Kak da yvelicha kolichestvoto na kurmata?

  • 1 002
  • 22
Мили дами,
мога ли по някакъв начин да увелича количеството на кърмата си?Бюстът ми е голям, но нямам много кърма.
Благодаря ви!

  bouquet

Вили
Виж целия пост
# 1
Тук ще ти отговорят точно:http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 2
Чай от копърено семе - примен имаше такова действие,че направо ме беше яд, че трябва да хвърлям по 300ml кърма и то след като съм на кърмила детето, а и във фризера прибирах.
Виж целия пост
# 3
Колкото по често суче бебето, толкова повече кърма.
Кърменето е един добър стимулатор за увеличаване на кърмата.
От 3-8 часа сутрин най добре да активираш сученето, но и през останалите часове на деня не е невъзможно да се стимулира.
Кърми на поискване. Не давай вода със захар и само вода, за да може детето да суче по активно.
Успех  Hug.

А как разбра, че нямаш кърма?
Виж целия пост
# 4
Това е  "Библиотека"-та на Кърмаческия форум, ще откриеш и прочетеш всичко, свързано с кърменето.

Иначе, накратко:

Кърмиш през 2-2,5 часа и дори по-често - ако бебето пожелае.
Не даваш сокове, вода и чай на бебето.
Кърмиш и през нощта - тогава Пролактинът, отговарящ за стимулацията на кърмата, се активизира най-добре.
Пиеш повече течности (вода най-добре  Laughing), почиваш си и си спокойна.
Не предлагаш залъгалка на бебето, ако мрънка - на гърда.

Големината на бюста няма никакво отношение към количеството кърма.

Търсенето определя предлагането.  Laughing Тоест - колкото повече суче бебето, толкова повече кърма се образува.

Виж целия пост
# 5
Благодаря Ви много Дами,
Моят син суче 10 мин  а после заспива-аз след това се цедя с помпата- и не мога да изцедя повече от 50мл.Заради това си мисля че нямам достатъчно.Щте последвам съветите Ви сигурна съм че ще постигнем резултат.
Благодаря Ви.
Вили Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви много Дами,
Моят син суче 10 мин  а после заспива-аз след това се цедя с помпата- и не мога да изцедя повече от 50мл.Заради това си мисля че нямам достатъчно.Щте последвам съветите Ви сигурна съм че ще постигнем резултат.
Благодаря Ви.
Вили Hug

Остави помпата и се успокой. 50мл си е количество, а това, че не можеш повече от това да изцедиш хич не се и притеснявай. Няма по добра помпа от бебешката устичка. Със сукателния рефлекс бебето върши много повече работа от нея.
Хайде и всичко да е наред.
Ако са ти напрегнати изцеждаш малко, за да може бебето да засуче.
Виж целия пост
# 7
Знам, че много мами тук ще ми възразят, но моето мнение е, че или имаш кърма, или нямаш. Всички опити за увеличаване на количеството кърма при чен нямаха резултат. Гърдите ми бяха станали огромни, пораснаха с 3 номера по време на бременността, но нито чайчетата за кърмачки ми помогнаха, нито ядките, нищо. Когато стигнах до там, че да изцеждам по 15-20 мл кърма за едно цяло денонощие просто спрях да се мъча, а гърдите ми това са чакали, не пуснаха и капчица повече. Имам позната с много малък бюст, която почти не се хранеше, за да отслабне след раждането, но имаше много кърма. не беше чувала нито за хранителен режим за кърмещи майки, нито за чая, който аз пиех като невидяла.
Виж целия пост
# 8
Дидорка, аз за съжаление ще се съглася с теб. Дано някой успее да ме опровергае и наистина да се яви тая кърма дето толкова я искам. Едната ми гърда пуска повече (това съм го забелязала и от това колко тя суче преди да започне да бута гурдата и да плаче, както и когато пробвам да се цедя без да я кърмя). А винаги и предлагам първо тази гърда, за да е по-гладна.  Ако я кърмя след това помпата не може да изкара повече от няколко капки (даже се чудя има ли смисъл да си губя времето с тая помпа), а ако пробвам само с помпа - 20 - 30 мл е максимум. Пия чай и не виждам ефект. Просто не знам какво още да пробвам.
Виж целия пост
# 9
..... Просто не знам какво още да пробвам.

"Библиотека"-та на Кърмаческия форум.  Тук ще откриеш отговори.
Виж целия пост
# 10
Това е  "Библиотека"-та на Кърмаческия форум, ще откриеш и прочетеш всичко, свързано с кърменето.

Иначе, накратко:

Кърмиш през 2-2,5 часа и дори по-често - ако бебето пожелае.
Не даваш сокове, вода и чай на бебето.
Кърмиш и през нощта - тогава Пролактинът, отговарящ за стимулацията на кърмата, се активизира най-добре.
Пиеш повече течности (вода най-добре  Laughing), почиваш си и си спокойна.
Не предлагаш залъгалка на бебето, ако мрънка - на гърда.

Големината на бюста няма никакво отношение към количеството кърма.

Търсенето определя предлагането.  Laughing Тоест - колкото повече суче бебето, толкова повече кърма се образува.



 Peace

..... Просто не знам какво още да пробвам.

"Библиотека"-та на Кърмаческия форум.  Тук ще откриеш отговори.

 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 11
и аз собствен опит и опита на други майки казвам,че ако имаш кърма имаш, ако нямаш каквото и да пиеш и да правиш няма да имаш повече.аз много исках да кърмя, пих чайове,правих компреси .... и въобще нямах още в болницата като ми дойде кърмата и в най-млечните дни имах след теглене на беба 20мл. и малката беше на фризолак и аз не се мъчих и нямаше още два месеца когато почна по цели нощи да спи и да чукна на дърво вече сме на годинка.около 20тия ден след раждането имах само капки въпреки моите усилия, кърмене по поискване,......успех,но не се мъчи има и адаптирани млека.
Виж целия пост
# 12
Като стимулираш-имаш.Не бива някой да си мислят,че като изпият един чай и една шепа ядки и след малко гърдите им се напълват.
  Вече 8 месеца кърмя , но при опит да изцедя с помпа нищо не излиза.
  Почти всяка кърмачка се притеснява в даден момент,че кърмата не е достатъчна,просто продължаваш да предлагаш гърдата и скоро се оказва ,че всичко е наред.
Виж целия пост
# 13
Вече 2 години кърмя, а с помпа и 5 грама не изцеждам?!

По горе писах, че няма по добро стимулиране от сученето. Колкото по често, толкова повече.
Работя два дни по 12 часа и два почивам от 1 годинка на детето ми и въпреки това кърмата ми се запази.
Имаме усилени дни когато съм си в къщи за повече дни и той суче интензивно на следващия ми работен ден преливам от кърма. Итака докато си влезем в ритъм отново.
Виж целия пост
# 14
 А как съчетаваш работата и кърменето?В смисъл как съхраняваш кърмата?На мен тук в UK ми казват че мога да  я съхранявам 24 часа в хладилник а после даже мога и да  я замразя.Като излизате навън не се ли изцеждате?
То много имам че да почна и да замразявам ама хаиде:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия