Цитросепт

  • 2 292
  • 10
Здравейте, искам да ви питам за Цитросепта /представлява извлек от грейпфрут, но много концентриран/ - дали мога да го давам на детето, което е на 3 годинки за повишаване на имунитета. Много познати казват, че било много добро, особено като имуностимулатор, ама не знам дали става за малки деца. Че аз опитах с Есберитокс, ама нищо, пак си се раболява, все едно не пие имуномодулатор... Thinking
Виж целия пост
# 1
Дозировка при деца:

      Дозировка на екстракта според педиатъра д-р Фушс: 1 капка на 1 кг. телесно тегло дневно. Пресметнатият брой капки да се дава на 2 или 3 пъти, като се започне от малки дози, а при положителна реакция на организма да се увеличават до препоръчваните.

      При лечение за прочистване трябва да се употребяват повече храни съдържащи люспи и вискоза /ръжен, черен хляб, трици, ядки от зърнени храни/, което ще помогне за прочистването на хранителния тракт от хранителни остатъци и токсични субстанции получени при реакцията на Херксхаймер. През този период трябва да се приемат повече течности, което ще улесни организма при отделянето на вредните вещества. С цел допълнителното укрепване на флората в червата, трябва по време на приемането на екстракта да се консумират продукти от кисело мляко, кисело зеле и др.

      Предвид реакцията на Херксхаймер се препоръчва приемането на екстракта да започне от няколко капки дневно и дозата да се увеличава всеки ден до желаното количество.


http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm
Виж целия пост
# 2
Съмнявам се, че детето ще го пие, адски е горчиво. По-приемливия вариант бил  Стрептогрейп, което е същото, но е като прах, по-концентрирано е и според някои горчи по-малко. Ако решиш все пак да го даваш и детето го пие - имай в предвид, че зъбите му ще покафенеят, изглеждат като мръсни. Ефекта е временен, докато приема Цитросепта.
Виж целия пост
# 3
Задължително трябва да е разтворено в нещо сладко - аз например го слагах в адаптираното мляко. За профилактика /пишеше в листовката/ се дава половината количество, определено като дневна доза по правилото 1 к. на 1 кг. телесно тегло.
Виж целия пост
# 4
Няма проблем да го даваш на детенцето ти.Аз давам на моето вече 3 месеца(на 2год.е)За съжаление миналата седмица изкарахме един вирус и Цитросепта не ни спаси,но пък грипа тази зима не ни хвана,мисля че е било от него.
Аз го слагам в натурален сок и малката го пие,отначало казваше,че пари ама после свикна.Аз знам,че по капка на килограм е за болестни състояния,когато правиш профилактика се дава наполовина.Влез в сайта на Цитросепт,там можеш да прочетеш повече.
Виж целия пост
# 5
Не е добре да даваш цитросепта, когато даваш на детето някакво друго лекарство.
По принцип мразя да пиша мъгляви неща, но за съжаление не мога да намеря линка към статията и обсъжданията за грейпфурта точно в момента  Embarassed. Та там имаше с кои точно лекарства сока от грейпфрут (в частност цитросепта) започва да вреди много на черния дроб и да го уврежда.
Самата аз съм давала много на децата си, но сега давам преди да започна с лекаствата, защото не помня  с кои не трябва да се комбинира.

Но едното ми дете има много чувствителен стомах (водеха го с АБКМ) и повръщаше от него в началото, изчаках да започне да яде домати безпроблемно и тогава дадох втория път цитросепт. (повръщаше след всякакви кисели плодове и зеленчуци). Но чист сок от грейпфрут не мога да им напъхам в устата.
Слагам 3 капки в ракиена чаша компот от любимия и, и приготвена цяла чаша вода да изплакване на устата след цитросепта. Ползвам го и при начало на хрема като капки за нос - 1-2 капки на 15мг вода.
Българския вариант бил Биоцитрин - значително по-евтин, но пък и не толкова концентриран.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за информацията. Ще й го давам с нат.сок, половин доза. дано да помогне и да я укрепи, че 3 дни ходене на детска градина означават цял месец после в къщи Sad
Виж целия пост
# 7
Мисля, че можете да го давате, но трябва да сте много внимателна с дозировката, защото е наистина силно!
Виж целия пост
# 8
Не е добре да даваш цитросепта, когато даваш на детето някакво друго лекарство.
По принцип мразя да пиша мъгляви неща, но за съжаление не мога да намеря линка към статията и обсъжданията за грейпфурта точно в момента  Embarassed. Та там имаше с кои точно лекарства сока от грейпфрут (в частност цитросепта) започва да вреди много на черния дроб и да го уврежда.
Самата аз съм давала много на децата си, но сега давам преди да започна с лекаствата, защото не помня  с кои не трябва да се комбинира.

Но едното ми дете има много чувствителен стомах (водеха го с АБКМ) и повръщаше от него в началото, изчаках да започне да яде домати безпроблемно и тогава дадох втория път цитросепт. (повръщаше след всякакви кисели плодове и зеленчуци). Но чист сок от грейпфрут не мога да им напъхам в устата.
Слагам 3 капки в ракиена чаша компот от любимия и, и приготвена цяла чаша вода да изплакване на устата след цитросепта. Ползвам го и при начало на хрема като капки за нос - 1-2 капки на 15мг вода.
Българския вариант бил Биоцитрин - значително по-евтин, но пък и не толкова концентриран.
Ето го линка :
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1 … amp;view=&sb=
Виж целия пост
# 9
Аз научих за цитросепта от приятелка, която го дава на няколко месечно бебе. На истина приемът е по 1 капка на кг тегло и се дели на 2-3 приема. Пие се с натурален сок, за да не горчи! Стрхотно имуностимулиращо! Peace
Виж целия пост
# 10
Давай без да се страхуваш.Моето дете беше същото, но миналата зима си давах профилактичната доза 5 месеца без да прекъсвам, нито грип хвана, нито антибиотик е пила.Ее зачервявало се е гърлото, сополки е имала понякога и до там.Много съм доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия