От кога и какви сокове?

  • 633
  • 14
Zdraveite dano ne se povtarqm s temata. Iz4etah dosta raboti po tozi vapros i mai se obarkah o6te pove4e. Ve4e sme na 3 mes. i polovina. Kajete kakvi sokove i otkoga davahte? Mersi!
Виж целия пост
# 1
Сок дадох след 1 годинка около 1г и 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 2
Защо държиш да захранваш и то със сокове. Още сте малки. Ако искаш изчакай още месец-месец и половина. Ако държиш да захранваш по-добре започни с оризова каша. Но ако искаш със сок е подходящ от ябълки или моркови. За мъхестите изчакай, както и за цитрусите. Аз още не съм давала сок, а дъщеря ми е на година и един месец.
Виж целия пост
# 3
Е и ние сме на вашата възраст и чесно да ти кажа мисля сокчета да са последното нещо което да й дам на малката ми принцеса първо мисля да захраня с зеленчикови пюренца незнам до колко е правилно но за сега това ми се върти в главата а и не мисля да избързвам с захранването ще видя дали ще мога да одържа фронта с кърмата докато се научи да седи стабилно за дупенцето си бебка
Виж целия пост
# 4
Соковете не се препоръчват поне до годинка.
Виж целия пост
# 5
Ник не пие сокове. Давала съм му да пробва, но не му харесва.
Няма смисъл да му даваш, особено на 3 месеца. Давай му мляко (АМ или кърма) на детето и нищо друго не му трябва до 6-тия месец. Има много теми по този въпрос. Тук педиатрите за сокове въобще не говорят в началните месеци.
Ти знаеш най-добре как да гледаш детето си Peace.
Виж целия пост
# 6
Пламена не харесва сокове...давала съм 3-4 пъти, но тя само близва и бяга...Аз също смятам, че соковете са на последно място в захранването Peace
Виж целия пост
# 7
Преди да вземеш решение хвърли едно око тези статии от библиотеката на форума, а има още много там подобни в раздел захранване Grinning:
Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
Причини да отложим захранването
Защо нашите майки са ни давали сок...
Виж целия пост
# 8
Сок дадох след 1 годинка около 1г и 2-3 месеца.
Mr. Green И аз така Peace

Защо бързаш да захранваш newsm78 Детето има на разположение сумати години, да яде от нашата храна-обаче сега първо не му е нужна, второ не може да я усвои дори, защото храносмилат. му с-ма не е узряла...вече навсякъде се говори за вредите от ранното захранване и ползите от късното...

А когато решиш да захраниш-по-добре с плод, вместо сок. И този плод е по-добре да е обработен, а не суров-демек пюре, за да не дразни стомаха.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 9
и аз съм за Peaceда не бързаш
Виж целия пост
# 10
Сок дадох след навършена 1 година.Не помня точно кога.Не бързай със соковете, по-добре направо  плодове-много по-полезни са от соковете.
Виж целия пост
# 11
Ami kakvo da pravq kato moeto pedi mi kaza da davam sok ot 3 mesec i az davam.Kakvo da pravq da spra li sas soka? Mejdu drugoto sme na karma
Виж целия пост
# 12
Ami kakvo da pravq kato moeto pedi mi kaza da davam sok ot 3 mesec i az davam.Kakvo da pravq da spra li sas soka? Mejdu drugoto sme na karma
взми го спри няма снисъл от сега да затормозяваш коремчето на детето със сокчета
Виж целия пост
# 13
И аз мисля, че е по-добре да го спреш. Щом сте на кърма, детето ти получава най-доброто. Всяка глътка сок за него е една глътка по-малко кърма, а в сока липсват доста важни хранителни вещества, от които малкото бебче се нуждае. До 6 месеца само на кърма е перфектното, което можеш да направиш за детето. Вече все по-малко са педиатрите, които не са разбрали това, но твоят явно е от тях.
Виж целия пост
# 14
От кога???- може да прочетеш тук,много противоречиви мнения.Крис вече е на 3 месеца и още не е пил сок.Мисля след 6 месец да му дам.Сок ябълка на1- во място и после морков,круша и т,н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия