Упоритата хрема

  • 1 163
  • 3
Здравейте отново, д-р Слънчева,
Ще се опитам да бъда възможно най- кратка, макар че ако искам да получа добър отговор следва да дам по- подробни разяснения. Сина ми е на 11 месеца. От близо месец има хрема. Преди три седмици не ни хареса дишането му и веднага го откарахме на преглед. Още тук следва да посоча, че нямаше нито температура, нито кашлица, нито други причини за притеснение- само продължителната хрема и това ненормално дишане. Лекарката чу ясни хрипове и ни хоспитализира незабавно. Още същата вечер пуснаха пълни изследвания на детето и направиха снимка. Оказа се само бронхит, слава богу нямаше пневмония, но ни посъветваха да останем в болницата докато не излязат всички резултати. След три дни се установи причинителя- бактерия, някакъв вид стафилокок. Между временно детето се оправи само от редовните инхалации и сиропче за кашлица, имам предвид изчезна бронхита, но хремата си остана. Посъветваха ни да си останем в болницата за да поемаме назначения АБ венозно през абуката, да не се раздразни стомахчето, тъй като междувременно се появи и силно разстройство.  Останахме още една седмица на лечение, наложи се и да се поставят няколко системи срещу обезводняване поради разстройството. Иначе детето си беше добре. Оказа се май че проблемът с разстройството е от 6-те зъба, които тръгнаха да избиват едновременно. Както и да е- това бе овладяно и ни изписаха да си допиваме орално АБ в къщи по мое настояване. Вчера приключихме цикъла лечение и отидохме на контролен преглед в болницата, както ни бяха поръчали. Всичко е наред, но остана хремата и това ме притеснява. Не мога вече да поставям виброцил, достатъчно време го ползваме. физиологичният разтвор изобщо не ни помага /той никога не ни е бил от полза при хрема/.
Въпросът ми е как да лекуваме тази упорита хрема? Има ли вероятност след 10 дневно лечение с АБ бактерията да не е изчезнала? Гърлото между другото е добре, спокойно е, не е зачервено. Бяха ни изписали с леко зачервяване, което сега го няма.
Преидварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Първа е необходимо отново да се вземе секрет от носа и да се установи за какъв бактериален причинител се относя. Ако е златист стафилокок можете да ползвате Бактробан  с който се маже лигавицата на носа поне 10 дни и след време отново се контролира лечението чрез секрет от носа. Добре е да се премахнат бактериите- в по-късната възраст могат да са причина за начална алергия.
Виж целия пост
# 2
МБлагодаря Ви, аз също искам да направя нова проба за да видя как се е повлиял от АБ, но това ще стане след понеделник, когато свършат празниците.
Желая Ви весели празници!
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви, д-р Слънчева, помогнахте ни. Бактробанът свърши идеална работа. Сега сме вече добре след близо месец и половина непрекъсната хрема. Нямаме и бактерии. Ще продължа да мажа до 10 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия