Бременна - вегетарианка?

  • 1 412
  • 4
Момичета, откакто съм бременна, станах вегетарианка.  По принцип обичам месо, и преди всеки ден съм хапвала, а сега - тотална промяна.Междудругото, винаги съм се чудила на вегетарианците, не съм привърженик на този начин на хранене.С първата бременност не беше така, хапвах си месо и още как.Сега се чудя какво да ям, за да си набавям желязо и протеини.
Кажете какво да правя, някой имал ли е такава бременност? cook
Виж целия пост
# 1
Няма никакъв проблем да си пълна вегетарианка и да износиш съвсем здраво бебе, както и това не крие никаква опасност за теб. Просто си набави една хубава книга за храненето на вегетарианците и следвай важните съвети.
Приемай бобови и житени изделия, ядки, плодове и зеленчуци. Бобът и лещата напълно заместват месото, соевите продукти също. Рени и Андреа$ дано се включат, ще ти дадат добри съвети.
Виж целия пост
# 2
аз също съм вегетарянка от много години.дори по едно време бях пълна вегетарянка-не ядях и мляко и млечни продукти.когато забременях свекърва ми на няколко пъти се опита да коментира това че не ям месо но.....все едво че на шапката ми говори.с моите родители не съм имала проблеми те ме познават отлично а и са достатъчно образовани хора за да знаят че не е проблем.та аз сама реших че ще е добре да започна да хапвам поне мляко и млечни че този разтворимия калции не може да замести това което получаваме от тях а знаех че  и на бебо ще му трябва.таак че не съм и близвала месо дори и през бремеността.и имаме едно страхотно бебче.пиех само витамини за бременни.да наистина бобовите храни съдържат желязо но в по-малки количества също хапвай и спанак.всичко ще е ок. Laughing
Виж целия пост
# 3
на мен ми се повдигаше при мисълта за месо.
Лещата е много добър продукт, също и червеното цвекло.
Виж целия пост
# 4
аз също бях вегетарианка преди да забременея.дори почти не ядях и млечни изделия.но като забременях сам хапвала месо,но не много.напълно е възможно да бъдеш лакто-ово-вегетарианка по време на бремеността ако повече обръщаш внимание на това,което ядеш.наблягай на пълнозърнестите храни,ядките,зеленолистните зеленчуци за повече желязо като приемаш едновременно и  витамин С,защото растителното желязо така се усвоява по-добре.нискомаслените млечни продукти са достатъчни да покрият нуждата на бременната от калций.използвай също и йодирана сол.повечето витамини се набавят с консумиране на повече плодове и зеленчуци.витамин Д обаче е в по-малки количества в растенията.затова бременните трябва да стоят повече навън.витамин В12 има в млечните продукти.така че ако не си станала пълен веган няма никакъв проблем за бъдещото бебче
лека бременност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия