Защо се хвърля водата на боба?

  • 5 364
  • 32
Варя боб. За първи път, дано стане. Избрах си рецепта, но ме гложди въпроса - защо се хвърля първата, а много често и втората вода на боба след кипване? Отрови ли някакви пуска или какво? Някой знае ли?  Thinking
Виж целия пост
# 1
Май се пръцка от нея  Grinning
Виж целия пост
# 2
И аз това съм се чудила винаги. Rolling EyesНо едва ли е заради някакви отрови, защото ако беше така досега да сме гушнали букета.Аз никога не я сменям и ей, на още сме живи.
Хайде, после да кажеш дали е станал боба Wink
Виж целия пост
# 3
Аз само един път не я смених, защото ме мързеше и ми е много сложно изхвърлянето на водата.Мъжа ми ме попита след това дали съм я сменила, зашото има много газове Crazy
Виж целия пост
# 4
Peace    Аз с първата вода го варя 10-на минути  и след това започвам да търкам боба с двете ръце , за да паднат люспите.  Причината е същата  Joy Joy Дано си ме разбрала  Sad
Виж целия пост
# 5
Аз я хвърлям, защото ако не го направя след това много ме боли гастрита. Явно в нея се отделят от боба  вещества, които дразнят корема.
Виж целия пост
# 6
Аз незнам защо,но винаги хвърлям първата вода!
Виж целия пост
# 7
Още инфо по въпроса
Виж целия пост
# 8
Ясно, Стефани, мерси за инфото.
Махнах две кипнали води, току що избелих половин кило дребен боб от люспите  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy
Сега пак кипвам и ще добавям екстрите, дано стане  Peace
Виж целия пост
# 9
Няма начин да не стане smile3521   newsm10
Виж целия пост
# 10
Аз така го кипвам, кисна го, но не хвърлям водата, защото така четох в една книга - как се приготвят бобови за деца  Rolling Eyes Според мен и целулозата от люспите си казва думата, пардон ( направо пЪрдон).
Виж целия пост
# 11
Аз също махам първата вода ,а понякога когато ми се занимава и втората.По нашия край казват за първата вода на боба ,,кисела вода'',и това е наистина така.Имаме стомашни проблеми и когато заври боба сипвам при него в тенджерата 1 ч.л.сода бикарбонат и не можете да си представите какво кипене започва.Извърлям водата,мия много добре и после вече действам по обичайния ми начин
Виж целия пост
# 12
Това за музикалното ядене с три букви - демек БОБ - идва точно от едни такива въздушни струи от едно трибуквие.... Но не винаги махането на водата, го гарантира. Махала съм и втората вода, но положението е същото....Може би зависи - 1. от вида бобо, 2. от начина на приготвяне - напр. в гърне и 3. все пак наистина с махането на водата се махат някой неща, частично, но не напълно!

Успех и после да споделиш с нас резултата....
Виж целия пост
# 13
И аз мисля, че проблемът с Гърмящата Трева идва основно от люспите.
Обаче като се обелят, става малко като крем-супа, защото се разпадат, но пък е вкусно, де. Както оранжевата, белена леща, тя става само за крем-супа, не остават зрънцата цели.
Готово е, чакам да седнат и да сервирам. На мен ми се струва безвкусно и немиришещо на боб, пък да видим  Confused
Виж целия пост
# 14
В боба трябва да сложиш задължително малко червен пипер и джоджън и чубрица,за да стане хубаво.Когато имам слагам и пресен магданоз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия