да се цедя или не след кърмене?

  • 960
  • 19
здравейте момичета Hug

моят бебчо е почти на месец и схемата ни на хранене е цедене и даване от шише, но смятам да го уча да се връща на гърдата.

Въпросът ми е след сучене да се цедя или не? Педиатърката ми ми казва винаги да се цедя, а в много статии 4ета 4е не трябва да се цедя, защото мога да си докарам хиперлактация.
Е да! но след сучене усещам понякога напрегнати гърдите и имам нужда да се изцедя.

И още 1 въпрос имам. След сучене, когато се изцедя ако успея да изцедя нещо,  значи ли това 4е не си е изял полагаемото или означава, че това е в повече и се е нахранил добре. Но той е много мързелив и заспива и суче по 1 час и никога сам не пуска зърното.

Мерси предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Аз не се цедя, защото гърдите произвеждат толкова кърма, колкото бебчето има нужда и колкото изсуква. На принципа "според търсенето и предлагането"  Grinning.  Довери се на бебчето си и няма да сбъркаш, но това правило важи само ако детенцето си суче, не да се храни от биба. Успех !
Виж целия пост
# 2
Аз се цедя веднъж на ден вечер към 12ч защото последното хранене на беба е в 10 а после в 4-5ч и през тази палза ''наводнявам'' цялото легло ако не го направя. Иначе след кърмене не :
гърдите произвеждат толкова кърма, колкото бебчето има нужда и колкото изсуква.
Виж целия пост
# 3
Не е необходимо да се цедиш винаги. Според мен, когато си чувстваш гърдите напрегнати, може да изцедиш малко, колкото да те облекчи, но не докрай. Аз например никога не съм се цедила и кърмата ми стигаше.
Бебето само си показва дали се е нахранило - ако не плаче от глад, ако си изкарва спокойно до следващото кърмене, ако наддава добре и т.н.
Виж целия пост
# 4
Не е необходимо да се цедиш винаги. Според мен, когато си чувстваш гърдите напрегнати, може да изцедиш малко, колкото да те облекчи, но не докрай. Аз например никога не съм се цедила и кърмата ми стигаше.
Бебето само си показва дали се е нахранило - ако не плаче от глад, ако си изкарва спокойно до следващото кърмене, ако наддава добре и т.н.

Hug
Виж целия пост
# 5
Веднага бих те посъветвала да се цедиш винаги след кърмене.Аз се цедях до към 3-4 месец, после спрях,защото започнах захранването.Правех така-предлагам едната гърда,след което я изцеждам,на другото хранене-другата,после пак я изцеждам.Моята е вече 7 мес.и кърмя успешно.Ако искаш да кърмиш по-дълго трябва да го правиш,дори и по малко.Успех!
Виж целия пост
# 6
Веднага бих те посъветвала да се цедиш винаги след кърмене.Аз се цедях до към 3-4 месец, после спрях,защото започнах захранването.Правех така-предлагам едната гърда,след което я изцеждам,на другото хранене-другата,после пак я изцеждам.Моята е вече 7 мес.и кърмя успешно.Ако искаш да кърмиш по-дълго трябва да го правиш,дори и по малко.Успех!

Аз пък кърмя вече 10 месеца и кусур без да съм се цедила и един път  Mr. Green
Не е нъжно да се цедиш, ако хранеш бебчето на поискване - то само ще си регулира кърмата според нуждите. А колко изцеждаш и дали след кърмене не е никакъв показател, за това колко е ял. Ако усещаш напрежение се изцеди до облекчаване, ако следващото хранене е далече. Аз туй никога не съм го правила, защото дребния сучеше на поразия  Twisted Evil
За сученето по час - мойто звяр беше същия - по цял час през час ядеше.. Ела да видиш към 2-3 месец като почна да се насмуква за 5 минути  Crazy А сега вече секунди само се задържа и бяга да играе.
Виж целия пост
# 7
Днес станаха 8 месеца кърмене без нито едно цедене за нас...
Малкия все още се прехранва главно с кърма (изяжда около 100 гр. твърда храна на ден), а вече е към 10 кг.
За мен цеденето е излишна хамалогия, но тъй като вие сега минавате от цедене към сукане, може би трябва постепенно да намалиш и спреш изцеждането. При теб все пак е важно да се увериш и че бебето суче ефективно (като проследиш дали пишка и ака).
Дано скоро минете изцяло към кърмене от гърда и да ти бъде лесно и приятно кърменето! Hug
Виж целия пост
# 8
Ако усещаш напрежение в гърдите може да изцедиш малко,но наистина не прекалявай!Причините ги знаеш.Аз също първият месец се цедях,но после нещата се регулираха от само-себеси и сега сме ок.Връщай бебо изцяло към сукане от гърда,и успешно и дълго кърмене!
Виж целия пост
# 9
Аз се изцеждам веднъж на ден, но количеството кърма е толкова малко, че вече смятам това усилие за излишно. Явно бебата изсуква всичко и количеството кърма се регулира според нейните нужди.
Виж целия пост
# 10
Аз цедях в началото, защото чувствах напрежение, а и от време на време ми се образуваха бучки (слава Богу, без сериозни последици Simple Smile)... Но като поотрасне малко бебчето и вече не е толкова сънливо по време на сучене, нещата ще се регулират  Peace
Успех  Hug
Виж целия пост
# 11
Аз съм новобранка, кърмя от няколко дена и след това доизцеждам, понеже усещам напрежение в гърдата. Бебка още е съвсем мъничка и не може да изяде всичко.
Виж целия пост
# 12
аз кърмя вече 12 ден и се цедя след всяко хранене. В противен случай гърдите ми стават бетон и на следващото кърмене бебчо абсурд да засмуче тия камъни. Това според вас означава ли, че имам много кърма и ако не я изцеждам ще се блокира кърменето?
Виж целия пост
# 13
аз кърмя вече 12 ден и се цедя след всяко хранене. В противен случай гърдите ми стават бетон и на следващото кърмене бебчо абсурд да засмуче тия камъни. Това според вас означава ли, че имам много кърма и ако не я изцеждам ще се блокира кърменето?
Скоро кърмата ти ще започне да се регулира и ще можеш да намалиш и спреш цеденето, освен ако не искаш да имаш резерв.
Ако искаш да махнеш цеденето-изцеждай само до облекчение. Ако гърдите ти са много твърди и бебето не може да засуче-можеш да изцедиш малко преди кърмене.
Но не мисля, че е проблем-само дето ти е малко по-трудно  bouquet
Виж целия пост
# 14
Ако искаш да махнеш цеденето-изцеждай само до облекчение. Ако гърдите ти са много твърди и бебето не може да засуче-можеш да изцедиш малко преди кърмене.

Да, и аз правя така - не изцеждам докрай, а докато ми омекне гърдата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия