Тенсегрити

  • 3 181
  • 16
Преди време, когато изчетох Кастанеда, така се бях запалила по Тенсегрити. Имах ги на касета и винаги намирах време за тях. Правих ги вкъщи всеки ден. Мисля да подновя заниманията си, но все си мисля, че не изпълнявам правилно пасовете и дишането. Има ли тук последователки научението на  дон Хуан? Да споделим опит.
Виж целия пост
# 1
нямам си никаква идея за какво иде реч Embarassed
дай малко повече инфо
Виж целия пост
# 2
И аз незнам за какво става дума  newsm78 Упражнения или танци нещо  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Дай повече информация на нас не просветените Grinning
Виж целия пост
# 4
Като за начало това:
http://www.castaneda.com/mirrors/bulgarian/tensegrity.htm

Тенсегрити са упражнения. Някои ги наричат техника, магически пасове, а поне на мен ми  напомня танц. Определено отстрани погледнат, човек изглежда странно, дори смешно, но с изпълнението на всяко упражнение (те си имат имена) се въздейства на различен мускул или група мускули и сухожилия, и на тяхната енергия. Казват, че изпълнението на тенсегрити въздействало на психиката. Все пак става дума за движения на тялото, които са изпълнявани от шаманите в Мексико. Не напразно ги наричат и магически пасове. Не мога да кажа дали е така. Занимавала съм се аматьорски, сама. И определено не съм психясала от тях. Ето и няколко снимки :

Виж целия пост
# 5
Добре звучи, но ми изглежда сложно  Rolling Eyes Трябва да се мисли какво точно се изпълнява... Има си техника, а на мене ми е по лесно свободните движения и упражнения... Това изглежда страхотно на пръв поглед, но явно не е толкова популярно, щом не сме го чували до сега...   bouquet Това, че въздейства на психиката звучи доста интересно  Shocked Имаш в предвид, че освобождава напрежението и подобрява настроенитето сугурно  newsm78
Виж целия пост
# 6
нямам си никаква идея за какво иде реч Embarassed
дай малко повече инфо
И на мен ми стана интересно,но и представа си нямам какво е това. Embarassed newsm78
Виж целия пост
# 7
http://www.castaneda.com/mirrors/bulgarian/index.html

Тук може да се прочете. Има и много руски сайтове.

http://wicca.hit.bg/castaneda/tensegriti.htm

Добавям и това за тези от вас, които искат да прочетат повече.
Виж целия пост
# 8
Преди около 7 години правих тенсегрити с 2 тогавашни приятелки.От тях бях научила и движенията .Беше ми интересно тогава,усещах необичайни неща,повреме на правенето им.
  Но сега не съм сигурна,че бих се занимавала с това отново.
Виж целия пост
# 9
Селма , аз преди две години спрях с тенсегрити. Не помня да е имало причина, но сега ни в клин, ни в ръкав, пак ми се занимава. Съвсем на ниво интуиция е, дори снощи потърсих касетата с упражненията. Сега ги издирвам на ДВД. Сподели за необичайните неща, които са ти се случвали тогава, ако не е много лично разбира се.
Виж целия пост
# 10
   Когато правих упражненията(които по-скоро ми напомняха вид танц),имах усещане,че играя с въздушни балони и струи.Доколко съм ясна не знам......
  Енергийните потоци,които циркулират в тялото ти и извън него, явно стават толкова силни,че започваш да ги усещаш съвсем материално.
  Още по-силно тогава ми се изостри интуицията(сънища,видения)
  Но.......след това навлязох в един период в живота ми,за който сега казвам:"минах през ада!"(спестявам ви подробностите)
   Има ли връзка ,няма ли......?
   При всички случаи,човек трябва да има много специална духовна подготовка за такива практики.И да е много постоянен в това.Иначе(според мен) може да съживи и да задейства разни изродливи енергийни същности,с които ще му е много трудно да се справи в последствие.(не и невъзможно,де!)
   както и да е,сега , бих практикувала най-много хатха-йога 
Виж целия пост
# 11
Селма, имам същото усещане. Относно правенето на пасовете, раздвижването на енергиите, циркулирането им, обострянето на сетивата, сънуване, дори мога да кажа телепатия. Може би се изплаших от всичко това и затова спрях. Последва период в живота ми, през който оцелях, но аз си знам какво и кого загубих. Често съм се питала дали не съм объркала нещо конците с моите експерименти. Но сега, съвсем "случайно" нещо пак ме влече натам.
Снощи се оцъклих на поредното съвпадение. Гледам, по скоро слушам "Един срещу всички" и търся касетата с тенсегрити. Хвърлям от време на време по един поглед. Влиза поредният участник и какво да видя- новият участник е човекът, който ме насочи към Кастанеда, тенсегрити. Повярвай ми подскочих ей толкова от пода. Какво ли значи всичко това?
Виж целия пост
# 12
LidiS, Grinning Grinning Grinning,не знам.......
Дано е хубав знак!
Аз,пък,се чудя,защо ли започнах да разлиствам вчера из клюкарника(никога не го правя) и попаднах на темата ти Thinking
Виж целия пост
# 13
Няма нищо случайно в живота, дори да ни се струва случайност. Убедена съм. Спомних си как преди време издирвах под дърво и камък една книга. Нямаше книжарница или антиквариат, където да не я бях търсила и така бях свикнала да ми казват " Няма я", че когато един ден минавайки покрай една сергия за вестници и списания, покрай която минавам всеки ден поне по два пъти, реших да направя път на две майки с количките и понеже познавам човекът- продавач, се заприказвахме и го попитах дали случайно не е попадал на тази книга. Той само се наведе и ми я подаде.  Сигурно така се е почувствал Моисей, когато е хванал в ръцете си свитъка с божиите заповеди. Треперех от вълнение.
Виж целия пост
# 14
Записвам се да следя темата, че ми стана интересно  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия