как да направя кекс в газова фурна?

  • 4 166
  • 10
пробвах - нищо не става, пламъка е само отдолу и кекса се изпича отдолу до черно, а вътре е суров. пека на най-горното положение. ако има мами с такава фурна, помагайте, че не мога сама.
Виж целия пост
# 1
Няма да стане, забрави. От опит ти го казвам.
Баница правя - няма проблем, но я качвам на средното ниво. Чудя се за питка дали ще стане newsm78?
Виж целия пост
# 2
И аз се провалям с кекса на газовата ми печка .Намалям я доста,но пак долната част става твърда/на кекса/.Ще следя темата,някой може да каже как става ooooh! .
Виж целия пост
# 3
От около година вече ползвам такава фурна - до сега провал не съм имала. Пека всичко в нея и баници, и питки, и кексове, и сладкиши, даже и великденския козунак си опекох без проблем. За мен е доста лесно и може би въпрос на практика.
  Загрявам фурната на максимума (различно за различните неща) след това слагам кекса, например, пак на максимум, но за няколко минути, да се затопли добре сместа и слагам фурната на най-слабо. Кекс се пече за около 40-45 минути, 10-15 минути преди да стане готов слагам фурната (градусите) на средно положение - изпича се идеално от всякъде без да изгори или да остане суров. Пека само на средното положение на решетката. Дано съм била полезна и дано съм успяла добре да обясня, ако ли не питайте конкретно ще се опитам да обясня по-подробно.
Виж целия пост
# 4
Русалка взела си ми думите от клавиатурата......

Същото го казвам и аз... С тази разлика,че ще се поуча от това дето си го написала за кекса... Моя става хубав, но ще пробвам и по твоя начин.

За тестени неща принципа е като на старите пещи на огън... баба ми едно време нагорещяваше пещта и после слагаше тавата и запечатваше.... Така е и с газовите фурни... Нагряваш на макс., после намаляш и печеш по интуиция... Азц така се научих.... Питката ми става страхотна! Само с бутерките малко се излагам, въпреки че на снимката това не личи....

Дано се дадат добри идеи тук, ще следя с интерес!
Виж целия пост
# 5
Мама Цоцоланка, как ги правиш тези неща!?
а каква марка са ви фурните. моята е гаден дипломат.
Виж целия пост
# 6
аз не разбрах защо е само отдолу? на фурната на свекито има и отдолу и отгоре нагряване!?много си е до опит и навик, аз също не мога, взех си ел. фурна!
Виж целия пост
# 7
моята само отдолу нагрява.
Виж целия пост
# 8
Мама Цоцоланка, как ги правиш тези неща!?
а каква марка са ви фурните. моята е гаден дипломат.

Да не се обиждаме на Дипломат.... Поради липса на място в кухнята от как се помня като самостоятелна съм все с малки печки... Оцеляваме обаче! Старата не ни изневери, но искахме да имаме печка на газ... И така Дипломат, с котлон и фурна на газ и един на ток(ако все пак забравим да си напълним газ), и само с нагряване от долу... Имаше и модели и отгоре,и отдолу, но бяха големи... Малките са само от долу.... Става всичко с повече опит... А и в книжката на Дипломат си е обяснено много хубаво. Ако си я пазиш - прочети я няколко пъти внимателно и ти самата ще правиш тези неща! Успех!
Виж целия пост
# 9
мерси!
Виж целия пост
# 10
Мама Цоцоланка, как ги правиш тези неща!?
а каква марка са ви фурните. моята е гаден дипломат.
Мама Цоцоланка, как ги правиш тези неща!?
а каква марка са ви фурните. моята е гаден дипломат.

Да не се обиждаме на Дипломат.... Поради липса на място в кухнята от как се помня като самостоятелна съм все с малки печки... Оцеляваме обаче! Старата не ни изневери, но искахме да имаме печка на газ... И така Дипломат, с котлон и фурна на газ и един на ток(ако все пак забравим да си напълним газ), и само с нагряване от долу... Имаше и модели и отгоре,и отдолу, но бяха големи... Малките са само от долу.... Става всичко с повече опит... А и в книжката на Дипломат си е обяснено много хубаво. Ако си я пазиш - прочети я няколко пъти внимателно и ти самата ще правиш тези неща! Успех!
Моля, моля да не се обиждаме на Дипломат. Аз също съм с Дипломат - забележки нямам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия