Защо нямам кърма вечерта?

  • 1 552
  • 13
Аз пак да питам за моята кърма, че не мога да се оправя нещо. С детенце се кърмим и като че ли имам достатъчно кърма, за да се чувства добре мъника, обаче нещо ме притесняват количествата вечерта и не знам какво да правя. Не ми стига кърмата за последното хранене. От няколко дни му размразявам по 30мл кърма, за да го дохранвам, но днес и те не му стигнаха. Кърмихме се повече от час, от двете гърди, изяде си 30-те мл размразена кърма и освен това изпи още 40мл АМ. Така излиза че от мен е изсукал не повече от 30мл кърма, възможно ли е? Освен кърменето на поискване, аз пия и лактогенен чай на Хип и поне по 400мл чай от копър-по принцип, за да няма колики детенце, но нали и той е с лактогенно действие. Какво да направя, за да си увелича количеството на кърма и нощно време и да не ни се налага да се дохранваме? Поне дохранването го правя с мек накрайник за чашка, че да суче мъника, да не вземе да се отбие, че сме много мънички.
Виж целия пост
# 1
Струва ти се по малко вечер заради умората, нормално е да произвеждаш по малко мляко, хормоните бушуват.Можеш да компенсираш с по- често кърмене, повечко почивка и течности следобед. Ако даваш добавка (без значение каква), тя е за сметка на млякото ти, колкото добавка си дала, толкова по- малко мляко с всеки изминал ден ще правят гърдите ти, тъй като не биват стимулирани. Остави бебето да суче колкото дълго иска, чрез сукането не само си набавя храна а избива и стреса натрупан през деня, така се успокоява и спи значително по- спокойно (аз винаги оставям дъщеря ми да суче вечер докато не се пусне сама), сучейки дълго ще получи на малки порцийки нужното му количество мляко.
Виж целия пост
# 2
И аз мисля като Мери - по-добре не давайн ищо допълнително, остави го да суче докато се пусне или заспи. Ако му е било малко, ще те събуди да суче през нощта, а ти знаеш колко важна стимулация е нощното кърмене. Ще се оправят нещата, само без паника.
Виж целия пост
# 3
В подкрепа на горните:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

Други подобни теми, някои от скоро:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174056.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105570.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144458.0

Спокойствие и само спокойствие. Много бебета следобед и вечер са по-неспокойни, искат да сучат начесто (кърмене накуп), ритъмът на дома се променя - връщат се, които са били навън, приготвя се вечеря, сяда се на масата... изобщо, променя се ритъмът, който е бил през деня. Бебетата усещат това и като много добри емпати поемат и чуждите емоции и ги отразяват с такова по-нервно поведение. А най-лесно се успокояват чрез сучене - и оттам честото сукане в късен следобед.
Виж целия пост
# 4
Много точни отговори са ти дали Мери и basilisk. Много е важно да си спокойна за да предадеш това спокойствие и на детенце. По добре го кърми по често и през нощта, отколкото да му даваш размразена кърма или АМ. Така ще стимулираш лактацията по най-добрият възможен начин.  Ако не си открила още колко лесно и удобно се кърми в легнало и полузаспало състояние, пробвай, така е почивка и за двамата  thumbsup . Моето момченце и досега суче мнооого дълго на това "последно" хранене, но това е добре, защото хем се успокоява, хем си произвежда още кърма. Упех !
Виж целия пост
# 5
Искам да подкрепя горните мнения и да кажа, че и при нас беше така-вечер сучеше мъника по повече от час понякога. Като се уморях много правех почивка и после пак.
И сега вечерното кърмене/приспиване е по-дълго.
Успокой се и приеми, че вечер не само кърмиш, но и успокояваш и приспиваш бебенцето, бъди спокойна и уверена че винаги ще имаш достатъчно кърма и всичко ще бъде наред! Hug
Виж целия пост
# 6
И на мен ми се случи няколко пъти, най-вече събота и неделя, когато не съм на работа и все забравям да пия достатъчно вода. Започнах съзнателно да си налагам да пия по два литра на ден и определено разликата е голяма  Blush
Виж целия пост
# 7
Освен горните мнения, които подкрепям, спри водата, ако даваш и кърми по всяко време и нощно време също.
Успех и всичко да е наред.
Колко добре намокрени памперси сменяш на ден? Трябва да са около 5-6 при положение, че не пие вода.
Виж целия пост
# 8
Освен горните мнения, които подкрепям, спри водата, ако даваш и кърми по всяко време и нощно време също.
Успех и всичко да е наред.
Колко добре намокрени памперси сменяш на ден? Трябва да са около 5-6 при положение, че не пие вода.

Не пие вода, само на кърма сме. Снощи се кърмихме от 12ч до 2ч и днес пак в 6.30ч се събуди, дано стане номера. Нормално ли е вечер да яде по 2 чаас, а сутрин да се нахранва за 10 мин

Относн памперсите, толкова мокрим, на всяка смяна нио е напишкан памперса и имаме по 2-3-4 бр наакани за деня
Виж целия пост
# 9
Точно това писах по- горе, вечер заради умирата кърмата намалява, съответно сутрин след почивката е повечко, така че съвсем нормално е. На повечето майки сутрин гърдите им преливат от мляко.
А с памперсите сте супер!
Виж целия пост
# 10
Като забравя водата и аз съм така с кърмата . Но ако му е дошло по-малко , не давам нищо допълнително Naughty Оставям го да изсуче добре гърдите и толкова.  Simple SmileБуди се веднъж нощес и тогава си похапва стабилно и след това на сутринта.
Виж целия пост
# 11
Ние сме абсолютно същия случай, с тази разлика, че аз не й давам нито добавка, нито чай или вода /не че изобщо харесва нещо освен гърдата  Mr. Green/. Вечер - около 6-7 - започва мрънкане и висене на гърдата, и така до след банята и последното хранене в 10-11-12 часа вечерта /колкото продължи/. Сутрин се буди около 4-5 ч., но много бързо се наяжда и пак заспива до 7-8. Понякога вечер плаче след хранене, и не знам дали е от глад или колики, но симптомите не са като при някакви силни колики, та може и кърмата да не й стига. Но дори при това положение днес на ДК беше качила 470 гр. за 10 дни, така че явно й стига, и не мисля да дохранвам докато мога.
Виж целия пост
# 12
Ми спирам да дохранвам тогава, пък да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 13
Вечер бебчетата сучат освен за да се нахранят, а и за да се успокоят.
А кърмата ти е нормално да е по-малко вечер, и при мен е така и много се бях панирала по едно време и също ислех да давам АМ. Но мъжа ми ме спря и не сгреших като го послушах. После намерих много инфо по въпроса тук и така се кърмим успешно вече 5 месеца - само на кърма сме и нищо друго!
Просто вечер дай на бебето да суче колкото иска. При нас беба вече е голяма и започва да плаче, когато кърмата тече по-бавно и по малко. Аз я гушвам, разхождаме се малко, успокоявам я и давам пак - да видиш как сама си изработва млякото и чувам как жадно преглъща  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия