Черен списък на домашните уреди

  • 39 201
  • 114
За тази тема съм провокирана от боклука,който купихме.Този боклук е стерео уредба,JVC,която е омръзнала на сервизите в Сф и Хасково-гаранционен и извънгаранционен.Боклук за 700лв.
Относно сервизното обслужване-четете малките букви,там пише,че нищо не е гарантирано.
Чакам отзиви за всякакви модели и марки електроуреди,както и техния сервиз.Ще е от полза за всички ни.
Виж целия пост
# 1
С удоволствие се включвам за готварска печка Индезит.  #2gunfire
Същото и за сервиза  #2gunfire
Беше на 8 месеца като и се счупи дръжката, защото от нагряването просто е прегоряла. Тя обаче държи самото стъкло, нищо друго не го захваща, съответно то стана на парчета. Познайте дали имаше гаранция- въпреки, че първопричината е недобрата изолация на печката. Аз какво -сама ли да си я разглобя и оправя бакиите на гадните производители. Стъклото ни доставиха след 2 месеца срещу 65 лв, но дръжка познайте дали получихме. Получихме.. дръжки. Няма такава, обаче преди да ни го съобщят чакахме пак 2 месеца.Отгоре на всичко ни взеха старата като капаро, за да не се откажем от поръчаната и не искаха да ни я дават. Като се разбра, че няма да има нова ги напсувах едно хубаво (да ме прощават моралистките) .
Добре, че някак си побългарихме старата изгоряла и пожълтяла от нагряването, която впоследствие се чупи още 3 пъти, но аз вече знаех "симптомите" и предпазих стъклото.Иначе нямаше как да се ползва гурната- трябваше клещите да станат кухненски инструмент в моята кухня.
 Но през цялото време загрозява външния вид на печката с жълтия си цвят.
 След няколко почиствания на фурната- дъното се проби, изгни ламарината.   
Също и телефони Самсунг, въпреки че съм с трети такъв- мнението ми за тях е, че са еднодневки. Не стават за ползване повече от 1.5  г. Имам предвид тези с капаче. Ако и този се развали пак Самсунг ще си взема, защото гадовете-само те имат красиви модели.
Първият ми Самсунг- А 400 започна да дава отклонения от сорта- не звъни, сам се изключва и т.н. Вторият- Т 500 , след 1,5 г ползване му се прекъсна лентовия кабел. Сега съм с Е 530, еми на него пък му се лющи боята отвътре, от ноктите ми, при натискане на бутоните. 
Виж целия пост
# 2
Давайте подробности за протеста.
Виж целия пост
# 3
Записвам се и аз с DVD Crown за 169 лв от коледна промоция в Метро. Оказа се, че главната тонколона не работи. Това го разбрахме веднага след като го включихме, не ми се беше случвало с чисто нова техника! #Cussing out
Виж целия пост
# 4
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея. Двигателят и изгоря точно 1 година след като и свърши гаранцията. А варията се е получила в следствие на спукан пластмасов разпръсквач на водата и съответно стичане върху двигателят. Разбрахме за причината едва след като разглобихме цялата миялна. Сега нов двигател ще ми струва 140 лв. без поставянето #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея. Двигателят и изгоря точно 1 година след като и свърши гаранцията. А варията се е получила в следствие на спукан пластмасов разпръсквач на водата и съответно стичане върху двигателят. Разбрахме за причината едва след като разглобихме цялата миялна. Сега нов двигател ще ми струва 140 лв. без поставянето #Cussing out

Интересно ми е колко струва цялата пералня  newsm78 и дали има икономическа изгода от подмяна на такава скъпа част.
Виж целия пост
# 6
Включвам се с хоризонтален бойлер Аристон-протече малко след края на гаранцията и го изхвърлихме #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Хладилник BOSCH - топ моделът за 2005г. на стойност 1250 лв. - в момента от две седмици бръмчи като трактор  Close Живеем в мезонет - той е долу в хола , а се чува горе в спалните  Sick
От сервиза казват , че му нямало нищо ... според тях . Сигурно , защото е в гаранция  Rolling Eyes Като му изтече вероятно ще му открият повреда за около 300 лв.  Thinking

И № 2 - телевизор Самсунг - LSD - 32 " - на свекървата . Купи го преди две седмици и още при първото включване беше звук без картина . Върнаха го от сервиза твърдейки , че бил перфектен  Crazy
Взехме го и в нас да го пробваме - същата работа - има картина от време на време ...
Удоволствието струва 1600 лв.
Виж целия пост
# 8


И № 2 - телевизор Самсунг - LSD - 32 " - на свекървата . Купи го преди две седмици и още при първото включване беше звук без картина . Върнаха го от сервиза твърдейки , че бил перфектен  Crazy
Взехме го и в нас да го пробваме - същата работа - има картина от време на време ...
Удоволствието струва 1600 лв.

Манииии ooooh!....ние искахме да си вземем такъв Sick

Благодаря ви момичета за хубавата темичка - ще я следя с интерес Peace
Виж целия пост
# 9
телефон LG 1400 - точно на осем мецеса сдаде багажа и няма оправия...
Аз по принцип не съм фенка на марката LG, (а съпруга ми точно обратно), и все му казвам, че това е съкращение от "Лайно Голямо" (нищо лично към притежателите на тази марка електроуреди)
Виж целия пост
# 10
Телевизор LG - 42 инча, плазма...скапа се на 6 месеца, нямаше картина. В сервиза го държаха 2 месеца /Техномаркет естествено/

Домашно кино  Samsung АХ 100- скапа се на 6 месеца също, пак го държаха 2 месеца в сервиза /пак Техномаркет/, уж нищо му нямаше, а после се оказа, че са му сменили около 5 части.

Каква е тази скъпа техника незнам Tired
Виж целия пост
# 11
ELITE
Виж целия пост
# 12
И аз не съм доволна от марката LG.Купихме си домашен телефон,И то точно ,заради една функция,която поддържаше апарата.Магазинът беше Технополис-Младост.Направих рекламация още в деня на покупката.ЕДВАМ успях да ги накарам да ми върнат парите.Сега ползвам БЪЛГАРСКИ телефон,който работо 4 години и сме много доволни.Няма грешка.Парите ,които дадохме за него бяха три пъти по малко!
Виж целия пост
# 13
Записвам се и аз с кафе машина НЕО - боклук на болуците. След двумесечна употреба се скапа малкото гумено уплътнение и протече вода в изобилие  Simple Smile Изгасна и зелената индикаторна лампичка по незнайни причини. Купих я от Техномеркет, гаранцията е 1г. Сервиза им е най-гадният възможен, абсолютни мърлячи. Държаха я в сервиза 3 месеца - имали много работа. След като я взех от там, индикатора не беше поправен, а  машината проработи още 2 седмици и пак протече. За смяната на гумата взеха 10лв - това не се покривало от гаранцията, било консуматив.  Мъжът ми се ядоса, отиде в сервиза и купи гумените уплътнения(струват по 6лв за гумичка), като после сам ги монтира. След 3 седмици се скапа обаче и най-голямото уплътнение, протече обилно вече от всякъде и кафе машината отиде в контейнера. Вчера си купих нова - испанска. Още й стискам палци Mr. Green

В черния списък добавям и монитори за компютри Самсунг. Монитора се скапа за няколко месеца и се оказа, че е в гаранция 3г., но тук нямало сервиз за тях. Заменяли ги направо с нови,когато имало контейнер ?!?  но след 4 месеца престой в склада на магазина и слушане на безкрайните им лъжи, че чакат контейнер, ми анулираха гаранцията, защото повредата не била гаранционна. А каква да е, щом стоката, купена от тях е в гаранция? Реших да си плащам поправката, все пак нов монитор беше. Оказа се, че и части за него няма, та изгорялото ТХО го поръчвах от Испания и платих 80 евро + работата. Монитора е купен от малко магазинче до Женския пазар. Собственика се казва Иво, не помня фамилията, но по-голям измамник от него просто не съществува. Не купувайте от там, а по-добре и нищо с марка Самсунг. Нямат никакво сервизно обслужване. Повече за тази фирма не искам и да чуя.
Виж целия пост
# 14
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out
Виж целия пост
# 15
записвам се Peaceхладилник+фризер индезит 4 пъти за 1 година за смяна на платки от техномаркет по 1 месец чакаме за платките.Имаме ли хладилник? newsm78  33uu
Виж целия пост
# 16
Печка Беко. Изгоря реотана още докато беше в гаранция. Е, смениха го, но сега пека баница за 3 часа- много е слаб. Има индикатори за остатъчна топлина- още като я взехме работеше само един индикатор и то не съвпада с котлона, който е пуснат.
Пералня Уърлпул-тече, къса, прането по-добре на ръка да го пера- само намокрено.  #Cussing out
Виж целия пост
# 17
И една печка вентилаторна,марката беше   Индезит.Слаба работа ,малко след като и изтече гаранцията ,отказа да работи ия изхвърлхме.Оправя я мъжа ми,но не се получаваше.
Виж целия пост
# 18
Аз предлагам да се пусне и тема за качествени ел.уреди, за да се знае кое е доброто.
Виж целия пост
# 19
Абсорбатори Таурус - работят известно време и започва някакво страшно бучене и тракане. Проблемът- някаква перка която се е стопила от топлината на перката  #Crazy защото печката е била пусната, а абсорбатора не. Ами аз като си правя кафе в джезве и абсорбатора трябва да пускам според сервиза. #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 20
Май съм на път да ви информирам за още един боклук, само още малко да изуча закона за защита на потребителя и да дам още малко време на сервиза. Twisted Evil
Виж целия пост
# 21
Май съм на път да ви информирам за още един боклук, само още малко да изуча закона за защита на потребителя и да дам още малко време на сервиза. Twisted Evil

Мисля, че беше 30 или 40 календарни дни, обади им се и ги питай, много са отзивчиви  Mr. Green
Аз така действах с онази миялна, за която съм писала по-горе
Виж целия пост
# 22
Май съм на път да ви информирам за още един боклук, само още малко да изуча закона за защита на потребителя и да дам още малко време на сервиза. Twisted Evil

Мисля, че беше 30 или 40 календарни дни, обади им се и ги питай, много са отзивчиви  Mr. Green
Аз така действах с онази миялна, за която съм писала по-горе

Благодаря, скоро им изтича срока, а ни вест, ни кост. #2gunfire
Виж целия пост
# 23
И една печка вентилаторна,марката беше   Индезит.Слаба работа ,малко след като и изтече гаранцията ,отказа да работи ия изхвърлхме.Оправя я мъжа ми,но не се получаваше.
Ах, това трябваше да го прочета преди 5 месеца, че си купих точно такава. За сега е добре, но да видим.

Моят принос е пералня Канди - много шумна, ама много. Иначе пере добре и не се е разваляла вече девета година.
Климатик LG - също започна да шуми.
Прахосмукачка LG - работи, но не смуче.
Вече не искам да видя марката LG.
Виж целия пост
# 24
Аз си мисля, мили дами, че нещата опират до късмет. Изключвам марките като Neo, Elite и т.н., защото срещу тази цена не би трябвало да се очаква голямо качество. Забравих да добавя Crown.

Имаме един телевизор Thomson, който е с две големи зелени петна на екрана, които ту се появяват, ту изчезват  Mr. Green Нещо магнетизирано било...
Виж целия пост
# 25
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
Виж целия пост
# 26
Аз си мисля, мили дами, че нещата опират до късмет. Изключвам марките като Neo, Elite и т.н., защото срещу тази цена не би трябвало да се очаква голямо качество. Забравих да добавя Crown.
За тези марки Елит, Нео и т.н. си трябва също късмет, но в пъти повече.
Явно съм имала такъв с микровълновата ни, която е Елит, купихме я преди 4 години, когато още бяхме на квартира, ами проблем не ни е създавала до сега, тогава си купихме и прахосмукачка Нео, но пък с нея нямахме грам късмет, докато беше в гаранция 3 пъти е била на ремонт, после се позакрепи, но миналата седмица пак се прецака нещо.
Виж целия пост
# 27
Да се включа и аз в оплюването на Индезит, имаме пералня+сушилня, с която видяхме голям зор, докато още беше в гаранция. Няколко пъти й изгаряше пратката и паметта. Първият път започна да суши и зацикли, нямаше изключване отникъде, накрая й дръпнахме щепсела от контакта. Три дни след заявката у дома дойде техник и каза, че трябва да чакаме неопределено време да доставят частите. След две седмици смениха плтката, но от София им бяха доставили несъответстваща за модела памет, та трябваше да чакаме още една седмица за нова доставка. Накрая смениха платката, паметта и вентилатора на сушилнята, но не тръгна - т.е. перше, но не сушеше, понеже НОВАТА памет била дефекта... Още една смяна на пемтта и тръгна..., но за кратко! Започваше да пере, после изведнъж тръгваше да изхвърля водата и зацикляше, лампичките й започваха да мигат - цветомузика... Нови разправии със сервиза, с Технополис, писах на вносителите в София, че по телефона е абсурда да се свържеш, писах на Центъра за клиенти в Италия - таратанци! Ни вест, ни кост Последваха нови ремонти, смяна на магнит винтила, защото при изключено положение пералнята се пълнеше с вода... Опитаха се да ме накарат да си затварям крана, докато не работи пералнята, но им го избих от главата. Последния път ни смениха платка и памет преди около година, като мъжа ми беше заплашил, че ще я закара и върне в Технополис, защото изтичаше тридесетдневния срок, в който са длъжни да отремонтират дефектиралия уред според Закона за защита на потребителите. Точно в последния възможен момент дойдоха и я поправиха. Този път поставиха оригинална памет вероятно, защото оттогава, да чукна на дърво, работи, при това с всичките си функции...
Изобщо гаранционната карта се запълни отпред и отзад, осем-девет пъти са отбелязани посещения на техници и ремонти. Но от сервиза ми казаха, че след като се запълни старата карта могат да ми издават гаранционни карти до безкрай в рамките на гаранционния срок, но никой няма да ми смени уреда, освен ако не е хладилник с неотстраним дефект, като спукан изпарител напр.
Иначе според мен покупката на читав уред си е чист късмет, независимо от марката и цената.
В края на краищата всяка техника може да откаже, но въпросът е да има качествено и бързо гаранционно обслужване. Това да ти държат уреда по два месеца е абсолютно недопосутимо, немислимо, а най-вече си е незаконно. Щом минат тридесет дни и дефектът на гаранционния уред не е отстранен, или трябва да ви върнат парите, или да ви го сменят.

P.S. Извинявам се, че се получи такъв ферман, ама още ми държи влага от разправиите, та като подпаля на тази тема, се отплесвам...
Виж целия пост
# 28
 smile3511 леле
Виж целия пост
# 29
Аха, наскоро се опитваха да ми пробутат фризер Индезит, понеже си търсихме за вилата малък с няколко чекмеджета- само Индезит имаше. При което обаче, аз като попарена категорично казах- НЕ  Naughty ! Индезит никога повече няма да стъпи в моята къща. А момчето толкова се мъчи да ме убеди- ама как, ама защо, чудесен уред.Бла-бла, дрън-дрън. Е, не е улучил човека. Има една приказка- без сапун в г..а влиза. А като го купиш и откаже да работи- наперено и нагло ти обясняват, че не е техен проблем. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 30
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?
Виж целия пост
# 31
                    Нямала съм проблем засега, за щастие.
Виж целия пост
# 32
За сватбата ни подариха кафемашина Нео. Пуснахме я и само бучеше. Дадохме я в сервиза и се оказа , че помпата и е фабрично развалена. Значи това беше преди 2години. Кафемашината ни е още в същият сервиз на Нео , поради това че нямат резервни помпи. От тогава я забравих тази "кучи" марка, както се казва. Naughty
Виж целия пост
# 33
Да се запиша и аз- DECT телефон Дженерал Електрик.Рекламата е ,че има обхват 400 метра, а същият няма дори 10 метра обхват Shocked
МРАЗЯ ТЕХНОПОЛИС.
Микровълнова Electrolux -пак от там.
Виж целия пост
# 34
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.



Виж целия пост
# 35
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.
Предполагам, че въпросът на Svetla1 е така зададен, защото е ясно, че кутия е имало все пак Peace
Виж целия пост
# 36
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.
Точно защото съм наясно попитах. Изказването е абсурдно и се чудех как без да влизам в спор да попитам какъв точно е бил проблема.
Самия факт - компютър от Технополис и то НЕО е абсурден.
Виж целия пост
# 37
Записвам се и аз с DVD Crown за 169 лв от коледна промоция в Метро. Оказа се, че главната тонколона не работи. Това го разбрахме веднага след като го включихме, не ми се беше случвало с чисто нова техника! #Cussing out
на сестра ми Елита по същия начин баса не работеше,оправиха го във Варна.
Виж целия пост
# 38
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.




Беше си  кутия,но не работеше-нищо,празно-няма връзка между хардуера и останалите работи вътре
Виж целия пост
# 39
Прахосмукачка с воден филтър ЕЛИТ- не поддържат в склада филтри. Какъв е изводът- нова прахосмукачка, но не на Елит.
Виж целия пост
# 40
 #Crazy
Абомирам се да следя с интерес!
Виж целия пост
# 41
Леле, така като чета и настръхвам Mr. Green....преди няма и месец купихме печка и пералня...и сега се чууудя дали няма да се развалят newsm78....но дотук не са от споменатите марки Wink.
Виж целия пост
# 42
Освен една кафеварка (за шварц) FIRST, друго не се сещам...АМа не се оплаквам, щото си знаех че за нищо пари - нищо свестна няма да купя.
Имам забележки към некомпетентността на персонала в Технополис. Не знам дали е за тук, но доста често потребителите се лъжат от "копетентната" консултация на продавача, пък персонала на споменатия магазин хал- хабер си няма от стоките! Отивам да си купувам пасатор, седя и се дзверя - марки много, цени всякакви... Никой не ми обръща внимание. Накрая сграбчвам минаващ младеж, водя го при трите уреда дето съм ги намяркала и се колебая между тях. Той хък - мък, чете ми написаното от табелката, като че ли съм бавноразвиваща, пък аз му задавам конкретни въпроси.... Накрая ме уби, като ме заубеждава че някаква каничка с решетка отдолу, служела за СУШЕНЕ на пасатора, след като си го измия!? Все едно, разкарах го и сама си взех решението. Точно този с решетката. Та, опаковат ми го в кутията и на нея виждам НАРИСУВАНО, дори не е нужно да го четеш, че това е за приготвянето на пюренца за бебе (аз по тоя повод си купувах пасатора- щото чаках всеки момент бебе)....
От същия магазин си купихме и телевизор, марка KTN - работи си без грешка, но счупихме дистанционното. Вече втора година чакам да ми се обадят, че са получили резервни! Rolling Eyes
Бойлер Stiebel Eltron, пак от там, за космическата сума от 500 лева. На въпроса - нали има индикатор за градусите, ми отговориха ми няма... Добре питам, аз как ще разбера че топлата вода намалява (имам предвид че сме голямо семейство и не мога да съблека бебето например - пък да се окаже че водата свършва), еми като пуснете и тече студена - беше тъпия отговор....То май не че има друг, ама се подразних много!
Виж целия пост
# 43
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out
Не знам кой модел ти е била миялната но установихме че протичането се дължи на спукана резба на тръбата , която отвежда водата до втората коншница. Така си е текло кой знае от кога. От там се е мокрил двигателят и съответноо ръждясвал. Когато изведнъж се подмокрихме из кухнята разбрахме и за по сериозният проблем. Свалихме тръбата която струва 4,50 по цена на сервиза НО няма такава резервна. Както и да е намерихме начин и я приспособихме. Оказа се обаче че сега имам проблем с нагорял кондензатор/или както и да се казва/ по платката на миялната. Пратих я в сервиз и чакаме отговор дали изобщо има резервна такава част и ще остана ли без миялна машина!
 Моля, ако някой има представа къде има сервиз за миялни Мидея да дава координата за да мога и самостоятелно да си търся.! Иначе цената на машината е точно същата както и преди 3 години почти 500лв. newsm78
Виж целия пост
# 44
Имам забележки към некомпетентността на персонала в ... Не знам дали е за тук, но доста често потребителите се лъжат от "копетентната" консултация на продавача, пък персонала на споменатия магазин хал- хабер си няма от стоките
                    И мен това много ме дразни  Crossing Arms. На повечето места продавачите са абсолютно некомпетентни, за съжаление. Четат табелки и дори понякога с изумление откриват, че дори не са прочели правилната табелка  ooooh!. Когато ми потрябва нещо, обикновено набирам информация от Интернет, и после като тръгна по магазините - образовам персонала. Много е неприятно.
                    Примери за горното мога да дам много, но ще приложа само простичкия пример с напълно разглобяеми фритюрници, за перфектно измиване в съдомиялна. Дори информацията, обявена в Интернет беше често невярна - за повечето от фритюрниците пишеше, че се разглобяват, но като тръгнах със списъка с избраните от мен модели по магазините излезе че не е точно така. Още повече, че нито в мола, нито в ЦУМ, нито в другите няколко магазина имаха представа кое и как се разглобява. 60% от табелките указваха, че фритюрниците се разглобяват, но в крайна сметки за нито един не беше вярно, поради което накрая взех частично разглобяем. Но пък се ядосах порядъчно. Излязох от вкъщи с набелязани 5 модела, нещо в смисъл "ако тоя не става, тогава тоя, ако и той не - значи еди кой си и т.н.т" и след два часа се прибрах с напълно различен модел.
Виж целия пост
# 45
Вентилаторна печка и тостер Елит - ползвахме ги около месец и се скапаха тотално!
Виж целия пост
# 46
Пералня "Аристон" Naughty!Програматорът се развали след 3 месеца експлоатация.
Виж целия пост
# 47
Печка Беко. Изгоря реотана още докато беше в гаранция. Е, смениха го, но сега пека баница за 3 часа- много е слаб. Има индикатори за остатъчна топлина- още като я взехме работеше само един индикатор и то не съвпада с котлона, който е пуснат.
Пералня Уърлпул-тече, къса, прането по-добре на ръка да го пера- само намокрено.  #Cussing out
И на нас реотана  ни така стана.Поне  утрая 4г.Но помислих, че майстора ни е метнал и е сложил по-слаб.Сега нагрява до 170 и после чак на 300 включва.Демек, за нищо не става.
Виж целия пост
# 48
Само от пасатор Елит мога да се оплача!
Виж целия пост
# 49
Микровълнона Хайер комбинирана с грил.Когато грилът се ползва от топлината ламарината се надига и боята почернява в гаранция е но не сме изпратили талончето в сервиза в срок от 2 седмици след поръчката/за което никой не ни уведоми а го пише с ситни букви в гаранцията/така че пълна измама от страна на ТЕХНОПОЛИС.
Виж целия пост
# 50
Аз от Елит и Crown съм много доволна.Ползваме ги много години вече.Обаче вече нищо с марка Индезит и LG няма да купя.Хладилник Индезит-даде хиляди дефекти,а микровълнова LG-изгоря на 3-я месец не от неправилна експлоатация всеки случай.
Виж целия пост
# 51
Не се доверявам на нищо което не е немско/макар че вече почти всички марки се сглобяват в Китай,Тайван или страни от източния блок,заради ефтината работна ръка/ и избягвам най-нови модели.А италианско в никакъв случай.,вече се опарих.Преди12години си взех пералня Siltal/живеехме в малък град,където изборът е ограничен/ имало е дефект в програмата за предпране иот кутийката за прах течеше вода докато работи.Но докато разберем откъде дава дефект гаранцията и мина.Впоследствие поръждяса отдолу и около кутията,но продължава да работи макар и малко шумно.Заедно с нея си взехме и печка Tehnogas пак италианска,исках да е комбинирана и в целия град беше единствена.Имаше дефект в дюзите та тенджерите ми стават черни-така и не ги доставиха и аз си я ползвам така-писна ми да се разправям.2години по-късно малко преди нова година си взехме миксер с пасатор Solak още при първото ползване пасатора изгоря,за щастие до нова година го оправиха но мъжа ми им диша във вратовете.Вече гледам да взимам 2ра употреба и да чукна на дърво нямам проблеми-хладилник BOSH , SIEMENS,пералня-сушилня Хувър и микровълнова фурна ,някои от тях вече10 години.Преди 5 години си взех телевизор и прахосмукачка SAMSUNG-нови,единствено с тях няма проблеми ooooh!
Виж целия пост
# 52
Присъединявам се с микровълнова печка Елит. Първият път се развали докато пуках пуканки. Беше в гаранция поправиха я, но спрях да пукам пуканките. В продължение на една година работеше без проблем, НО една вечер дъщеря ми много искаше пуканки а пък и така хубаво се бяхме загледали в един филм и реших да изпукам пак. Познайте момичета -до там беше с мойта микровълнова. Отиде пак на сервиз и ми казаха че по-добре да си купя нова отколкото да я поправят.
Виж целия пост
# 53
Не знам дали точно тук трябва да кажа, но държа да споделя неудовлетворението си от магазин МЕГАЛУКС ЛАЙТИНГ на бул. Цариградско шосе, 4ти км.

Обслужването по никакъв начин не съответства на цените. Качеството - също. Купихме си два аплика, на които помолихме да им се сложат въженца за светване, понеже ще ги иползваме за лампи в спалнята над леглото. Пробиха ги, доставиха ги и ние тръгнахме да ги слагаме Но не що не беше наред. След като ги инсталирахме и те увиснаха осъзнахме, че са ги пробили от обратната страна и не стават за нищо. отидох в магазина, където се опитах мило и любезно да обясня какъв е проблема  и защо няма да стане повече тази лампа. Държаха се все едно аз съм ненормална и трябвало да занеса лампата да я видят и да решат как може да се поправи. След около 20 минути див скандал в крайна сметка се разбрахме да дойдат да вземат старата и да монтират нова. За което чаках още една седмица. Накрая се оказа, че за монтаж на лампа вземат между 15 и 40 лева. Което е пълен абсурд при положение, че лампите изобщо не са евтини. Оставила съм над 1300 лева в магазина им и те се държат с мен все едно ми правят услуга, че ме обслужват.
Да не споменавам за липсата на каквото и да било възпитание в продавачката, която преживяше дъвка срещу мен и ми говореше на ти.
Виж целия пост
# 54
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out
Не знам кой модел ти е била миялната но установихме че протичането се дължи на спукана резба на тръбата , която отвежда водата до втората коншница. Така си е текло кой знае от кога. От там се е мокрил двигателят и съответноо ръждясвал. Когато изведнъж се подмокрихме из кухнята разбрахме и за по сериозният проблем. Свалихме тръбата която струва 4,50 по цена на сервиза НО няма такава резервна. Както и да е намерихме начин и я приспособихме. Оказа се обаче че сега имам проблем с нагорял кондензатор/или както и да се казва/ по платката на миялната. Пратих я в сервиз и чакаме отговор дали изобщо има резервна такава част и ще остана ли без миялна машина!
 Моля, ако някой има представа къде има сервиз за миялни Мидея да дава координата за да мога и самостоятелно да си търся.! Иначе цената на машината е точно същата както и преди 3 години почти 500лв. newsm78

Ами и аз не знам модела, а и не искам и да го разбирам, защото вече я нямам тази миялна и съм безкрайно щастлива от този факт  Mr. Green
Твойта миялна в гаранция ли е още?
Виж целия пост
# 55
Вече смело мога да кажа не купувайте уреди от Техномаркет!
Оказа се че моята миялна съвсем не е Мидея а някаква си марка неизвестно каква. Въпреки че този модел все още е в продажба от сервиза на Мидея ми казват че такъв модел миялна изобщо нямат и не се внася и най странното е че ме питаха дали миялната е купена нова или втора употреба #Crazy newsm78. То че и мина гаранцията мина но как може да няма такъв модел миялна? какво ли да си мисля не знам newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 56
Айде стига бе,китайците и от себе си ли взеха да крадат моделите и ...
Обикновено копират Панасоник,Манасоник и т.н, но да копират и китайската Мидея  Shocked
Как така няма такъв модел ?
Виж целия пост
# 57
ВСИЧКО, носещо марката On Line!!!! Имах монитор, клавиатура и мишка. Клавиатурата изхвърлих на втората седмица - просто спря да работи. Мишката изхвърлих след 3-4 месеца работа. Сега, година и половина след като ги взех, ми изгоря и мониторът! Тъй като е гаранционен, ми го замениха с нов (след 3-седмично чакане) - и пак на същата фирма! И на всичкото отгоре гаранцията не се подновява, а си продължава старата! #Cussing out А са правени уж в Германия (така пише на етикета, но не се споменава дали само са сглобявани там...)
Момичета, знайте, че що се отнася до домакински и ел. уреди, всичко, което е евтино и е правено в Китай, просто не струва. Е, аз от Haier-ската си микровълнова съм все още много доволна, работи като змей, а съм пускала масло с опаковката вътре ( ooooh!), хвърчаха искри и пак нищо й няма. Но това го отдавам на късмет! Mr. Green
Виж целия пост
# 58
Предлагам авторката на темата да направи нещо като анкета с имената на по-известните марки на нашия пазар и да видим отрицателни точки на коя от тях, ще се натрупат най-много. Иначе: какво съм тръгнала да се оплаквам от осем годишната си печка "Мечта" - ами че тя ми е златна! Четох за телефони - всичките ми телефони до сега са били Samsung, и с капак, и без, и слайд и никога не съм имала никакъв проблем! Повечето черна техника у дома е Samsung и си е наред, с изключение на стереоуредбата с ДВД, което ДВД четеше само оригинални дискове и след няколко опита да му заврем не оригинален такъв, просто приключи! Поправката щеше да ми струва повече от ново ДВД и си стои така кротко и само и бърша прахта. А, щях да забравя - не купувайте нищо с марката SYNHRO - конвекторна печка от марката след един неуспешен опит, на втория щеше да ни подпали къщата. Директно след една поправка я върнахме и си поискахме парите! В това отношение мъж ми не се церемони, проблем с рекламация на уред не сме имали Mr. Green
Виж целия пост
# 59
Аспиратор "Conegliano". Ужасен боклук-за година се разпадна буквално. Купихме нов...
 А явно не само у нас Candy е шумна пералня Laughing Наистина иначе е страхотна, но всички съседи чуват, когато се задейства центрофугата. Laughing
Виж целия пост
# 60
Аспиратор "Conegliano". Ужасен боклук-за година се разпадна буквално. Купихме нов...
 А явно не само у нас Candy е шумна пералня Laughing Наистина иначе е страхотна, но всички съседи чуват, когато се задейства центрофугата. Laughing
ooooh!боже като си помисля ,че се бяхме спряли на тази марка ел.уреди!! ooooh!
Виж целия пост
# 61
Моят принос е пералня Канди - много шумна, ама много. Иначе пере добре и не се е разваляла вече девета година.
.
Не съм много съгласна с мнението ти за Канди..., но всеки си има ли4но мнение по въпроса.
Та, ние в къщи имахме пералня Канди - която работи 14г. безотказно и миналата година купихме пак Канди. Старата пералня, продължава да си работи, има малко проблеми понякога с изплакването и смятаме да отиде на вилата, засега стои в антрето  и чака мякой да я закара Joy
За мен тази марка може би е една от най -добрите!/ не изключвам , разбира се и АЕГ и Бош/!
Виж целия пост
# 62
Прахосмукачка Хюндай.

Според производителя мощността на този уред, изписана гордо с огромни цифри на корпуса му, е 1800W. Мога да ви гарантирам, че тази цифра е силно преувеличена. С мъка успявам да обера паяжини с нея. Носих я в сервиз с надеждата да я постегнат малко, т.к. е гаранционна. Според техниците там обаче, прахосмукачката си е в перфектно състояние, като се опитаха да кажат, че работи слабо заради непочистени филтри. Издадоха и писмено заключение, в което правописът не е най-силната страна.  ooooh! Както и да е.

Споменатия боклук е закупен от м-н Зора.
Виж целия пост
# 63
1800 вата е колко хаби когато работи, а не всмукателна мощност - това трябва да гледаш - обикновено са около 300 до към 500 (новите от скоро).
Виж целия пост
# 64
Даааа, разбрах го вече този трик. Избрах си най-енергоемката прахосмукачка с надеждата да ми е по-чиста къщата.  Close

А девойката консултантка ме насочи много професионално.
Виж целия пост
# 65
имам много коментари към предни постове, но...
Темата е за каплави уреди.
Ми включвам се с бойлери с марка "Фламина" и "Теси". Изкараха по 2г. и 2-та и се скапаха (протекоха + още нещо...).
Виж целия пост
# 66
Включвам се и аз с един фотоапарат Pentax, не е уред,но го включвам защото ми писна вече от него  #Cussing out
Първо ни блокира и ни го взеха принуждавайки ни да доплатим 60лв за следващия модел-уж по-добър.След това "по-добрият модел"пак блокира ,оправиха го в сервиза,после пак блокира,но сам се оправи ,ама незнам докога.Ще ходя да им го тресна в главите,щото само ни разиграват  #2gunfire
Виж целия пост
# 67

Споменатия боклук е закупен от м-н Зора.

НИКОГА, НИЩО ОТ "ЗОРА"
Виж целия пост
# 68

Споменатия боклук е закупен от м-н Зора.

НИКОГА, НИЩО ОТ "ЗОРА"


Вече знам това!!  Grinning
Виж целия пост
# 69
подкрепям.............няма нещо,което да е било на тази фирма и да не е изгоряло на 6-тия месец.Става въпрос при мен за фритюрник и пасатор /и двете неща подарък/ Close.Друго не съм и помисляла да взема. Crossing Arms
Виж целия пост
# 70
Пералня "Аристон", някой хора са доволни, но ние имаме една такава и си изпатихме. Голям боклук. Не пера и това е, трябва преди това всичко на ръка да се пере, а то за какво ми е пералня в такъв случай.  #2gunfire И майстори викахме, а според тях нищо и няма на пералнята не била развалена. А не пълни достатъчно вода и не пере пущината.  Close
Виж целия пост
# 71
А не пълни достатъчно вода...

как го определи?
Виж целия пост
# 72
А не пълни достатъчно вода...

как го определи?

Ами виждала съм другите перални колко вода пълнят. Вода не се вижда ама хич. Освен това при плакнене бая вода се пълни. И освен това прането ми като се върти се вижда на места сухи петна на места влажни. И праха за пране както паднал така остава по дрехите и след изпирането. Стои на бели топчета по дрехите.  Close
Виж целия пост
# 73
подкрепям.............няма нещо,което да е било на тази фирма и да не е изгоряло на 6-тия месец.Става въпрос при мен за фритюрник и пасатор /и двете неща подарък/ Close.Друго не съм и помисляла да взема. Crossing Arms
ELITE  newsm11 .Наскоро ни подариха кафе машина елит и след няколко дневно ползване се запуши / наливам само преварена или минерална вода / , но след няколко дни и се извади и копчето . Когато си купувах робот доста се бях засилила на елит / че по - евтин и щях да си купувам и още нещо / , но след съвсем кратък размисъл си взех мулинекс и съм страшно доволна . Пералнята / 12 г./ , печката / 2 г. / и миялната / 8 м. / са ми индезит и съм доволна
Виж целия пост
# 74

А не пълни достатъчно вода...


Ами виждала съм другите перални колко вода пълнят. Вода не се вижда ама хич. Освен това при плакнене бая вода се пълни. И освен това прането ми като се върти се вижда на места сухи петна на места влажни. И праха за пране както паднал така остава по дрехите и след изпирането. Стои на бели топчета по дрехите.  Close

пробвай да слагаш по-малко прах и да не натъпкваш до горе барабана.
За водато също мисля, че едва ли си права. Имахме пералня eurotech, която като взехме, също ми се струваше, че няма достатъчно вода, като сравнявах с предишната. Изпираше страхотно, просто има икономични модели- по света водата е много скъпа, а и не знаеш колко е дълбок казана и каква част от него виждаш на люка.
Виж целия пост
# 75
... а и не знаеш колко е дълбок казана и каква част от него виждаш на люка.

знае се, знае се Wink
Виж целия пост
# 76
пасатор северин.
развали му се приставката тип "чопър". имаме го от половин година.
Виж целия пост
# 77
... а и не знаеш колко е дълбок казана и каква част от него виждаш на люка.

знае се, знае се Wink

ми аз не знам Laughing, исках просто да кажа, че на око преценката за количеството вода не е точна Peace
Виж целия пост
# 78
Сешоари и ... въобще техника от TCM!
Пари на вятъра..

Много относителна тема. Знам, например, че Елит не е особено добра марка, но любимият ми сешоар е Елит и нямам забележки.
Виж целия пост
# 79
че на око преценката за количеството вода не е точна Peace

 Laughing Joy само тази преценка се гледа и тя е важна. Друга няма  Flutter
Виж целия пост
# 80
Tinka79, да не би да си горд собственик на Ariston,  модел Margherita AL 846 TX, която освен всичко което си изброила е стршно шумна  #Cussing out.
Виж целия пост
# 81
Вентилаторна печка Елеком. Падна и перката. 1 седмица да 1 дадат на сервиз, още 1 да кажат да изчакаме още, още една да я подменят с друга, която не работеше и още 2 я заменят и нея - общо повече  от месец!   #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 82

А не пълни достатъчно вода...


Ами виждала съм другите перални колко вода пълнят. Вода не се вижда ама хич. Освен това при плакнене бая вода се пълни. И освен това прането ми като се върти се вижда на места сухи петна на места влажни. И праха за пране както паднал така остава по дрехите и след изпирането. Стои на бели топчета по дрехите.  Close

пробвай да слагаш по-малко прах и да не натъпкваш до горе барабана.
За водато също мисля, че едва ли си права. Имахме пералня eurotech, която като взехме, също ми се струваше, че няма достатъчно вода, като сравнявах с предишната. Изпираше страхотно, просто има икономични модели- по света водата е много скъпа, а и не знаеш колко е дълбок казана и каква част от него виждаш на люка.

И с половин пералня пак няма достатъчно вода, и с по малко прах все тая.
Виж целия пост
# 83
Епилатор НЕО- не почиства космите лесно, но пък как дере кожата !!! Close
Виж целия пост
# 84
Включвам се с хоризонтален бойлер Аристон-протече малко след края на гаранцията и го изхвърлихме #2gunfire
от друга страна аз имам хоризонтален малък /50 литров/ бойлер Аристон от 8 години и съм доволна - нищо не се е случвало като проблем  newsm78
Виж целия пост
# 85
И с половин пералня пак няма достатъчно вода, и с по малко прах все тая.
Забелязала съм, че новата ми пералня пере с по-малко вода от преди. Бях свикнала с пълния казан на Вятката. Разпитах защо е така. Разбрах, че голяма част от новите перални перат с по-малко вода и в никой случай не по-лошо от пълните казани навремето. Предполагам, че това е причината.
Виж целия пост
# 86
обърках темата  Embarassed и не мога да си изтрия съобщението  ooooh!
Виж целия пост
# 87
аз не съм доволна от нашата прахосмукачка Пролукс! като я купувахме обаче, имахме само 70 лв. излишни и тя беше най-доброто за тази цена! за две години два пъти гърми - единият път мотора, сега не знам какво  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 88
Сешоари и ... въобще техника от TCM!
Пари на вятъра..

Много относителна тема. Знам, например, че Елит не е особено добра марка, но любимият ми сешоар е Елит и нямам забележки.
А нашата кафе машина е TCM и няма човек, който да е пил кафе от нея и да не е поискал същата. Вече 2 г. я ползваме, да чукам на дърво безотказно, прави 1 см каймак, които остава по чашата дори след като си изпиеш кафето. струваше 49 лв. бяха намалени на половина, за секунда не съжалявам за покупката.
Виж целия пост
# 89
И една печка вентилаторна,марката беше   Индезит.Слаба работа ,малко след като и изтече гаранцията ,отказа да работи ия изхвърлхме.Оправя я мъжа ми,но не се получаваше.

Боклук не ами боклук, моята пък ръждяса вътре, а дори не е на тераса и влага
Виж целия пост
# 90
Сешоари и ... въобще техника от TCM!
Пари на вятъра..

Много относителна тема. Знам, например, че Елит не е особено добра марка, но любимият ми сешоар е Елит и нямам забележки.
А нашата кафе машина е TCM и няма човек, който да е пил кафе от нея и да не е поискал същата. Вече 2 г. я ползваме, да чукам на дърво безотказно, прави 1 см каймак, които остава по чашата дори след като си изпиеш кафето. струваше 49 лв. бяха намалени на половина, за секунда не съжалявам за покупката.
Какъв е модела?
Виж целия пост
# 91
Прахосмукачка Хюндай.

Според производителя мощността на този уред, изписана гордо с огромни цифри на корпуса му, е 1800W. Мога да ви гарантирам, че тази цифра е силно преувеличена. С мъка успявам да обера паяжини с нея. Носих я в сервиз с надеждата да я постегнат малко, т.к. е гаранционна. Според техниците там обаче, прахосмукачката си е в перфектно състояние, като се опитаха да кажат, че работи слабо заради непочистени филтри. Издадоха и писмено заключение, в което правописът не е най-силната страна.  ooooh! Както и да е.

Споменатия боклук е закупен от м-н Зора.

Същата работа, но с прахосмукачка SAMSUNG Silver NAno за 200лева. Седя 1 месец в сервиза, уж били сменили филтрите и пак никакъв вакуум не прави.
Виж целия пост
# 92
Цитат
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...
Уплашихте ме  Shockedимам такава от 1 г и 5м  Confused
За сега е ОК  Praynig
Виж целия пост
# 93
Вградени фурна и съдомиялна Конелиано.
Капакът на съдомиялната не може да стои леко притворен, а освен това вътре се образува конденз и чиниите вместо сухи ги вадя мокри.
Изпаренията вътре във фурната се стичат по вратата и капе върху чекмеджето от ПДЧ, което вече е цъфнало като майска роза.
Виж целия пост
# 94
Цитат
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Явно всичко е на късмет, аз имам миялна Мидея и вече 5-та година работи безотказно, да чукна на дърво...Същото мога да кажа и за печка Индезит-вентилаторка. Но пък не са купувани от техномаркет или други такива а от един склад от Пловдив, и всичко което съм си взела от там си е ок
Виж целия пост
# 95
taurus  Close
прахосмукачка, сешоар и ютия - пълен боклук и трите! още на първите месеци са с повреди. прахосмукачката я оправиха и пак същия проблем на втория месец  #2gunfire
Виж целия пост
# 96
Хладилник "Снайге", добре че ни е подарък, иначе щях да си бия главата всеки път като го погледна.  Sick Ужас на ужасиите. На втория месец изгоря осветлението, лампички търсихме цял месец. Уплътнението на фризерната част се скапа на втората година. Пак мъки.  #Cussing out Сменихме го, около 70 лв. ако не се лъжа ни костваше. След година пак по същия начин....

P.S Не искам да съм собствения си пророк, но техника, която ние със съпруга ми сме си избирали дори и на сервиз не се е налагало да я караме. Работи безотказно и без видими проблеми. Повечето ми електроуреди са на 7-8 години. 
Виж целия пост
# 97
Започвам:пасатор"БРАУН"развали се седмица след като му изтче гаранцията а не беше много използван;пералня"къортинг"два пъти в гаранционен срок ми смениха водна помпа ,месец преди да изтече срока се разбиха лагерите,техника ми обясни,че за толкова време няма да ми дойдат частите да ми я оправи на часно. #2gunfire #2gunfire #2gunfireму казах и си викнах друг като е на часно поне да е свестен ;хладилник от същата марка работи вече 4 год.без отказно,но всички пласмаси се шчупиха и единия уплатнител се разлепи.На ютията не си спомням марката защото във сервиза стоя 1 год. точно колкото е гаранцията върнаха ми я в деня в който ми изтичаше.Незам тук ли е мястото за магазина от който я купихме"ЗОРА"Наглото беше,че на една от кавгите които имахме с тях повярвайте изобщо не бяха малко ми заявиха,че за тази цена/80/толкова,че следтова за 120 си купих "BOSH"
Виж целия пост
# 98
Забравих да поясня,че много си пазя уредите и полагам мого грижи за тях,така че изобщо не съм виновна за повредите.Вече такова проучване му дърпам след като трябва да си купувам нещо друго,че чак се плаша,но питай патило......
Виж целия пост
# 99
За пералнята която не пуска много вода си има лек;просто кажи на майстора да ти вдигне нивото на водата,така реших този проблем.Да знаете,че трудно се намира и добър майстор,който да не мисли и калколира,а да работи за проблема,СЛАВА БОГУ,ЧЕ СИ НАМЕРИХ ТАКЪВ.пералнята ми взе нервите за 3 год. сега вече е шест
Виж целия пост
# 100
И с половин пералня пак няма достатъчно вода, и с по малко прах все тая.
Забелязала съм, че новата ми пералня пере с по-малко вода от преди. Бях свикнала с пълния казан на Вятката. Разпитах защо е така. Разбрах, че голяма част от новите перални перат с по-малко вода и в никой случай не по-лошо от пълните казани навремето. Предполагам, че това е причината.

Моята пералня пере с много малко вода... почти не се забелязва... Wink Е, пере си, та пушек се вдига.. Сега като чета за БОШ... и съм благодарна, че не се подведох вместо настоящата си миялна да взема БОШ за 100 лв. повече, че била с отложен старт...

Аз оплаквания май нямам, но просто купувам домакински уреди от точно опредлена марка и по принцип си правя задълбочени проучвания, вкл. кой е произвел компресорите на хладилника ми Sunglasses
Виж целия пост
# 101
За пералнята която не пуска много вода си има лек;просто кажи на майстора да ти вдигне нивото на водата,така реших този проблем.Да знаете,че трудно се намира и добър майстор,който да не мисли и калколира,а да работи за проблема,СЛАВА БОГУ,ЧЕ СИ НАМЕРИХ ТАКЪВ.пералнята ми взе нервите за 3 год. сега вече е шест

 Shocked
Защо да вдига нивото на водата.. не разбрах нещо.. я кажи по-подробно как се вдига нивото на водата?
С вашата пералня проблем ли е имало? Не е изпирала добре ли?
Виж целия пост
# 102
Аз си купих нова пералня и вече нямам проблеми. Пълни повечко вода, и водата циркулира през цялото време на пране. супер съм доволна, ама то за 1000лв. пералня как няма да съм доволна, освен че пере ами и пее.   Twisted Evil
Виж целия пост
# 103
 ooooh!купих аспиратор на Таурус.Остава  да се моля само.В моя черен списъе е LG  домашно кино #Cussing outЕ няма филм дето не зацепва по 3-4 пъти.Носихме го в сервиза ,нямало му нищо .Да дойдат в нас да гледат  #2gunfireЗатова гледам на компа
Виж целия пост
# 104
Готварска печка Indesit!Това е първия уред,който веднага бих изхвърлила от къщата си!
Прехвалените бойлери Stiebel Eltron!Животът му трая 4 години и след това минахме на БГ вариант и съм доволна /да не ме чуе дявола/.
Виж целия пост
# 105
Цитат
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Явно всичко е на късмет, аз имам миялна Мидея и вече 5-та година работи безотказно, да чукна на дърво...Същото мога да кажа и за печка Индезит-вентилаторка. Но пък не са купувани от техномаркет или други такива а от един склад от Пловдив, и всичко което съм си взела от там си е ок
Уффф, едно успокоително мнение да прочета. И печката и съдомиялната ми са нови и са от споменатите марки. А тях ги чета на всяка страница. За сега нищо им няма - печката на 7м., миялната на 4м.
Виж целия пост
# 106
Включвам марката Taurus. Испанска е, уредите се произвеждат в Испания, не в Азия.
Подлъгахме се да си купим духалка,  пералня със сушилня комбинирана и фритюрник!
В началото всичко работеше нормално и хоп точно когато изтече гаранцията на духалката се развали.
 Пералнята след една година работа (гаранцията е три години) започна да тече сериозно. Уж  я ремонтираха от сервиза и сега тече от време на време и малко.
А  за фритюрника думи нямам, още от първия път олиото изкипя и ми оля цялата тераса.  В редките случаи, когато го ползвам за картофи или тиквички, трябва да ги подсушавам предварително поне 15-20мин.

Изводът : Никога повече Taurus.
Виж целия пост
# 107
Момичета, хвърлихте ме в ужас. Аз имам пералня Индезит на 12 години, не е гъкнала досега, пере нон стоп, тъпча я до дупка и никога не съм имала проблем, никога не съм й поправяла нищо! Бях твърдо решена сега като я сменям да си взема пак индезит!!!! да не говорим, че си бях харесала и такава фурна Embarassed
Виж целия пост
# 108
Vаche,извини ме че сега ти отговарям! На пералнята и вдигнахме нивото на водата,защото не изпираше добре дрехите макар,че слагах много малко прах пак я връщах на допълнително изплакване,бе беше ужас.Така съжалявам за тази пераля,че направо #Cussing out
Виж целия пост
# 109
Vаche,извини ме че сега ти отговарям! На пералнята и вдигнахме нивото на водата,защото не изпираше добре дрехите макар,че слагах много малко прах пак я връщах на допълнително изплакване,бе беше ужас.Така съжалявам за тази пераля,че направо #Cussing out


Как се вдига нивото на водата? От кранчето или нещо на самата пералня се прави? От месец имам същия проблем с пералня Горение - не плакне добре.
Виж целия пост
# 110
сами не можете да си 'вдигнете" нивото.
Пък и работното и плакнещото ниво са с точно определени ст-ти, тъй че който не разбира нищо не може да направи.
Виж целия пост
# 111
Искам да се абонирам за темата,включвайки кафемашина еспресо НЕС.Прави хубаво кафе,обаче се наложи още първия ден мъжа ми да я отваря,да я "прочиства",защото нещо и било задръстено ...
Всичко,което прочетох тук за готварска печка индезит доста ме изненада.имам такава,вентилаторна,от три години-абсолютно никакви оплаквания нямам,перфектна е.Явно е кой както случи.
Виж целия пост
# 112
Малко ще оспамя темата но тези вериги за техника са си пълна измама. Как да си обясня факта че моята миялна/писала съм по горе/ се оказва че няма такъв модел при вносителят на марката.
Виж целия пост
# 113
Готварска печка Конелиано, на вторият месец придоби златист цвят и като включа фурната пуши.
Виж целия пост
# 114
Готварска печка и хладилник Кьортинг(или както там се пише), в началото супер доволни, не са ни минали гаранциите обаче и двете се поскапаха, на печката и работят само котлоните отгоре, а футната никаква я няма, а хладилника почна да тече почти от първата година, добре че сме на квартира и за новото жилище, живот и здраве ще търсим нови.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия