Кашлям само вечер

  • 6 387
  • 5
В чудо съм се видяла вече, моля помагайте със съвети. Кашлям само вечер като си легна- усещам дразненето в гърлото. По принцип си имам алергичен ринит и сутрин като стана си кихам и отделям и секрето, които се стичат по гърлото. Минала година ми правиха и снимка на белите дробове(нямаше нищо), но кашлицата си продължава, макар че имам и периоди на затишие и не съм установила ако е от алергия, кое я предизвиква. От два дни пия зиртек и снощи пак си кашлях упорито. Много е странно....като легна и почва да ми дразни в гърлото, после се упсокоявам и сякаш изобщо не съм кашляла и така до следващата вечер
Виж целия пост
# 1
Здравей, ще се опитам да ти помогна. Пушиш ли цигари? Това може да е една от причините. На мен, когато пушех (сега съм непушачка), ми дразнеше така гърлото - бях направила хроничен фарингит. Ако пушиш, може да е от това. Ако не пушиш - казваш, че си с алергия, този секрет, който се стича в гърлото, може да е причина.
А може и да е астма. Майка ми е така, тя години наред хронично си кашляше и накрая направи астма. Моя съвет е да си направиш тестове с алергени, в София мисля правят такива, да открият към какво точно ти е алергията.
Според мен е от секрета, който ти се стича в гърлото и дразни.
Дано се оправиш скоро!  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много за отговора! Преди пушех, вече от близо 2 години спрях и цигарите. вече няколко пъти ходих при личната да ми даде направление за алерголог именно заради тестовете и тя твърди че те са отживелица и д асъм откриела от какво е алергията, това нямало да я спре и ми каза да си пия зиртек-а и толкова newsm78
Виж целия пост
# 3
Глупости ти приказва личната лекарка. Изнуди я за направление, имаш пълно право, щом се осигуряваш и върви на алерголог да те тества, защото майка ми така отлагаше във времето и сега е с астма. Определено трябва да разбереш към какво е алергията ти, и не е безопасно да се влачиш така, да не направиш някой пристъп/анафилактичен шок! Кажи й го това или я сменяй! Погрижи се за себе си. Успех !  Hug
Виж целия пост
# 4
моарейн изцяло подкрепям Luminary отиди на специалист и майка ми от чакане направи астма Пожелавам ти успех  bouquet

Виж целия пост
# 5
Направи си тестове и виж от какво е алергията, вземи си "антиалергична" възглавница (нещо такова го водеха). Проветрявай спалното помещение, почиствай праха редовно. Един от най-честите дразнители при алергиите е домашния прах. Ако възглавницата ти е от пух, сменяй я...
Явно е нещо свързано със стаята, което те дразни, когато ти възпали ринита и легнеш, секретите ти се стичат в гърлото и те давят. Антиалергичен препарат трябва да се пие по-дълго време, за да има действие...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия