Какво правите с миналогодишното великденско яйце?

  • 94 174
  • 39
Здравейте мацки,

Не знам дали темата ми е за този под-форум, ако съм в грешка нека модераторите да ме извинят!!!

Въпроса ми е "Какво правите с миналогодишното великденско яйце?"... хвърляте, чупите, подарявате и т.н. и съответно, какво е значението на действието спрямо яйцето...

Благодаря ви!!!
Виж целия пост
# 1
Аз доколкото знам яйцето се пуска в река.
Защо обаче, не знам.
Предполагам за здраве.
Виж целия пост
# 2
Чупя го - ако е все още здраво - значи годината ще е успешна, ако ли не...здраве да е, и след това хвърлям яйцето в течаща вода (река)
Виж целия пост
# 3
Аз досега никога не съм пазила първото яйце до другия Великден. Ще ми е интересно да разбера нещо повече за тази традиция.  Имам и един въпрос  - яйцето не се ли вмирисва като се пази цяла година и всъщност къде го пазите - някъде четох че трябвало да е до иконата, или ....?
Виж целия пост
# 4
А, в река, така ли? Аз го пазя, за първи път миналия Великден боядисах първото червено и си го пазя в една витринка. Утре ще го сменя с новата смяна, но не знаех това за реката. Явно нещо за здраве ще да е. Да отнесе лошото реката ли, нещо такова  Thinking
Мерси за инфото, ще търся рЯка  Grinning
Виж целия пост
# 5
Чупя го - ако е все още здраво - значи годината ще е успешна, ако ли не...здраве да е, и след това хвърлям яйцето в течаща вода (река)
Точно така , и аз така знам . Naughty Нашето си беше съвсем цяло  Wink
Виж целия пост
# 6
Хвърля се или в река или навън когато вали пороен дъжд. Ако се запазило здраво и годината ще бъде добра.
Слага се пред икона първото боядисано червено яйце. Не се вмирисва, може да се вмирише ако черупката му е пукната.
Виж целия пост
# 7
Чувала съм,че старото яйце се пази до Спасов ден,тогава се чупи, ако е пълно е на добро.После се закопава в мравуняк- било на берекет.
Виж целия пост
# 8
Чупи се навръх Великден и по вътрешността му се гадае каква ще е годината - ако е хубаво яйцето - хубава ще е годината и обратно.
За после знам няколко варианта - хвърля се в река/течаща вода/, на кокошките да го изкълват или се заравя на нивата - да се множат животните и да има богата реколта.
Виж целия пост
# 9
Аз доколкото знам яйцето се пуска в река.
Защо обаче, не знам.
Предполагам за здраве.
И аз така знам, но съм чувала и че се заравя  newsm78
Аз лично си го пускам в канала  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Чупя го - ако е все още здраво - значи годината ще е успешна, ако ли не...здраве да е, и след това хвърлям яйцето в течаща вода (река)

 newsm10 , това е значението.
Виж целия пост
# 11
Досега миналогодишното яйце, като го разчупя на Великден и видя състоянието му, съм го изхвърляла. Като си нямаме течаща вода/река не ми е идвало на ум да го хвърля в канала.
Но общото мнение е, че по състоянието му се гадае за следващата година каква ще е. Миналата година , като счупих яйцето от предходната, така се беше запазило съдържанието му, сякаш беше току - що сварено.
Виж целия пост
# 12
Пускам го в реката, а през годината го съхранявам в хладилник.
Виж целия пост
# 13
Абе, какво чупене, бре, момичета  ooooh!
Цяла година е стояло, такава смрад е вътре, защо да се чупи, да смърди, гадост  Sick Sick Sick
Последно река ли, канал ли, да го заровя ли, мравуняк ли да търся  Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 14
изядохме го. миналата година  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия