Колко пълна паничка?

  • 2 655
  • 22
Слагам храна на котката и се замислих. Колко трябва да е пълна паничката? Трябва ли да й сложа повече храна, за да си има през целия ден? Или да й слагам по малко, но няколко пъти през деня?

По принцип я храни мъжът ми - слага и МНОГО храна и тя започва да се глези. Така в паничката й винаги има по нещо, което на мен ми се струва странно -  започвам да мисля, че не си харесва храната или се шашкам дали пък не е болна.
Когато се случи паничката й да е празна, аз сипвам съвсем малко храна, тя я изяжда и е доволна. След 8-10 часа се повтаря същото упражнение.

Та изпаднах в такова чудене относно храната и педагогиката на домашния любимец  newsm78 и реших да попитам тук.

Има ли правилно хранене при котките и кучетата? А как правите вие?
Виж целия пост
# 1
Не знам какво е правилното хранене, но аз моето коте го храня обикновено сутрин и вечер, като му пълня паничката. През деня също му хвърлям по нещо, докато ядем или готвим в повечето случаи. Друг е върпосът, че тя постоянко иска да яде и само като ме види да се запътвам към кухнята и веднага тича след мен. hahaha
Виж целия пост
# 2
passion,
благодаря за отговора  Peace
Виж целия пост
# 3
на моето сутрин му я пълниме до горе и то си хапва по малко.понякога изяжда цялата,друг път я намираме почти пълна.ние и слагаме 2 купички.една със суха храна,а друга с такава от консерва.моята много държи всеки ден да и се сменя водата  Tired ако не си я сменил стой до нея и мяука.
моята също е лакома докато сме на масата.постоянно иска да ни опитва от храната.най-често и подхвърлям кашкавал и сиреце,но ако и го нарежа и и го сложа в паничката не го яде  Naughty
Виж целия пост
# 4
На моя котарак ако му напълня купичката изобщо няма да погледне храната.  Не обича да си цапа мустаците  hahaha

Взела съм му много плитка купичка и му слагам малко храна, въпреки, че цял ден съм на работа и няма да мога да му сложа чак до вечерта.
Но той по принцип котака ни е много капризен. Яде само храна на хапки и трябва да е от хладилника, ако е стояла консервата на терасата да я напече слънцето не я яде. Всеки път преди да му сипя да яде трябва да съм изхвърлила каквото е останало от старата храна и съответно да съм измила купичката. Абеееееееее какво да ви обяснявам, имам си котка с принципи  Joy Joy
Виж целия пост
# 5
Но той по принцип котака ни е много капризен. Яде само храна на хапки и трябва да е от хладилника, ако е стояла консервата на терасата да я напече слънцето не я яде. Всеки път преди да му сипя да яде трябва да съм изхвърлила каквото е останало от старата храна и съответно да съм измила купичката. Абеееееееее какво да ви обяснявам, имам си котка с принципи  Joy Joy

и при нас е така.застояла храна не ще.
Виж целия пост
# 6
На нашата котка колкото и да и сипеш, все си го изяда и все иска още.Даваме му сутрин преди работа и вечер като се върнем. Много рядко е да си е оставил нещо за вечерта.
Виж целия пост
# 7
Грижих се за котката на мъжа ми преди да почине от старост.
Беше си тертиплийка. Не обичаше пълни купички.
Аз и бях хванала цаката - една доза на ден. Половината сутрин, половината вечер. Ама си хапваше по 4 пъти на ден.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за отговорите   Hug
Виж целия пост
# 9
като имах котка пълних паничката пък тя като се наядеше оставяше храната в купата и по късно дояждаше
Виж целия пост
# 10
като имах котка пълних паничката пък тя като се наядеше оставяше храната в купата и по късно дояждаше

Моята иска винаги нова храна. Не ми е ясно защо.
Виж целия пост
# 11
моята писана,днес има рд  Laughing майка ми се обади да ми каже,че продавали специални ''торти'' за котки.паднах от смях  Joy няма да и вземеме такава торта,но ще ще и купиме специално за нея кренвирши сачи-много ги обича
Виж целия пост
# 12
моята писана,днес има рд  Laughing майка ми се обади да ми каже,че продавали специални ''торти'' за котки.паднах от смях  Joy няма да и вземеме такава торта,но ще ще и купиме специално за нея кренвирши сачи-много ги обича

Можете да й направите плато с различни любими деликатеси  yes
Виж целия пост
# 13
тя и без това си ги хапва често
много обича маслини  Wink довечера ще взема,че и на мен ми се доядоха
Виж целия пост
# 14
На моята като й дам маслина, започва да се търка в нея - обикаля цялата къща търкайки се в маслината. След това я прибира под дивана. В събота аз местя дивана, за да извадя маслината, няколко химикала и капачки от шишета.

Ще й вържете ли панделка за рожденния ден?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия