пак за парите-2 чАСТ

  • 5 789
  • 124
 Какво предпочитате мъжът ви да работи по 6-8 часа за 300-400 лева на месец и да  има време за вас,за детенце,за разходки,за кафенце,събота-неделя почива или да работи по 10-15 часа за много добри пари,обаче няма време за вас,дете,не почива събота-неделя,но сте задоволени от всякъде има пари за всичко....не ви се налага вие да работите за да запълвате дупките в семейния бюджет? Laughing
 
 
Виж целия пост
# 1
Уточнявам,че ще коментирам живота в Сф-ако работи само той за 300-400лв няма да има пари за "кафенце".
Ако изкарва тези пари в малък град,например Карлово,ще е супер.Ще стигнат да поканиш гости да ги почерпиш.Имаш градинка,овощки,родителите прасенце,дом.ракийка и винце.
Но на въпроса:предпочитам да работим и да се виждаме само вечер,но да имаме пари.
Ще цитирам поговорка:"Младостта е дадена за да се осигурят старините"
Виж целия пост
# 2
Нашият тати работи за много пари. Единствено неделята остава свободна за нас,а понякога работи и тогава. Вижда децата само сутрин и в неделя. Когато се прибира към 21 - 22 ч те спят. Понякога много се ядосвам, но после се сещам, че сме задоволени отвсякъде и си позволявме мнооого неща, който с една заплата не бихме могли. И на мен ми се иска като повечето приятелски семейства да се прибира  в 18ч и да ми помага, но  мъжа ми по този повод ми казва, че работи единствено за нас,за да може някой ден да  сме до толкова задоволени, че да си позволим да почива, когато си поиска. Много често ми е ставало криво от това, че го няма, но си давам сметка, че ако не работи толкова аз няма да мога да си позволя да ходя на фитнес, на спа - центрове, да имам собствена кола, да си купувам  дрехи без да броя стотинките, да имам бавачка, за мога аз да отделя време за себе си. Да не говорим за нуждите на децата Grinning
Виж целия пост
# 3
Първото.
Виж целия пост
# 4
Този въпрос една моя близка приятелка нарече преди много време "Двете страни на монетата за работа" или как да намериш Баланс в живота си. Мисля, че в момента се намираме по-скоро в първата хипотеза, но имаме и непредвиден фактор (мъжът освен че работи, ами и учи, а аз само работя), т.е. в момента сме взели най-лошото и от двете ситуации, но се справяме.

Мисля, че въпросът не е поставен добре и затова ще се възползвам от "вратичката", която ми оставя: да работим (надявам се скоро) и двамата за някакви средни пари, но да имаме време за себе си, за дете, за хоби дори.

П.С. Не съм ходила нито на масаж, нито на СПА, но не мисля, че съм загубила особено  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Предпочитам да работим и двамата с нормално работно време, за да се виждаме всеки ден + събота и неделя и да имаме време за децата си.
Виж целия пост
# 6
Този въпрос една моя близка приятелка нарече преди много време "Двете страни на монетата за работа" или как да намериш Баланс в живота си. Мисля, че в момента се намираме по-скоро в първата хипотеза, но имаме и непредвиден фактор (мъжът освен че работи, ами и учи, а аз само работя), т.е. в момента сме взели най-лошото и от двете ситуации, но се справяме.

Мисля, че въпросът не е поставен добре и затова ще се възползвам от "вратичката", която ми оставя: да работим (надявам се скоро) и двамата за някакви средни пари, но да имаме време за себе си, за дете, за хоби дори.

П.С. Не съм ходила нито на масаж, нито на СПА, но не мисля, че съм загубила особено  Embarassed
няма вратичка,то е ясно,че ако той взима средни пари/примерно заплата 500 лв/  и ти ще работиш,защото няма да ви стигат,особенно ако живеете в СФ имате  деца и.т.н...да не говорим ако изплащате и кредити за жилище.
Виж целия пост
# 7
няма вратичка,то е ясно,че ако той взима средни пари/примерно заплата 500 лв/  и ти ще работиш,защото няма да ви стигат,особенно ако живеете в СФ имате  деца и.т.н...да не говорим ако изплащате и кредити за жилище.

Ами аз не съм го избирала по това колко пари взема, нито пък някога съм си мислила или очаквала, че няма да ходя на работа, защото ще ме издържа мъжът ми Embarassed
Виж целия пост
# 8
Ами и аз не съм го избирала по това колко взима, а и никога не съм мислила де не работя, а да ме издържа съпруга, но сега определено предпочитам да го виждам 1 ден в седмицата, но семейния бюджет да е по-добре! Peace Иначе все се намира за какво да се счепкаме и близостта ни се обезмисля Sad
Виж целия пост
# 9
Аз предпочитам да не изкарваме много пари, но да прекарваме повече време тримата заедно и то пълноценно, а не само работата да ни е в главите.
Виж целия пост
# 10
няма вратичка,то е ясно,че ако той взима средни пари/примерно заплата 500 лв/  и ти ще работиш,защото няма да ви стигат,особенно ако живеете в СФ имате  деца и.т.н...да не говорим ако изплащате и кредити за жилище.

Ами аз не съм го избирала по това колко пари взема, нито пък някога съм си мислила или очаквала, че няма да ходя на работа, защото ще ме издържа мъжът ми Embarassed
е то е ясно че не си го избирала по заплатата,въпроса е  конкретен:да имаш повече пари и да не се лишавате от нищо или да прекарваш повече време с мъжа си?/но съответно ще имате по малко парички,защото вместо да бачка я втора работа ,я допълнително той ще е с теб и детенце/
Виж целия пост
# 11
Аз предпочитам да не изкарваме много пари, но да прекарваме повече време тримата заедно и то пълноценно, а не само работата да ни е в главите.
Peace
Виж целия пост
# 12
да имаш повече пари и да не се лишавате от нищо или да прекарваш повече време с мъжа си?/но съответно ще имате по малко парички,защото вместо да бачка я втора работа ,я допълнително той ще е с теб и детенце/

За протокола, да имаме по-малко пари, а да има повече време за мен и за детето, когато се стигне до дете. Може би трябваше да има анкета тук  newsm78
Виж целия пост
# 13
да имаш повече пари и да не се лишавате от нищо или да прекарваш повече време с мъжа си?/но съответно ще имате по малко парички,защото вместо да бачка я втора работа ,я допълнително той ще е с теб и детенце/

За протокола, да имаме по-малко пари, а да има повече време за мен и за детето, когато се стигне до дете. Може би трябваше да има анкета тук  newsm78
не си падам по анкетите за това така ги пиша темите с въпросчета. Peace
Виж целия пост
# 14
little Suzy, мисля, че въпросът ти изобщо не е зададен коретно.
Като ще посочваме крайност в единия от вариантите, нека да сме крайни и в другия -
По-добре да питаш какво предпочитате - да гладувате, но да сте заедно или да тънете в охолство, но да не се засичате в будно състояние?

Аз мисля, че поставено коректно, питането трябва да е "Дали предпочитате мъжът да работи само на основната си работа и в свободното си време да е с вас или да работи допълнително така, че да няма нужда вие да работите, но да се засичате за няколко часа вечер в неделя."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия