Как правите печено агнешко?

  • 87 116
  • 84
Как правите агнешкото? Подправки, техники и хитринки да споделите Laughing

Виж целия пост
# 1
Обикновено баща ми е майстор- готвач на агнешкото.
Но тази година той си е в Москва, ние си останахме тук, а във фризера има плешка, която мисля да напълня  Rolling Eyes
Относно подправките- розмарин и джоднен, самото месо ще намажа с масло, после ще го пека покрито с фолио, най- накрая пак мисля да го намажа с масълце и да го оставя да се запече. Отстрани в тавата- пресни картофки.
Получих някакви съвети по скайпа относно технологията по пълнене на самата плешка, но не разбрах как точно да направя разреза така, че да не се скъса/ сцепи " джобчето". Ще надничам и тук за повече "хитринки".

А относно плънката- ще задуша с малко мъсълце пресни лук и чесън, гъбки, магданоз, джоджен, също така и част от дреболиите/ т. нар. "комплект".
Виж целия пост
# 2
Ето я и моята рецепта :
Правя плънката от 2-3 връзки зелен лук , 1 морков на много ситно запържвам ги в масло  прибавям ориза пържа малко и го заливам с 2 чаши гореща вода . След това прибавям сол, черен пипер , магданоз , джоджен и сварените и нарязани на дребно агнешки дреболии. Към всичко това слагам и около половин шепа стафиди ( на око , кога повече кога по- малко в зависимост от плънката ) . Пълня аг. плешка , зашивам с конец  , посолявам месото и го намазвам с масло. Слагам в тава с 1-2 чаши вода , завивам с фолио и пека. Това е  Hug Накрая слагам и картофи в тавичката да се запекът
Виж целия пост
# 3
Аз го правя по много лесен начин ,но резултата е невероятен.Взема се агнешко бутче,или порции агнешко също става.Загрявам олио в тигана и запържвам чесън и лук(пресни най - добре).След като се запържат до златисто,слагам червен пипер,лъжица брашно и бъркам бързичко за да не загори пипера и брашното,слагам и вода, така че да се получи гъста каша и свалям от котлона.Добавям малко сол и нарязан пресен гюзум(джоджен).След това в самото месо пробивам дупчици в които слагам парченца чесън и лист от гюзума.Посолявам месото поръсвам с чер пипер и овалвам в получената каша.слагам месото в тава,и върху месото слагам ако е останала от кашичката.В тавата сипвам вода и малко бяло вино ако има.Покривам с фолио и слагам в фурната за два -три часа.Накрая запичам леко.  Peace
Това е моята рецепта.Надявам се ако някой я хареса и я направи да сподели дали му е харесала.У дома всеки който е опитвал е бил очарован.Бон апетит както се казва   Wine Glass
Виж целия пост
# 4
пухчо а това какво е лист от козова newsm78 за първи път го чувам?
Виж целия пост
# 5
Ето и моето агнешко, което знам от един главен готвач: Wink
Едно обезкостено агнешко бутче, нарязано на средни парчета се задушава много добре.Отделно се запържват около 100гр ситно нарязан зелен лук 100 гр моркови нарязани на кубчета 100 целина и праз лук 100 гр шункаВсичко това се пържи 6-8 минути .След това се прибавя ситно нарязан пресен  чесън около една  връзка.Отделно се разбъркват 2 супени лъжици доматено пюре с 1/2 бутилка вино (за предпочитане е бяло, но става и с червено.) Към това се добавя приблизително 0,5 л бульон, без значение какъв ,може и от кубче.Към зеленчуците се прибавя агнешкото, течната винена смес, дафинов лист и мащерка по възможност прясна ,но става и със суха.
Ври 35-40 минути.

По принцип рецептата  е за в тенджера, но аз го правя във фурната и пак става много вкусно.
Малко е играчка и  изглежда засукано, но това е само на пръв прочит WinkА и резултата си заслужава!
Виж целия пост
# 6
Мими мерси че ме фиксира своевременно, преди да избия от смях всички съфорумки . Crazy Embarassed.Оправих го,лист от гюзум е,извинявам се за грешката. Peace
Ама звучи като подправка нали  Joy.Ох сама си се смея тука. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
в намазнена таивчка слагам 2-3-4 /според голеимната/ връзки зелен лук. слагам отгоре посоленото месо, покривам с фолио и пека 2 часа на около 180-200 градуса. махам фолиото и пека още около половин час.
друг вариант , който с агнешко, обаче не съм пробвала, е преди ад се нареди в тавата, всеки къс месо да се потопи обилно в смес от олио, червен пипер и сол. за свинско е супер, но агнешкото не знам дали няма да стане много мазно и не съм рискувала  newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз агнешкото го режа на порций.В един съд си правя смес от олио.червен и черен пипер,сол и чубрица.Всяко парче месо овалвам хубаво в сместта и нареждам в тавичка.Наливам малко вода и ракия(може и бяло вино или бира)и пека под фолио.Накрая махам фолиото и оставям да се запече.За гарнитура зелена салата или картофена салата.
Виж целия пост
# 9
аз забравих да кажа, че и малко водичка слагам  ooooh!
vesi@, не ктава ли мазно така ? newsm78
Виж целия пост
# 10
аз забравих да кажа, че и малко водичка слагам  ooooh!
vesi@, не ктава ли мазно така ? newsm78
Изобщо не е мазно.Агнешкото по принцип не е мазно месо.Много вкусно става.
Виж целия пост
# 11
Режа го на големи късове, накисвам ги за няколко часа със соев сос, джоджен, чесън на прах или пресован пресен, много лук, чубрица и пикантина. Не обичам специфичната миризма на месото и гледам да я сведа до минимум така.
След това слагам месото в тавичка, отстрани с много картофки (предпочитам ги пред ориза), мазнинка на дънотот и вода с разтворен бульон някакъв и пека бавно и дълго. Става мозък и много вкусно. Нищо сложно  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Мими мерси че ме фиксира своевременно, преди да избия от смях всички съфорумки . Crazy Embarassed.Оправих го,лист от гюзум е,извинявам се за грешката. Peace
Ама звучи като подправка нали  Joy.Ох сама си се смея тука. Joy Joy Joy
newsm10
Виж целия пост
# 13
Ей тука съм писала нещо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162533.msg3498472#msg3498472
Виж целия пост
# 14
Тъкмо се чудих как да сготвя агнешкото тази година. Темата ще ми е от полза и на мен   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия