Едно питане за правата на пациента?

  • 2 289
  • 19
Пациент, който е лежал в болнично отделение за лечение, има ли право на контролен преглед (в рамките на седмица след изписването и назначено лечение) при лекуващия лекар от отделението?
Виж целия пост
# 1
според мен има  Peace
Аз и при двете операции на гърдата,първия път отидох след седмица,а втория след месец от операцията Peace

До колкото си спомням на мен хирурга си ми каза,4е имам право на два прегледа,а дали ще отида си е мой проблем Peace
Виж целия пост
# 2
И аз така знам, но трябвало да се направи някакво скъпо струващо изследване на апарат, затова лекуващата лекарка иска направление от личната лекарка, което тя е отказала.
Понеже не си знаем правата, се въртим в кръг Close

Виж целия пост
# 3
защо пък ще отказва направление,на какво основание

но щом е лежал в болницата,мисля 4е има право на преглед
Виж целия пост
# 4
Сещам се още нещо да питам: Има ли граница на % инвалидност с решение на ТЕКЛ, при заплащане на потребителска такса?
Виж целия пост
# 5
Сещам се още нещо да питам: Има ли граница на % инвалидност с решение на ТЕКЛ, при заплащане на потребителска такса?

на този въпрос не мога да ти отговоря...
Виж целия пост
# 6
Не просто има право, а контролният преглед е даже задължителен.
А инвалидите не заплащат потребителска такса. Това обаче не пречи на доктора на баба ми да си я дялка по 1.80 за Добър ден  Naughty
Виж целия пост
# 7
А инвалидите не заплащат потребителска такса.

Да, но има ли някакви граници за % инвалидност, защото личната каза че от 70% нагоре не плащат потребителска такса, а в случая става дума за 52% инвалидност.
Виж целия пост
# 8
Може, може, май е точно така  Thinking
Виж целия пост
# 9
И според мен има. Даже повече пъти.
Виж целия пост
# 10
Личната лекарка е дала направление след доста увъртания. Всъщност не става дума за самия контролен преглед, а за това изследване на бъбреците. И така не разбрах, кой крив, кой прав Thinking
Виж целия пост
# 11
Има право на преглед в лечебното заведение,но само с направление от личния лекар.В противен случай се зплаща прегледа.
Виж целия пост
# 12
Има право на преглед в лечебното заведение,но само с направление от личния лекар.В противен случай се зплаща прегледа.

 Thinking Сигурна ли си?
Защото за първи път се сблъсквам с това, в близките 3-4г., смисъл до сега не са ни искали направление за контролен преглед при лекуващия лекар след изсписване от отделение.
Виж целия пост
# 13
Два пъти лежахме в болница с детето. И двата пъти ни викаха на контролен преглед без никакви направления от личен лекар.
Освен ако нещата не се различават за възрастни и деца  Thinking
И всъщност тук говорим за съвсем ново изследване, което няма как да стане без направление.
Виж целия пост
# 14
И всъщност тук говорим за съвсем ново изследване, което няма как да стане без направление.

Да, явно направлението е заради изследването.

Благодаря  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия