За алфа-фетопротеините

  • 402
  • 3
Момичета, мислите ли че има смисъл да се прави това изследване? При положение ,че показва само евентуален риск и нищо конкретно.На мен ми казаха да го направя, вероятно защото имах кървене в 6 г.с., не съм имала спонтанни аборти, и т.н. усложнения преди.На 31 години съм, с втора бременност.Изчетох доста по въпроса във форума и като цяло стигам до извода, че това изследване може да  докара допълнително главоболия, без да има причина за тревога.Ако на някоя от вас са го правили скоро, нека да сподели.
Очаквам вашите "за" и "против".
Виж целия пост
# 1
Аз се хванах на хорото и си направих изследването, факт е че започнеш ли да се тревожиш няма спирачка.
Ако ще си по-скоройна направи си изследването, ако твоя доктор, на когото имаш доверие ти каже, че няма нужда - довери му се. Изборът е твои, има препатили и от правене и от неправене на БХСто, така че е  въпрос на избор
Виж целия пост
# 2
Здравей! Аз съм против това изследване и ще ти разкажа защо: аз съм на 28 г., първа бременност. Лекарката ми каза отиди в Майчин дом на БХС и аз имах представа какво е това изследване, но мислех, че имайки предвид възрастта ми и това, че бременността ми протича нормално всичко щс е наред. Е да да, ама не. Резултатът ми излезе 1:417. Все пак в зоната на ниския риск, но изчисления възрастов риск беше 1:1171. Разбира се в Майчин дом веднага ми предложиха да планираме амнеоцентеза, но трябвало аз да я поискам, защото има риск за плода. Казах им довиждане и после се побърках. Изчетох всичко възможно като информация по тази тема и на български и на английски. Не съм спала една седмица като хората от притеснение. Лошото беше, че гинеколкожката, която ме следи точно тогава беше за няколко дни извън страната. В последствие се оказа, че резултатът се дължи на завишеното ниво на един друг хормон - ЧХГ, а не на алфа-фетопротеините. И моята лекарка ме прати на фетална морфология - там се виждат индиректни маркери за хромозомни аномалии. И тъй като слава богу такива нямаше се успокоих. Д-р Спок е обяснил много логично тази зависимост - при майките над 35 г. риска детето да се роди с хромозомни аномалии е 1:200. Рискът да се увреди плода при амнеоцентеза също е 1:200. Ето затова поради съизмеримия риск при тези жени амнеоцентезата е препоръчителна. А не за щяло и нещяло. А да не говорим, че в провинцията не са и чували за БХС и си бременеят спокойно. Аз лично съм бясна от това изследване, моля се всичко да е наред и повече на такива щуротии 1 към не знам си колко, ама можело да е така или иначе няма да ходя. Пожелавам ти успех! 
Виж целия пост
# 3
Yana, много ми хареса това, че изследването не трябва да се прави за щяло и нещяло, защото наистина следващата и единствена стъпка след него е амниоцентезата.Май няма да го правя.А пък ми биха и Прегнил последно на 13.03., така че струва ми се ,че ще излезе изкривен резултата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия