Много повръща

  • 407
  • 7
Здравейте мами!
Бебо е на 2 месеца и много често повръща на фонтан. След всяко ядене по 2-3 пъти поне и то много обилно, целия се оповръща и се дави. Даже и през нослето му тече. Спи на повдигнат матрак и на възглавничка даже. Оригвам го задължително след хранене. Не му давам нищо друго освен капки за колики и АМ. Дори вече се притеснявам, понеже сменихме доста АМ и дали това не е вредно според Вас, макар че всички са по предписанието на педито, с цел елиминиране на повръщането. Започнахме от Фризолак, след това Аптамил 1, Фризовом, Нан АР, сега Аптамил АР. От Нан-а така се запече, че още ака трудно и с помощ и на всичко отгоре продължава да си повръща. Мисля, че дозата, която му давам е достатъчна, даже реве за още след това. Тежи около 6 кг и му слагам за доза 120-130 водичка.  Дали не е някаква алергия и ако не, възможно ли е според Вас от смяната на млеката да има някакъв отрицателен ефект? И ако някой е имал подобен проблем, как сте го решили? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
А на гастроентеролог не сте ли ходили? При дъщеря ми рефлуксът се оправи с времето, израстна го до към 6ти месец, но преди това от Аптамил АР почти спря да повръща. Знам, че има и лекарства за рефлукс, но все пак трябва да го види специалист. Смяната на много млека също не е препоръчителна, възможно е да е алергия.
Виж целия пост
# 2
На гастроентеролог не сме ходили. Педито поиска да му види акото и каза ,че си е наред и няма нужда от гастроентеролог, но ако продължава така ще отида.
Виж целия пост
# 3
Смяната не АМ не е много полезно за бебетата,тъй като те трудно свикват с храните.А това количество,което му даваш не е ли много за възрастта му?! newsm78Да не би да му идва в повече и заради това да повръща? newsm78 А 6 кг. на 2 месеца #Crazy #CrazyМай сте доста над нормата?Лекаря какво казва по въпроса?
Виж целия пост
# 4
С втория ми син имахме същия проблем. Педиатър, на който много майки в града разчитат, ни посъветва при толкова малка възраст да не правим изследвания в храносмилателния тракт на бебето, преди да мине известно време. Изключихме проблеми с вирусен и възпалителен характер, след изследвания. В тази връзка Ви искат изследване на изпражненията.  
Спряхме каквато и да било смяна на млека. Тук е мястото да Ви кажа, че при нас проблемът не беше вроден, а се придоби именно в следствие такава смяна. Бяхме първо на Фризолак, но на втория месец опитахме Аптамил и се получи тази последица. Преминахме само на Фризовом /специално мляко за деца с хабитуални повръщания/, като цялата доза за едно хранене не се пие на веднъж, а на части, от около 40- 50 мл., като след всяка такава част детето се изправяше за да се оригне. Едва след това пиеше останалите 50 мл. и така до изпиване на цялото количество мляко, предназначено за хранене. Вярно е, че отнема време, едно хранене при нас отнемаше около половин- един час, но така повръщанията намаляха като честота и обилност.
Другият съвет, в чиято правота се убедих е, че при рефлукс, при нас в крайна сметка се установиха такива неща, повръщането намалява и спира постепенно със захранването с твърда храна. Аз захраних бебето кслед като навърши 4 месеца с каша на "Хумана" предназначена за тази възраст. След това със зеленчуково пюре за обяд. Действително бебето никога не повръщаше твърдата храна, докато с млякото от време- навреме имахме проблем, въпреки че бяхме на специално мляко и се хранехме много бавно. След навършване на 6 месеца и преминаване на твърда храна през 3 от дневните хранения изцяло проблемът отпадна.
Педиатърката ни каза, че при някои деца този физиологичен проблем отпада дори при навършване на 1 годинка, строго индивидуално е.
Килограмите на детето не са фиксирана величина, те зависят не само от възрастта, но имат отношение и към ръста на бебето. Моите синове са доста високи и поради това са и доста по- тежки от средното бебе на съответните месеци/ години.
Виж целия пост
# 5
Смяната не АМ не е много полезно за бебетата,тъй като те трудно свикват с храните.А това количество,което му даваш не е ли много за възрастта му?! newsm78Да не би да му идва в повече и заради това да повръща? newsm78 А 6 кг. на 2 месеца #Crazy #CrazyМай сте доста над нормата?Лекаря какво казва по въпроса?
Всъщност за кг не съм много сигурна, може би е към 5,5. Роди се едричък и даже трудно наддаваше. Кърмих го 20 дни и от кърмата така повръщаше. А дозата педито ми я определя. По принцип е добър педиатър, с добро име в града.
Виж целия пост
# 6
В такъв случай е най-добре да отидете на гастро.Щом е повръщал и от кърмата,значи явно има някакъв стомашен проблем.Недей да мъчиш детенце,пък и себе си.Отидете на лекар.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 7
И ние повръщахме от кърма и от вода.....да не говорим че беше и с морска болест (люлянето много не беше желателно ) Докато имах кърма (2,5 месеца) търпях и подлагах лигавници.След като започнах да добавям АМ поспря,но все още имаше моменти когато повръща.Сега сме си на Фризовом и всичко е наред.
Според мен за два месеца си сменила доста видове млека и може би от това повръща.За всяка нова храна си има период на адаптация.Едва ли е някаква алергия.Просто коремчето не е свикнало с храната.Колко време изчакваш преди смяната на АМ?
Моя съвет е да използваш някое по гъсто мляко и да изчакаш малко по дълго време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия