малки гърди и кърмене??? възможно ли е това???

  • 4 283
  • 20
Здравейте майки,
Бременна съм в 32г.с.. Това е първата ми бременност. Винаги съм си представяла, че ще си кърмя детето. За мен кърменето е от изключителна важност, не само за физическото здраве и развитие на бебенцето, но и за здравото емоционално развитие. От известно време обаче много се притеснявам, дали ще мога да кърмя, защото гърдите ми са твърде малки и не знам дали ще могат да произвеждат достатъчно кърма. Мисля, че е започнала да се образува коластра, защото всеки ден почиствам от зърната си малки бели топченца, които няма от какво друго да са, а и се е случвало при стискане на зърното, то  да се овлажнява. Но гърдите ми почти не са пораснали за целият период на бременността, а преди това бяха твърде малки.
Знам, че страхът е един от най-големите врагове, но не мога да спра да се притеснявам.
Моля ви, споделете вашият опит, а също има ли нещо, което мога да направя, за да си помогна.
С нетърпение чакам вашите отговори и ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Размерът няма нищо общо със способността им да произвеждат кърма Grinning
Трябва да видиш Айла с какви гърди кърми близначки и веднага ще се успокоиш Mr. Green (Айла - с най-добри чувства, знаеш Hug).
Моите са В-чашки - кърмя 2г4м вече Laughing
Поздравления за твърдото ти желание да кърмиш - ако досега не си попадала на нея, Библиотеката за кърмене ще ти свърши страхотна работа да се подготвиш за това, което ти предстои и с увереност и търпение да преодолееш всички безпокойства в ранните седмици Grinning
Виж целия пост
# 2
И аз съм с малък бюст, но си кърмя без проблем почти 2 години вече Simple Smile Не се притеснявай! Поздравления за желанието ти да кърмиш - ще се справиш, повярвай ми! Лека бременност до края! Hug
Виж целия пост
# 3
Големината на гърдите изобщо не трябва да те притеснява  Naughty
Моя приятелка, която има 2 пъпки-почти никакви гърди, имаше толкова много кърма, че не можеше да се оттърве. Но при нея си беше направо болестно състояние-тя пълнеше за приятелките си 2л кърма за 10 мин без никакъв проблем, а трябваше да изцеди 1л, за да може да почне бебето да суче нормално  #Crazy Казвам ти го не, за да те стресна, а да си наясно колко много кърма може да има в почти никакви гърди!
Успех!
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че ще можеш.
Аз също съм с малък бюст, а първата щерка я кърмих 22 месеца.

Сега кърмя второто си детенце. През тази бременност гърдите ми също почти не промениха размера си - увеличиха се, когато слезна кърмата след раждането.

Останалото са ти го написали вече.  Simple Smile Просто ти давам още един пример.
  Wink
Виж целия пост
# 5
И аз съ от клуба на малките гърди-нямам никакъв проблем с кърменето, до 6-тия месец дребосъка не беше опитвал нищо друго освен кърма, все още главно с кърма се храни, а наддав за световно!
По време на бременността ми гърдите ми почти не се промениха, коластра нямах, няколко дни преди да родя мноооого трудно успях да изцедя 1 капка-щото и аз се тревожех, но като се роди дребчо всичко беше наред!
Важното е да го сложиш да суче възможно най-скоро след раждането и да го кърмиш често, особено в началото, дори да мислиш, че са ти празни гърдите!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви майчета  Hug
Точно от такава подкрепа имах нужда, наистина!!!
Не можете да си представите, колко ми олекна от написаното от вас!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ   bouquet
Виж целия пост
# 7
Нека и аз се отбележа  Laughing, понеже също съм с малки гърди - това няма никакво значение breastfeeding!!! Сигурна съм, че ще кърмиш успешно  Hug!!! Не се тревожи, грижисе за себе си - така ще си по-полезна и за бебчето  Peace! Леко доизкарване на бременността и успешно раждане   bouquet!!!
Виж целия пост
# 8
И аз носех Б размер и ми беше голям даже Laughing Гърдите ми не пораснаха изобщо по време на бременноста. Мога да кажа, че се увеличиха около 5-6 ден след раждането, а кърмя Виктория буквално от както се е родила; тя засука на около 20тата минута Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Ще пораснат като родиш! И те съветвам да семажеш от сега защото мисля,че ще се нацепиш жестоко със стрии. Мажи се,наистина ти казвам и ако не друго, то поне ще намалиш стриите. А ако пък не си предразположена може и да не ти сеобразуват,но не ми се вярва....Peace
Виж целия пост
# 10
И аз не съм с голям бюст, но ако знаеш каква млечна мама съм... Laughing  Wink
Размерът действително няма общо с количеството и възможността за кърмене. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
бройте и мен от малкоцицестите кърмачки! хич не се притеснявай... и аз бях със същите дерзания докато бременеех, но мамите кърмачки ми се смееха... и е имало защо, даже съм чувала за обратните теории "големи гърди нямат кърма" ама и това, както и това за малките си е направо за темичката за абсурдните реплики относно кърменето... така че се настрой много положително и бъди спокойна... успех!
Виж целия пост
# 12
преди 5 месеца и аз зададох същия въпрос във форума. вече близо 4 месеца се кърмим като за световно. най-важното е, че имаш неободимата информация и решимостта да го направиш! успех!  Hug
Виж целия пост
# 13
Определено размера няма значение......важно е желанието.....,и след като вече второ дете кърмя с моите малки гърди-мога да ти кажа,че даже си е преимущество/не увисват,не се нацепват от стрии,не тежат толкова...../
Виж целия пост
# 14
Браво за решението ти да кърмиш!  bouquet
Това е наистина най-лесния, добър и за двама ви начин на хранене, здравословен, евтин...и..само плюсове всъщност има, но след като си го решила-знаеш всичко това Grinning
И аз съм в групата на "чашка В" Mr. Green
В началото /когато ми слезе кърмата бях мн накефена-беше ми станал почти 3пъти по-голям бюста! Чак аз не вервах на очите си #Crazy, ама се спътъхна с времето Cry..все още кърмя/син ни е на 1г и 4мес/, ама количеството вече не толкова..
Ползвай хидратантни кремове-за еластичност на кожата /др. мами вече са те посъветвали/ заради стриите..лично аз съм мн доволна от Мустела-плесках дупе, корем,цици..и немам и 1 стрия Peace
Сега беб е на същата марка, ама бебешката серия Mr. Green
Желая ти леко раждане и здраво и красиво бебче! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия