Мисля скоро да се присъединя към вас. Посъветвайте ме.

  • 1 581
  • 22
Ами...това е Simple Smile Скоро със съпруга ми обмисляме да започнем бебеправене на номер 2. Но има нещо, което силно ме притеснява и ми се иска да направя нещо по въпроса. Проблемът е, че ужасно много боледувам, откакто синът ми ходи на ясла. Каквото лепне - и аз след него ooooh! И лошото е, че изкарвам болестите в пъти по-тежко от малкия. Той се оправи за 2-3 дни, аз по цели седмици се влача Tired Ето, и в момента едва преглъщам, нямам никакъв глас, случва ми се поне са 5-ти път за последната няма и година Sad Не съм карала и шарки. Никакви. От това вече адски много ме е страх, защото забременея ли...знаете Confused
Искам да направя нещо за повишаване на имунитета си. Готова съм на всичко, защото адски много ми писна от болести...Вие правихте ли нещо специално преди да започнете да бебеправите? Имуностимулатори? Ваксини?
Виж целия пост
# 1
Нали си била веднъж бременна,не са ли ти давали насоки по въпроса с шарките и имунизациите!?
Виж целия пост
# 2
Не. Първия път забременях непланирано и не съм правила нищо по въпроса, дори и фолиева не съм пила. Но тогава и не боледувах толкова, сега е просто нетърпимо Confused
Виж целия пост
# 3
Аз бях същата - казвам бях Praynigи дано така да остане, че вече ми беше писнало, всеки месец мила, всеки месец, не 5-6 пъти в годината горе долу, а всеки месец аз бях болна.
Кихне ли ми някой в лицето, край до тук съм. Взех си Цитросепт - пих го един месец само, оттогава да чукна на дърво - нищо, даже и лошия грип, който мина не ме хвана, а колегите ми бяха почти всички болни. Има много теми за Цитросепта, поразрови се, влез и в сайта му, ще го намериш чрез гугъл, че в момента не се сещам как беше точно, попрочети това, онова за него и прецени сама за себе си. Но действително това на мен ми помогна много.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 4
В момента правим бебе и аз също съм много кекава този сезон ooooh!
Всеки месец на равно с омразните превръзки си купувах и лекарства ooooh!
Пия най-различни имуностимуланти,дано се пооправя.
Работете си по въпроса с бебето,вярвам,че не пречи...Все пак се интересувай за имунизация с/у шарка,понеже сина ти  е потенциален носител,заради яслата!
Дано скоро се похвалиш и всичко е наред!

ПП При първата си бременност,въпреки,че беше планирана,аз също не съм пила фолиева...
Виж целия пост
# 5
В момента, в който забременях за втори път, като че ли организма ми се мобилизира и някак си болестите ги подминавам. Така бях и с първата бременност - изкарах я зимата. Нищо, никога не съм пила предварително Naughty
Дано и при теб да се получи така - успех  Peace и скоро да се похвалиш с хубава новина  Wink
Виж целия пост
# 6
А, няма да е чак толкова скоро де Laughing Мисля лятото да се "задействаме" Wink А сега ще си купя Цитросепт и дай Боже да ми помогне Praynig
Интересното е, че наистина сякаш организмът на жената, носеща или хранеща дете, се мобилизира срещу болестите. За 9 месеца бременност и 2 години кърмене не ме хвана дори хрема!!! Имала съм само един здравеословен проблем, и той не беше от вирус, т.е. нямаше връзка с имунитета. Тръгна малкият на ясла, отби се малко след това и се почна ooooh!
Виж целия пост
# 7
Белинда, уелком то дъ клъб!

Защо не се консултираш с личния си лекар, който познава състоянието ви: твоето и на малкия, и той най-точно може да ти предпише имуностимуланти, хомеопатични или витамини за подсилване!

Успех и здраве /пък и сезонът е такъв, грипав/!
Виж целия пост
# 8
Четох някъде, че най-доброто време за бебеправене е есента, защото хората са си отпочинали през отпуската и са се хранили с по-богата на витамини храна през пролетта и лятото.
Виж целия пост
# 9
Здравей Белинда,
и аз съм в твоето положение. Тази зима се съдрах от боледуване (пих 2 пъти АБ), а последните 10 години не бях и помирисвала лекарство. В момента носът ми е задръстен, гърлото ме боли, а вчера и с температура бях. Нооо съм взела решение и просто всичко останало не ме интересува - искам бебе. Преди си казвах, че ще изчакам до лятото, за да се роди през пролетта като първото, но вече нямам никакво търпение. От 2 седмици пия ФК, вече ми свършва М и се моля да стане още този месец. (Макар, че се съмнявам, че ще имам този късмет) Надявам се организмът ми да се мобилизира и да не се предава повече на вируси. Ти би могла да се консултираш с гинеколога ти и евентуално да се ваксинираш за рубеола (тя е най-опасна за бременността). Успех ти пожелавам в начинанието   bouquet
Виж целия пост
# 10
Започни да приемаш някакъв имуностимулатор, спортувай.
Посети гинеколог за профилактичен преглед - цитонамазка, микробиология, УЗИ. Посети стоматолог за профилактичен преглед. И започвай да пиеш фолиева киселина.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Понеже Белинда засегна въпроса за болестите-как мога да разбера дали съм карала рубеола/майка ми не може да се сети/.Какво изследване трябва да се направи?И евентуално къде се прави имунизация?А и още нещо, ако случайно съм бременна/дай боже8 дали може да ми навреди имунизацията?
Виж целия пост
# 12
Понеже Белинда засегна въпроса за болестите-как мога да разбера дали съм карала рубеола/майка ми не може да се сети/.Какво изследване трябва да се направи?И евентуално къде се прави имунизация?А и още нещо, ако случайно съм бременна/дай боже8 дали може да ми навреди имунизацията?
И мен ме интересува този въпрос, затова се записвам да следя темата  Grinning
Виж целия пост
# 13
Прави се изследване на антитела за рубеола.
Има ваксина - личната лекарка може да ви я направи, но ако решите да се ваксинирате трябва да изчакате 3 месеца преди да започнете с опитите за бебе.

БРЕМЕННИ НЕ СЕ ВАКСИНИРАТ!
Виж целия пост
# 14
Понеже Белинда засегна въпроса за болестите-как мога да разбера дали съм карала рубеола/майка ми не може да се сети/.Какво изследване трябва да се направи?И евентуално къде се прави имунизация?А и още нещо, ако случайно съм бременна/дай боже8 дали може да ми навреди имунизацията?

И аз в групата на Шаро, ще чакам за инфо по въпроса Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия