Плексит... Моля помогнете!

  • 11 482
  • 9
Ако някой от вас или ваши близки са с такава диагноза, моля за информация - какво точно представлява, към какъв специалист да се насочим, какво най-добре повлиява на болките и въобще всичко, което се сетите! Ще съм ви много благодарна /мъжът ми е едва на 30 г. и това, което ни казаха звучи доста страшно/!
Виж целия пост
# 1
Аз имах плексит на дясната плешка - обясниха ми че това е възпаление на сплит от нерви. Оправих се с нагревки, но ходих 3 или 4 месеца. Сега се обажда от време на време, когато си натоваря повече дясната ръка.
Виж целия пост
# 2
Няма за какво да се притесняваш, не е нещо сериозно.При мен доста често се появява.Мажа с кремчета и това е.Понякога даже и не мажа и си минава от самосебеси.Появява ми се на плешката и на китката.
Виж целия пост
# 3
Нагревките за, мен лично, помагат временно. Правят се във спортните диспансери и рехабилитационните отделения на болниците. Ако човекът се натоварва системно и по много и да се нагрява и да не се все ще си го боли. Аз имам плексит и на двете плешки и си ме боли, но не е болка за умиране.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: magi99
Няма за какво да се притесняваш, не е нещо сериозно.При мен доста често се появява.Мажа с кремчета и това е.Понякога даже и не мажа и си минава от самосебеси.Появява ми се на плешката и на китката.
  Напротив може да е сериозно /възпаление е на пл. брахиалис - раменния сплит от нерви/ и се лекува от ортопед.
Виж целия пост
# 5
И аз имам и то от 4 год.,не се притеснявай,при мен е гадно,че не мога примерно да пиша на компютъра повече от няколко часа,защото почва да ми гори и боли.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Anonymous
 Напротив може да е сериозно /възпаление е на пл. брахиалис - раменния сплит от нерви/ и се лекува от ортопед.


Препоръчва се физиотерапия 3-4 курса годишно. Мазането с ,, кремчета,, облекчава  временно.
Виж целия пост
# 7
Здравейте майчета! За плексита подходящи и резултатни са следните мерки:
- можете да ползвате Алгезал-крем за по-леки болки, Волтарен или Профинит-гел за по-силни и парещи болки
_ следващата стъпка е да потърсите помощ от човек, който работи с такива случай, защото мазането само обикновено помага да се хронифицира.
То води до временно облекчаване, същото се отнася и ако само си направите физиотерапия.Мога да обясня на всеки, който се интересува в подробности защо твърдя това с такава сигурност. Но поне за мазането трябва да знаете, че всяко възпаление се влошава ако ползвате загревающи мазила.Възпалението само по себе си има този признак-топлина на това място. Дано съм ви била полезна!  Grinning
Виж целия пост
# 8
Цитат на: medichi
Здравейте майчета! За плексита подходящи и резултатни са следните мерки:
- можете да ползвате Алгезал-крем за по-леки болки, Волтарен или Профинит-гел за по-силни и парещи болки
_ следващата стъпка е да потърсите помощ от човек, който работи с такива случай, защото мазането само обикновено помага да се хронифицира.
То води до временно облекчаване, същото се отнася и ако само си направите физиотерапия.Мога да обясня на всеки, който се интересува в подробности защо твърдя това с такава сигурност. Но поне за мазането трябва да знаете, че всяко възпаление се влошава ако ползвате загревающи мазила.Възпалението само по себе си има този признак-топлина на това място. Дано съм ви била полезна!  Grinning


Казва се Профенид , а не профинит.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за поправката, но мисля, че се разбра за какво става дума.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия