причината едва ли ще е в маслото.Просто си продължаваш с друга храна,след като изчакаш разбира се.
Виж целия пост
# 6
Да, на тази възраст засега е без масло.
Само картоф синът ми на пюре и досега категорично отказва. Стои леко тричаво, по-добре му свари морковче, като преди това го накиснеш хубаво в студена вода, за да паднат нитратите. Хем е по-сладко, хем по-гладко. И няма нужда да слагаш АМ вътре, после си дохрани отделно.
Виж целия пост
# 7
Няма нужда нито от масло нито от мляко, все пак се захранва с картофено пюре, а не с картофено пюре с вкус на мляко.
Виж целия пост
# 8
Масло може и да няма, но за млякото не съм съгласна.
Аз захраних с млечно-картофено пюре и никога не съм давала зеленчуково пюре, в което няма кърма или АМ.
Виж целия пост
# 9
нарязан на дребни кубчета картоф - като за мусака, добавям водичка и задушавам с мъничко зехтин. После се пасира. Това е
Виж целия пост
# 10
Няма нужда нито от масло нито от мляко, все пак се захранва с картофено пюре, а не с картофено пюре с вкус на мляко.

що да няма нужда? че то и картофеното пюре за възрастните не се прави с гол картоф и водица, а се добавят мляко и масло, все пак...
30 мл. АМ няма да променят драстично вкуса на картофа, че да стане неразпознаваем.
Виж целия пост
# 11
Все още го правя без масло, ще започна след 8 м
Виж целия пост
# 12
Ако сега започвате захранването, по - добре е да отложите масълцето за по - натам...
Виж целия пост
# 13
  Аз не съм давала само картоф,а картоф с морков,с тиквичка,тиква и т.н.-нарязвам го на дребно,слагам малко вода и сварявам в микровълновата-добавям от Ам,което съм приготвила за дохранване-правя го по-рядко,иначе бебка не успява да го преглътне Wink
Виж целия пост
# 14
Ако сега започвате захранването, по - добре е да отложите масълцето за по - натам...
Точно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия