Помощ температура

  • 575
  • 1
Здравейте д-р Слънчева,
От вчера  04.04. дъщеря ми, която е почти на 9 мес. има температура
38.3 - 38.4, кашля от време на време, но силна кашлица, и вчера имаша две изхождания,
като второто беше рядко.
След прегледа при нейната педиатърка й давам Панадол и Нурофен през четири, пет
часа, редувайки ги и Отипакс 3х2(педиатърката каза, че ушенцата са тръгнали да се възпаляват), като и глюкоза за пиене и лечебна Милупа(за разтройството), физиологичен р-р, защото има и лека хрема,всичко това по съвет на лекарката.
Какво забелязвам аз: температутара пада след като дам посочените медикаменти, но около
2 часа след това пак си е същата, продължава да кашля, изхождането й не е съвсем рядко. Има сополки, но са малко, вяла е със зачервено лице и очи и е мн. неспокойна.

Моля дайте ми съвет какво да предприема, да продължавам с това лечение,  изследвания на кръвта и урината необходимо ли е да се правят? Как трябва да я обличам каогато има температура и когато я смъкна с Панадола, нощно време като усетя, че има висока тем. да я будя ли, за да й дам лекарство, нещо по-различно в режима и начина на хранене?

Забравих да кажа, че долния венец е подут и бял, а горния е подут и са отчертани предните зъбки.

Благодаря за вниманието!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Това лечение е достатъчно. По принип вирусните инфекии имат най- тежка изява през първите 48-72 часа и след това постепенно нещата се нормализират. Температурата спада или е в ниски стойтости-37,5-37,8. Когато прорязват зъбите пада имунитета и децата са податливи на инфекции.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия