Поразителна история - адвокати, дайте съвет!

  • 1 565
  • 9
Здравейте. Първо да си кажа, че не съм самотен родител, даже не съм мама въобще, но чета този форум и се въжищавам на силата на самотните мами тук. Надявам се да не ми се случи да изпадам в такава ситуация, но човек никога не знае...
Та причината да пиша е, че вчера бях сразена от историята на една моя позната.
Аз съм студентка в Холандия и ходя вечер на курс по холандски, където се запознах с Мария Луз от Перу. Тя живее тук с приятеля си холандец от 5 години и имат дъщеричка на 3 годинки. Да, но той последните две години си заминавал за 6 месеца на работа в чужбина и се връщал при жена си и детето си само за по два месеца. Естествено ги издържа през това време.
Хубаво, но преди един месец, Мария получава телефонно обаждане от полицията че е живяла незаконно с приятеля си. Само да поясня, че те нямат брак, което тук в Холандия не е задължително. Можеш да живееш като партньор на холандец и получаваш правата на негова съпруга. Тоест не се прави разлика между брак и партньорство.
Полицията получила сигнал от някаква друга жена, че Мария пребивава незаконно в страната като партньор понеже това бил нейния мъж. какво се оказва! Онзи идиот не е бил в чужбина през 6-те месеца, а си живеел с някаква друга жена тук в Холандия!:crazyeyes: #Crazy
Но властите вярват на него и сега казват че Мария лъже, че той си имал друга жена и тя трябва до един месец или да докаже обратното или да си събира багажа и да си ходи обратно в Перу. Без детето, което остава тук при баща си, който си е холандец, а понеже и то е родено тук и то си е холандче.Те нямат брак, така че тя буквално остава на улицата. Даже не може да си вземе детето.
Аз бях възмутена просто...Вината не е нейна, но тя е чужденката тук и законите не са на найна страна. Сега се бори с адвокати да оспори нещата, но има голям шанс да я екстрадират и да не види никога повече детето си...
Искам много да и помогна, но не знам как... Sad
Виж целия пост
# 1
леле - ужас
историята наистина е поразителна
ми - смени заглавието - адресирай по някакъв начин да привлече вниманието на адвокатите и да дават съвети - баси...
Виж целия пост
# 2
e, kak taka?
нали детето е от него? значи е живяла с него, значи като негова жена, значи...
я да писне как е излъгана, да дава гласност...медии... едно... друго...
мамка му
Виж целия пост
# 3
Така е..и аз това си мислех. Не може така просто да те изритат..проблемът е, че той е потвърдил пред полицията, че живее с друга жена. А детето е негово, да, но партньорския и статус се анулира веднага щом  се докаже,че единият от тях е живял с друг. Тук са стриктни много, понеже много хора правят фиктивно партньорство. само се регистрират, че са, за да получи чужденеца правата на холандец, а всъщтност не са!
Тя се консултира в момента с адвокати, така че има професионална подкрепа, но въпреки всичко шансът да я екстрадират е огромен. Още повече, че онзи подлец е потвърдил, че живее с друга жена! А аз се чудя как може онази кучка да се обади в полицията да издаде Мария и да я раздели така с детето и. Дали ще го вземе да се грижи за него след като я изритат от страната!! Според мен и онази не е знаела, че той си има друга жена и дете и като е разбрала, в момент на ярост се е обадила на полицията.
Не знам..ако има адвокати тук, които са запознати с тези неща..нека пишат.Променям и заглавието, както ме посъветва Каси.
 
Виж целия пост
# 4
Виж тук става въпрос за право на друга държава , да търсиш съвет от адвокат в българия точно по тоя въпрос може би ще е трудно ,помисли колко от нас са запознати с холанското право в детайли .
Затова е добре да се обърне за консултация в Холандия при тамощен адвокат ,форума тук едва ли ще и помогне .И да има някоя мама в Холандия ,и да знае нещо по въпроса едва ли ще е компетентна точно да упъти жената ,може би ще трябва някакви книжа да се подготвят и т.н.
Виж целия пост
# 5
Tozi мъж е голям боклук, но както и да е...

На   verblijfvergunning-а и пишe че има право да пребивава докато живее с него, така че е нормално да я гонят
Това което мен ме учудва е че тя не е хол. поданик. След 3 г престой е можела да кандидатсва и да получи поданство и никой не може да я мръдне от холандия.
Това което може да направи е да подаде отново молба за разрешение за престой на базата на събиране на семеиство - детето и е холандче.

Ако има работа - може би и на тая база - но не съм сигурна
Виж целия пост
# 6
И моето мнение е подобно на  donna 2. Помощ и съвет от нас е безсмислен.
Посъветвай я да се обърне към организации за закрила на емигранти (не съм сигурна дали там има) или др. организация. Може да получи и безплатна юридическа помощ.

Нещо тази история ми намирисва Thinking. Да не би той и холандката да са нямали деца и да не могат да имат и всичко да е станало със знанието и съгласието й (на холандката).
Защо тогава ще искат да задържат чуждото дете?
Аз се поставям на нейно място, а я се поставете и Вие.
Мъжът Ви кръщка и взимате и себорите за детето да го вземете и отглеждате.... не е нормално.

Посъветвай я адвокатите, да пробват и проверят и тази версия. Все има начин да се разбере.
Друго не ми идва на ума,  newsm78но ако се сетя ще пиша.
Виж целия пост
# 7
Егати боклука - явно и по света ги има! Ако докаже бащинство и някакви свидетели че са живели заедно през тези 2 месеца?
Виж целия пост
# 8
. Даже не може да си вземе детето.

Това е  малко вероятно(но естествено,винаги възможно Tired) ..детето тук по принцип върви с майка си Peace.Ако екстрадират майката,и детето отива с нея.Имам поглед над подобна ситуация,само че детето имаше 2 гражданства,едното от които на майката.Тя не го ли е регострирала в Перу....????в смисъл не му ли е направила двойно гражданство,тук децата имат право на това.
Виж целия пост
# 9
След 3 г престой е можела да кандидатсва и да получи поданство и никой не може да я мръдне от холандия.



и + това след 6 годишен престой тук,как така ходи на курс за изучаване на езика newsm78
(когато ти издадат документ за право на престой,тогава,преди 6 год.,се е минавало имбургер курс,който мисля е bil (sega veche ne)задалжителен за всички Thinking...малко странно,историята нещо въобще не ми се вързва,това може да е само нейна версия..незнам newsm78 Thinking
Ако има работа - може би и на тая база - но не съм сигурна


Да така съм почти сигурна ,че ще я оставят,но ако разчита на социални,малко ме съмнява newsm78

Абе адвокатите ще я посъветват най добре Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия