за училищата в Англия

  • 1 850
  • 5
Здравейте.Искам да попитам как става записването на 10 год.дете на училище в Англия.Имам впредвид безплатните училища,ако са такива.Кога там започва учебната година.И ако може още един въпрос.В България децата тръгват от 7 год,там как е?Ако може да ми дадете каквато и да е информация,много ще съм ви благодарна.
Виж целия пост
# 1
Белким някоя мома (мама) англичанка реши да ти отговори Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Погледнах темата, но реших, че някоя жена, минала по този път ще напише нещо. Ще ти кажа това, което знам аз, защото поразпитах вече заради синът ми и го записахме даже  Laughing

Ако искаш детето ти да е в добро училище, добре е да се потърси още от сега и да се подаде молба за записване (ако примерно смятате да започне да учи тук от септември). За много желаните училища има доста дълъг списък с чакащи да се освободи място и майки са ми казвали, че се чакало по около 8-9 месеца. Иначе, може да дойдете и веднага да го запишеш някъде детето, но не се знае къде ще има места, дали няма да е някое гадно училище, с деца... не искам да използвам неприятни думи... С две думи, проучи в района, в който ще живее детето кои са добрите училища и записвайте от рано, за да си спокойна. Това е моето мнение.

Иначе започват на 4 годишна възраст, но това е по-скоро като предучилищна, съдейки по това как и какво се учи. Е, определено накрая на годината могат да четат, да пишат, в някои училища по това време учат и друг език и какво ли не още, но се учи всичко във вид на игра. Ако смятате да живеете на Гринуич мога да кажа кое държавно училище ми бе препоръчано, но за другите квартали не знам.

Щях да пропусна. Има и Grammar schools, за които знам, че са с много високо ниво на обучение и за тях има приемни изпити, но не знам от каква възраст приемат децата. Мисля, че към 7 годишна, но може и да греша. Още детенцето ми е много малко и нямам пълна информация за всичко. Надявам се все пак, написаното да е поне малко от помощ! Успех!
Виж целия пост
# 3
Благадаря ти Пепа.Ще взема под внимание казаното от теб.Ако мога да те попитам има ли някави предварителни курсове или специализирани часове,за децата които не знаят английски.Ние сме в Испания,детето учи в училище английски,вкъщи допълнително се занимава,но със сигурност няма да е достатъчно.Моля те ако знаеш,или мамите фъф форума какви долкументи са необходими.И моля ви,четах статия,че втора и трета част на Лондон има много население от друга раса и религия.Ако знаете нещо,ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 4
Меги, за ''населението от друга раса и религия'' какво да ти кажа... Ако сте в Лондон, няма как да избягаш от това. Вероятността да няма в класа е минимална, а в квртала - никаква. Но не това е страшното, защото от каквато и раса и религия да са децата, важно е в какво семейство са пораснали и какво възпитание имат. Труден е изборът на училище поне според мен.

Ние живеем на Гринуич и ми харесва, но не чак толкова, че да не искам да се преместим. Смятаме да потърсим нещо, което да е по възможностите ни в Blackheath. Аз съм влюбена в този квартал, макар, че малко българи предпочитат да живеят в SE London. Ако се включат и други, живеещи в други краища на града и на мен ще ми е интересно да разбера как е. Това, което съм чувала също е, че в Dulwich има добри училища.

Училището, което ние избрахме за Тео не препоръчвам, защото е само за деца до 11 годишна възраст.

Ако имаш идея в коя част на Лондон смятате да се установите, ще е по-лесно да се събере инфо.

Ето и един сайт: http://www.familiesonline.co.uk/ Тук може да си пуснеш запитване също за ройона, който те интерсува. Аз от там получих информация, когато ми трябваше за предпочитаните (добрите) детски градини в района Simple Smile

Относно нивото на английски и курсовете, за съжаление не мога да помогна. До края на седмицата, ако никой нищо не ти е отговорил, по този въпрос, ще се постарая да намеря нещичко. Имам позната, която ще взима Септември сина си тук да учи, той е на 11 г, та ще питам нея. Само знам, че молбите, които се попълват тя ги взе от кметството им. Ние си я взехме нашата направо от училището.

И още нещо. Пак ще ти дам сайт, дано не ме бият модераторите, ама как да помогна иначе?! www.behelp.co.uk Във форума там попитай. Вероятно има повече мами с по-големи деца, та може и да ти дадат по-точна информация от моята. Аз лично не го обичам този сайт де, нито форумът там и не го ползвам, но се е случвало да търся информация за някои неща. Пък колкото повече мнения, по-добре. Тъкмо ще може да отсееш за себе си, това, което ти допада най-много.

Извинете, че се отплеснах и стана дълго  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Не мога да изказа благодарноста си Пепа.Изпрати ми полезна информация,от моя страна моля моделаторите на форума да не се сърдят на Петя за линковете към друг сайт,но според мен BG MAMMA е сайт с много полезна информация,потребителите са любезни,затова се обърнах към вас.Каквато и информация се сетите,ще ми бъде от полза.Благодаря Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия