Пъпчици по лицето на новородено?

  • 46 786
  • 15
Моето бебе има доста пъпчици по лицето. По брадичкта, и по бузките и мъничко по слепоочията. А днес му се появиха и на ушетата. Тези пъпчици се появяват и изчезват много бързо за около 1 ден.

Имате ли идея от какво са? И дали има кремче, с което да ги премахна?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че няма смисъл да ги мажеш с нещо...доколкото знам, кожата на бебо се чисти по този начин.
При нас също имаше, но с времето изчезнаха.
Ако все пак нещо те притеснява, питай лекарката..нека и тя да ги погледне.
Виж целия пост
# 2
И моето бебе има такива. Аз си мисля, че са от нашите дрехи до които се допира като я разнасяме и прегръщаме. Иначе никъде другаде няма, само по лицето.
Виж целия пост
# 3
Наричат се "бебешко акне", и почти всяко новородено ги има. Не е нужно да ги мажете с нищо, сами ще преминат след 1-2 седмици. Появяват се от хормоните, преминали от майката в детето.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И при нас беше така.
Около 20 ден се появяват.
Няма нищо притеснително.
Виж целия пост
# 5
много гадни пъпчици.. при нас с епоявиха още през 1 седмица . сега се появяват най често по брадичката и бузите. Мисля си дали не е защото много се мажем докато ядем или от лигите дето текът като река? а и кожата по бузките стана една суха:( мажа го с олио но незнам дали помага или по скоро  вреди...
Виж целия пост
# 6
Цитат на: ts
мажа го с олио но незнам дали помага или по скоро  вреди...

 Според нашата лекарка това са запушени мастни и потни жлезички и се отпушват сами като може да се мажат само с преварена лайка,в никакъв случай с нещо мазно!
Виж целия пост
# 7
Аз също бях чела, че товае т. нар. "бебешко акне" и, че е нормална появата му при новородени. Ама като ги гледам всеки ден тен тези пъпчици нещо ме гложди и аз точно не мога да си обясня какво ме притеснява  Embarassed Благодаря за успокоителните думи   Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравей! И ние имахме такива  пъпчици изнам че е т.нар. "бебешко акне" и минава от самосебе си,обаче на едната бузка се зачервиха доста. това ме "загложди" и  след консултация с лекарката ни изписа едно кремче "адвантан".силен е доста,маже се по 1 път на ден съвсем тънко и след 2 мазания бузките са пак чисти и мекички. НО това в краен случай,,,,,,,,
Виж целия пост
# 9
Да,нормално е иние ги имахме,даже и сега туко се появи някоя,не сме ги мазали с нищо,така каза педиатъра,и наистина минаха сами.От май4ините хормоние,и от това 4е кръвта и кожата на бебето се из4иства,ако и след 6-я месец ги има,каза 4е тогава ще ги лекува с крем4е.
Виж целия пост
# 10
ААА,да много са неприятни,и аз само се ядосвах като ги гледах,ако иска6 за твое успокоение идете на педиатър все пак.
Виж целия пост
# 11
И ние ги имахме и аз много се дразнех и се притеснявах да не е стафилококова инфекция. Постепенно намаляха, сега се появяват само там където се плюнчиме и лигавиме. Като си повърне тайно във врата и не съм сменила дрехите излизат пъпчици и там.  
Веднъж ми уцели и повърна в ръкава  Grinning докато я хранех и нямах възможност да се измия на момента. До края на храненето много ме засърбя въпросното място  на ръката.
А в началото когато имах бум на кърма, спях с едни силиконови протектори на гърдите и около ореолите такъв обрив получих, че ги махнах. Тогава реших, че съм алергична на силикон, но сега си мисля, че е от застоя на кърма за по-дълго върху кожата.
Ще взема да си сваря и аз лайка и да почиствам личицето след всяко хранене Thinking
Виж целия пост
# 12
и моето дете имаше такива,като беше на месец-по бузите,ушите,около устата и бради4ката.В на4алото бяха малки,след това станаха с кори4ки и изглеждаше ужасно.Пробвах с лайка,пламнаха още пове4е/от мокренето мисля/,от зехтина също.Според лекарката това било,задето го целуваме много,особено баща му,защото кожата на беб4о била много 4увствителна,изписа елоком,мазах,минаха,но след 2 седмици пак се появиха.4етох тук за линола фет-една мама беше писала,мажа го с него,то омазнява и оттогава нямаме проблем.
Виж целия пост
# 13
всяко бебче май ги получава, ние се отървахме от тях като почиствах бузките на бебка три-четири пъти на ден с слаб разтвор от вода и сода
Виж целия пост
# 14
И при нас се появиха на 2 или 3-та седмица.На нас педито тогава ни каза,4е може да са от целувките или са се появили от това,4е кожата на бебо се пре4иствала.Имахме ги в продалжение на седмица и ги мажех с крем Бо4ко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия