Пюре и съхранение

  • 3 765
  • 13
Мами от няколко дена захранвам с картофено пюренце, което приготвям вкъщи. Искам да Ви попитам мога ли да давам пюре с варен картоф от вчера или всеки ден трябва да е пресно сварен.
Другият ми въпрос е-отворено бурканче на Хип от 125 мл. може ли да се съхранява по някакъв начин за да давам и на другия ден или се изхвърля?
Благодаря Ви за отговорите.
Виж целия пост
# 1
На ХИП бурканчетата ги съхранявам в хладилника и ги ползвам по 3 дена.
Виж целия пост
# 2
Аз давах млечно-картофено пюре, приготвено с кърма. Правех го ден за ден.
Ако свариш картофа и на следващия ден решиш да направиш от него пюре с АМ/кърма, не ми е много ясно на какво ще прилича. Студените картофи се пюрират трудно.
Ако приготвиш пюрето с АМ/кърма, не можеш да го съхраняваш до следващия ден.
Някой може да каже, е пюрето може да се прави и без АМ/Кърма, но аз не съм съгласна.

Пюрето на Хип можеш да съхраняваш в хладилника и след отварянето. В този случай, обаче, след като го отвориш, отсипи с чиста лъжича толкова пюре, колкото ще дадеш, а останалото количество прибери. Не бива да се съхранява храна, от която детето е хапвало с лъжичка.
Виж целия пост
# 3
Аз съм давала домашно приготвено пюре и на другия ден, но в него е нямало АМ. Тоест когато сваря картофа го пасирам с много малко от водата в която се е варил, прибирам в бурканче и в хладилника. На следващия ден го затоплям и прибавям АМ с малко вода. Самото картофено пюре обикновено е доста гъсто и с АМ става добре.
Можеш да съхраняваш и готово пюре в хладилник, но както е казала Vivi предварително си изсипи в друг съд количеството за едно ядене и тогава прибери останалото.
Виж целия пост
# 4
Ами аз понякога, когато се налага, си правя две порцийки.Сварявам и пасирам заедно, след което отделям за едното хранене, а другото го прибирам в хладилника за следващият ден.
Всички пюрета се сгъстяват, но когато прибавиш АМвсичко се оправя.
Виж целия пост
# 5
Аз също приготвям пюретата в къщи. Като ги направя, затварям бурканчетата още топли и като истинат ги държа в хладилника (не ми се е случвало повече от 5 дена) и нищо има няма. Когато отворя бурканче се случва да ползвам пюрето и 3 дена. Не слагам вътре АМ.
Виж целия пост
# 6
Аз също съхранявам домашно приготвените пюренца в хладилник.После ги притоплям и добавям малко АМ.
Виж целия пост
# 7
Аз правя малко по-голямо количество пюре. Докато е още горещо го сипвам в бурканчетата, затварям ги и ги обръщам да застанат на капачката. Така знам, че се консервира сладко. Когато изстинат, ги прибирам в хладилника. Проверявам дали капачките са хлътнали. Ако да, значи няма проблем. Като ги отворя пукват, като стерилизирани.  Изваждам си необходимото количество, разреждам с топло АМ и готово. Правя пюрето малко по-гъсто, за да може като се разреди да стане нормално за ядене с лъжичка.

Пюретата на Хип знам, че могат да се използват до 48 часа.
Виж целия пост
# 8
На готовите пюрета пише колко време могат да се съхраняват в хладилник. Домашните също могат да се дават и на следващия ден ако са били в хладилник Peace
Виж целия пост
# 9
  Повечето готови пюрета имат трайност до 48 часа след отварянето им,в хладилник.
  Домашно приготвените съхранявам по същия начин PeaceПасирам ги веднага след сваряването,и само когато давам определената доза за деня,добавям АМ-в останалото-не Naughty
Виж целия пост
# 10
Аз правя малко по-голямо количество пюре. Докато е още горещо го сипвам в бурканчетата, затварям ги и ги обръщам да застанат на капачката. Така знам, че се консервира сладко. Когато изстинат, ги прибирам в хладилника. Проверявам дали капачките са хлътнали. Ако да, значи няма проблем. Като ги отворя пукват, като стерилизирани.  Изваждам си необходимото количество, разреждам с топло АМ и готово. Правя пюрето малко по-гъсто, за да може като се разреди да стане нормално за ядене с лъжичка.
И аз така правех преди да го запиша на детска кухня.
Виж целия пост
# 11
Аz правя по-голямо количество и го zамраzявам във формички zа лед. Когато искам да дам от него го раzмраzявам (вадя от предната вечер и оставям в хладилника) и прибавям АМ или го смесвам с друг zеленчук.
Когато zахранвам с готово пюре правя по съЩия начин. Оставям си само 2-3 лъжички, а останалото на кубчета и във фриzера.
Виж целия пост
# 12
По - добрият вариант е да е прясно всичко за бебчо.
Виж целия пост
# 13
Ами хубаво е да е пресен варения картоф. А за бурканчето на Хип - съхранявай в хладилника 24 часа, няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия