Кръгла маса за Превенция на дискриминационните практики в образованието.

  • 17 478
  • 68
На 28-и април ще организираме Кръгла маса с работна тема:
"Превенция на дискриминационните практики в системата на образованието в България по отношение на децата с увреждания и СОП"
Скоро ще обявя повече подробности за мястото на провеждането.До 12 април ще знаем залата.
Кръглата Маса ще е част от Кампания, за която също нямам подробности още. Това, което ми е ясно за сега е че ще еобвързана с денят на Европа -9 май и "Европейската година на равните възможности за всички"
Имам нужда от помощ.
Моля ви казусите, които постоянно обсъждаме да ми кажете бихте ли искали да ги опишете и да бъдат предоставени на комисията по Дискриминация. Те ще са основа да се атакуват не конкретни хора, а самите дискриминационни практики в Детските гради и училищата.
Трябва ми помощ за самата организация на кръглата маса. Писането, печатането и разнасянето на поканите.  И други неща.
Партньори в това начинание са Асоциация Заедно, Инициативен комитет на родителите на деца с увреждания и Настоятелството на Ресурсен Център гр.София.
Поканени на кръглата маса официални институции ще са:
1.Комисия за защита от Дискриминацията в Народното Събрание
2.Комисията по образованието в Народното Събрание
3.Министерство на Образованието
4.Агенция за Загкрила на детето
5.Регионален Инспекторат по образование гр. София
6.Комисия по образованието в Община Столична
7.Реусурсен Център гр. София
Ако съм пропуснала някой важен- казвайте да допълвам. Трябва да се издирят официалните адреси на гореспоменатите.
Виж целия пост
# 1
МОН: София 1000, бул. "Княз Дондуков" 2A
РИО-София - ул."Антим І" No17
ДАЗД - ул. " Триадица" № 2, София
РЦ-София -град: бул."А.Стамболийски"- Дворец на децата; тел.02/8289497 , resursen_centar_sofia_grad@abv.bg 
Виж целия пост
# 2
аз мога да помогна с поканите.
колко покани са нужни?
как ще се печатат - в печатница или може на офисния принтер?
Виж целия пост
# 3
аз мога да помогна с поканите.
колко покани са нужни?
как ще се печатат - в печатница или може на офисния принтер?
Трябва да уточним участниците, но поканите могат да са разпечатани на принтер- плик, реквизити на организаторите. Не можем, а не мисля, че е и нужно да да се прави нещо скъпо и луксозно. Аз също мога да разпечатам.
Виж целия пост
# 4
Не можем, а не мисля, че е и нужно да да се прави нещо скъпо и луксозно.
да, и аз така мисля...свиркай за помощ Wink
Виж целия пост
# 5
Не можем, а не мисля, че е и нужно да да се прави нещо скъпо и луксозно.
да, и аз така мисля...свиркай за помощ Wink
непременно  Hug
Виж целия пост
# 6
Много хубава инициатива,браво!  bouquetАз лично смятам да взема участие по някакъв начин.Мисля,че именно това е подходящия момент и начин да кажем нашето мнение по въпроса за интеграцията. Peace
Виж целия пост
# 7
Записвам се
Виж целия пост
# 8
за писането и печатането, може и на нас да разчиташ Вале, вече с ходене и разнасяне не мога да помогна, но където смяташ че ставам, обади се....
Виж целия пост
# 9
"Превенция" е добра дума  Peace
Практиката показва, че учителите нямат нито практическа, нито теоретична подготовка как да работят с деца с увреждания. За това е много важно в университетската подготовка да се включи не само един предмет - "Специална педагогика", който да е общ и по-скоро носещ познания ала "обща култура", а всеки семестър да се изучават предмети, касаещи обучението, правата и интеграцията на тези деца.
Виж целия пост
# 10

Практиката показва, че учителите нямат нито практическа, нито теоретична подготовка как да работят с деца с увреждания. За това е много важно в университетската подготовка да се включи не само един предмет - "Специална педагогика", който да е общ и по-скоро носещ познания ала "обща култура", а всеки семестър да се изучават предмети, касаещи обучението, правата и интеграцията на тези деца.
Съгласна съм. Peace
Виж целия пост
# 11
поканете и държавния Логопедичен център - по - точно Детелина Траянова -адрес ще ти дам по-късно - ул. Екзарх йосиф, само не помня кой номер
може да поканите и Олга Георгиева
Виж целия пост
# 12
Момичета това само за София ли се отнася, аз с какво мога да съм полезна за вас? Просто не ми е ясно  Embarassed чакам да свирнете  Whistling за да се включа ако мога с нещо.
Виж целия пост
# 13

(Реших да пиша тук и за нашата Кръгла маса – като виждам темата на Кръглата маса, която ще се проведе в град София се припокрива с нашата.) (ако искате изтрийте цитата ми)

Поканени на кръглата маса в  Русе официални институции са: (вече започнахме с раздаването на поканите) 1. Министерство на образованието - Дирекция "Образователна среда и образователна интеграция"  ( дали ще дойде някой от тях Thinking ) 2. Регионален инспекторат на образованието – Русе 3.  Община – Русе 4. Агенция за Закрила на детето 5. Асоциация Дислексия 6. Сдружение Каритас 7. Сдружение Рализ  8. Кеар – Русе 9. Ресурсните центрове в Северна България 10. Директорите на всички детски градини и училища в Русе и областта, където има деца със СОП 12. Специализирана детска градина “Зора”13. Родители 14. Доктор Мечкунова - психиатър
 
Кръглата маса в Русе ще е на 26 април в хотел “Дунав” 
 
(Един от проблемите, които смятаме да засегнем е промяна в нормативната наредба – Наредба 6 за обучението на деца със СОП и/или с хронични заболявания – която е предимно за помощните училища и е трудно приложима при интегрирането на децата,  Правилника за народната просвета, Наредба (сега не мога да се сетя коя е) за заемане на длъжността “учител”, няма никъде кой може да заема длъжността ресурсен учител;
Друг проблем е с какъв документ ще завършват децата, когато са със смесени оценки – качествени и количествени – ясно ни че ще е Удостоверение, но какво ?, вече има деца в 8 клас и не знаем какъв документ ще им издадем на 15 юни.
Следващ проблем е създаване на подходящи учебници и помагала за тия деца.
Много са проблемите .)

Yosarian, ако искаш мога да ти пратя становището,  което ще оформим по време на Кръглата маса и ще пратим до Министерството на образованието (ако никой не дойде от тях)
Виж целия пост
# 14
Мисля, че трябва да се обсъждат тези теми на много форуми. И е добре че има дискусия в обществото. Можем да поканим организации от страната, но не можем да поемем никакви разходи. Правим го с възможно най- малко средства и възможно най- скромно. Ще се радваме да е по- широк формата, но ще трябва да е за сметка на участниците. Преценете дали това е възможно и ми пишете да визапишем в списъка с гости. Ако не можете да присъствате лично и имате показателни казуси моля, пратете ми ги или пуснете тук в темата. Ако имате въпроси или идеи - споделете, трябва да се случи тая интерграция в края на краищата.
pedagog, за коя наредба шест говориш би ли пуснала линк към нея. Ще се радвам да получа становището на вашата Кръгла маса. Благодаря.
Ще ви изпратя при първа възможност всички материали по текущата организация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия