обръщам се към вас за съвет: подарък за новородено?

  • 3 235
  • 24
здравейте,мамчета!
кой друг освен вас ще знае какво трябва да подари една леля на своята новородена племенница. Simple Smile
защото аз не знам, и се обръщам към вас за съвет...
въпроса е спешен,защото в събота смятам да видя младото семейство, а в петък да купя подаръка.

ще видя малката за първи път... роди се на 22 март, цели 3.800 Simple Smile
но за съжаление е на 500 км от мене...
също така трябва ли да дам подарък на майката?а на таткото?
/таткото ми е брат/

затрупайте ме с идеи...
подаръка трябва да е хем уникален, хем оригинален... хем да не е много скъп... хем да може да се вземе някъде от софия /за предпочитане през интернет/;)

дано не ви затрудних...
чакам идеи.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Много изисквания! Mr. Green

Аз бих се допитала до самата мама, ако мисля нещо по-голямо да купя, дали не го имат вече - одеалце, торба за спане, активна гимнастика, люлка, халатче...
Но във всички случаи дрешки ще са от полза - всякакви.
Играчки - бебешки дрънкалки или меки гумени.

На майката се носят цветя, бонбони, сок /в смисъл, че е кърмачка/. На таткото...може, защо не!?
 Peace
Виж целия пост
# 2
А защо не попиташ какво искат за подарък?
Моята сестра ми подари бебешко столче за хранене, което ми беше много полезно. Мисля, че има и на цени около 50-70 лева  Thinking
Виж целия пост
# 3
Най-добре ги попитай от какво имат нужда и тогава решавай. Може бебефон, кошница за кола, стерилизатор...дрешка, играчка, козметика.
Виж целия пост
# 4
Ако не искаш да е изненада- най-добре попитай от какво имат нужда
На мен така ми се събраха еднакви подаръци
Попитай и ако толкова настояваш отиди и му вземи едно сладко бебешко костюмче и мънички обувчици...такива сладурски има
Виж целия пост
# 5
Ако искаш да е нещо по-голямо най-добре попитай майката, за да не се дублират подаръците. Пък може и брат си да попиташ.
Аз много бих се зарадвала на една огрооооооооомна плюшена играчка, но това по-скоро е за мен, отколкото за детето  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Най-добре питай родителите.

Иначе - нещо практично и полезно:

Бебешка кошница за кола, бебефон, столче за хранене...Пасатор за бебешки пюрета и сокове, който ще им е от полза по-късно...

Можеш да допълниш с красиво бебешко одеялце, някаква красива декорация за детска стая, музикална кутия за приспиване и т.н...

Дрешки и дрънкалки ще получи много, не пречи и ти нещо да добавиш, ако ти хареса. Само не взимай дрешки за 1-месечно бебе, а за 6-месечно: по-дълго ще ги носи, а и ще се виждат колко са красиви - щом бебето вече ще седи, а няма да е завито в количката.  Wink

За още идеи - разгледай интернет-магазините за бебешки стоки.

П.П. Сега се сетих: в Австрия например подаряват на децата малки сребърни лъжички...
Можеш златно или сребърно медальонче или нещо подобно да подариш също...Златна монетка...
Виж целия пост
# 7
Free Soul страхотни предложения  Grinning
Виж целия пост
# 8
Предложенията на Free Soul са наистина чудесни.  newsm10

Наистина, ако не смяташ да е изненада, най-добре попитай майката от какво точно има нужда. Или пък й предложи да си избере един от няколко варианта, които на теб са харесали. Така тя може да се спре на най-ценния за нея.
Виж целия пост
# 9
Да, но авторката питаше за не много скъпи варианти!
Иначе идеите са разкошни!
 Peace
Виж целия пост
# 10
Когато аз съм се родила, са ми подарили златно медальонче с моята зодия ( някой казват, че не трябвало да си носиш зодията, но мен не ми пречи) И до ден днешен, когато си го сложа медальончето се сещам за повода и хората подарили ми го. Сигурно съм имала и много други подаръци, но нито аз  Mr. Green нито майка ми си спомня толкова често за тях.
Виж целия пост
# 11
мамчета... Blush
много ви благодаря че толкова бързо се отзовахте Simple Smile

ами аз исках да изненадам младото семейство...
така че варианта с питането не е много удачен..

а и те са хора,които могат да си позволят да си накупят пасатри и тем подобни уреди Simple Smile

с майката много много не се имам... така че не мисля да се отпускам в щедри подаръци...

тука открих интеесни идейки за одеалце ...
не се бях сетила досега

колебаех се за голяма плюшена играчка, но бях чела някъде че не еуместно до 1-вата годинка да бебето да се доближава до плюшени играчки, за да не развие алергия към плюша, или да се задави от космите на играчката...


чакам още идейки   bouquet
Виж целия пост
# 12
ще кажа какво ми подари моята колежка:
чувалче за спане - лятно, комплект гребенче и четка, лигавничета - всичко влезе в употреба Peace
Виж целия пост
# 13
Моята сесра  отрупа бебчо с подаръци
Бих ти предложила освен някакви тоалети разбира се,бебефон,кошница,активна гимнастика(ползаме я от 3 месец Peace),дрънкалка за легалцето или за количката,каквото си пожелаеш,избор голям,само желание да има човек,време и пари разбирасе
Боже та нали това ти е племенница
Виж целия пост
# 14
аз набелязах някои идейки...

ама нали ви казвам - те 100 % ще си имат всичко вече...
а и са противници на идеята да им купува друг дрешки и тем подобни неща...
те са особняци ...
особено майката...
и си паснаха идеално...  Laughing

смятайте за какво говориме - брат ми си е купил камера да заснеме изписването на малката  Laughing

така че гледам да взема нещо,което дори да го имат, пак да влезе в употреба  Laughing

оп, я да разгледам аз това за активната игра... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия