Дали такава комбинация е възможна?

  • 1 380
  • 27
След като прочетох разгорещените дискусии в последно време относно за/против Дг/ясла, говорих с мъжа си ,а и като се има предвид, че аз познавам все пак най-добре детето си-стигнах до следния извод: Да ходи на детска градина до обяд и следобед да си идва у дома.  Това ни предстои чак след година, но аз отсега си го мисля. Имам кой да го взема и гледа-или гледачката му, или баба му, ако е спряла дотогава окончателно да работи.
Обаче-технически дали е възможно? Как да подходя, когато отида за разговор в ДГ? И пълна такса ли пак ще трябва да плащам или? newsm78
Виж целия пост
# 1
Възможно е. Таксата си е пълна. Но си мисля че не от обяд а от около 4 е най- добре. Да хапне да поспи и хайде на вън.
А подхода според мен трябва да ти е директен. Peace
Виж целия пост
# 2
Аз питах за такъв вариант в яслата, казаха Да, възможно е, но таксата си е пълна. Казаха, че няма ограничения родителите да си прибират децата когато си искат. Но може би в различните ясли/градини подхождат различно.
Опс, забравих: Христос воскресе!
Виж целия пост
# 3
И аз питах онзи ден същото тук. Ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 4
Възможно е. Таксата си е пълна. Но си мисля че не от обяд а от около 4 е най- добре. Да хапне да поспи и хайде на вън.
А подхода според мен трябва да ти е директен. Peace
Aми не, аз всъщност и за спането исках да си е у дома, да хапне там-и тогава у дома и ляга.
А колко е сега пълната такса? newsm78
Виж целия пост
# 5
Таксата е пълна, но ... напр. в нашата ДГ ни казаха,че не е желателно децата да се взимат редовно на обяд,защото се разваляла дисциплината... Не че не съм взимала децата, но  рядко.
Виж целия пост
# 6
Таксата е пълна, но ... напр. в нашата ДГ ни казаха,че не е желателно децата да се взимат редовно на обяд,защото се разваляла дисциплината... Не че не съм взимала децата, но  рядко.
Какво точно и се разваля на дисциплината? newsm78 И на кого?Нещо не схванах. ooooh!
Виж целия пост
# 7
Какво точно и се разваля на дисциплината? newsm78
напр. някое детенце не обича детската градина и не иска да стои там, много плаче и т.н., и когато това детенце види, че ти идваш да си вземеш твоето след обяда, то отново почва да реве, че трябва да остане в градината, а някои друг си ходи.
Вярно е, че ти не си виновна, че можеш да си гледаш детето следобед(което ще е добре за него), но и другото детенце не е виновно, че неговите родители не могат да го вземат newsm78
По темата - според мен зависи за различните градини/ясли. Трябва да питаш в тази, която си си избрала.
*Не претендирам, че съм права. На 15 съм и съответно нямам опит. Просто аз не обичах градината и ми беше гадно, когато някои други деца ги вземаха или дъщерята на учителка можеше да не спи следобед, а ние трябваше да спим.. и  въобще това различно отношение
Виж целия пост
# 8
Да, права си, Коала, ще попитам в тази, която си харесах. Дано да може. Praynig
Виж целия пост
# 9
Аз записах малката ми дъщеря на градина-живот и здраве през септември тръгва.Още в началото директно попитах дали мога да я вземам на обяд след хранене.Отговора беше-да,няма проблем! Grinning
Виж целия пост
# 10
A защо не искаш да спи там?
Нали имахте проблем със заспиването...ако не се лъжа newsm78
Знаеш ли там как лесно се уморяват и заспиват като къпани..да не говорим, че гледат едно от друго и си заспиват лесно.

Симона в нас заспива с рев, а там няма такова нещо. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Честно да ти кажа, Фейт, не виждам смисъл в това, но щом сте решили...
А докога смяташ да процедираш така? До 4-та група ли? Защото после ще ти е много трудно, ако решиш да го оставяш за цял ден. Пък и това ще го кара да се чувства по-различен от другите деца, когато почне повече да се усеща.
Виж целия пост
# 12
Споделям мнението на Лилита.
Едно че ще се почувства специален и друго, според мен не е морално спрямо другите деца.
Виж целия пост
# 13
След като прочетох разгорещените дискусии в последно време относно за/против Дг/ясла, говорих с мъжа си ,а и като се има предвид, че аз познавам все пак най-добре детето си-стигнах до следния извод: Да ходи на детска градина до обяд и следобед да си идва у дома.  Това ни предстои чак след година, но аз отсега си го мисля. Имам кой да го взема и гледа-или гледачката му, или баба му, ако е спряла дотогава окончателно да работи.
Обаче-технически дали е възможно? Как да подходя, когато отида за разговор в ДГ? И пълна такса ли пак ще трябва да плащам или? newsm78



А защо трябва да си го вземате следобед?
Виж целия пост
# 14
Ами аз взимах дъщеря си понякога на обяд.И в един момент тя почна да иска още по-често да го правя.Веднъж я разпитах защо и разбрах, че тя се хвали с това на другите деца.А беше на 5-6 години.И се фукаше!Оттогава гледам да я взимам само при нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия