едно питане - паспорти или лични карти при пътуване?

  • 735
  • 10
налага се майка ми да дойде, като ще пътува със самолет. тъй като няма много време , а аз чак днес се сетих да я подканя да си провери паспорта и се оказа, че изтича няколко дни след като кацне при нас. та питането ми е - може ли да лети с лична карта или бързо да отива да си прави утре нов паспорт?
Виж целия пост
# 1
зависи къде си
ако си в ЕС може и с лична карта да дойде. Peace
Виж целия пост
# 2
 Lennie изпревари ме и аз това щях да пиша,но за по сигурно нека си направи паспорт.
Виж целия пост
# 3
в ЕС съм. притеснявам се, че майка ми почти не говори английски/за местния език да не говорим/ и ако нещо я питат на паспорт чекинга тук ще върже кънките. или пък, представям си на нашето летище да писнат, че с лична карта не може, а тя задължително трябва да дойде, защото аз трябва да замина за Бг.
нечия майка не е ли пътувала скоро със самолет да сподели опит?
Виж целия пост
# 4
Щом като не говори езика и напиши една покана както беше преди.Ако я спрат имиграционите да покаже поканата и твоя тел.номер те съм сигурна ще ти звънат,те имат и преводачи ще се разберат,но пак ти казвам нека си изкара паспорт бърза поръчка 24 часа Peace
Виж целия пост
# 5
в ЕС съм. притеснявам се, че майка ми почти не говори английски/за местния език да не говорим/ и ако нещо я питат на паспорт чекинга тук ще върже кънките. или пък, представям си на нашето летище да писнат, че с лична карта не може, а тя задължително трябва да дойде, защото аз трябва да замина за Бг.
нечия майка не е ли пътувала скоро със самолет да сподели опит?

няма законово основание просто
аз преди малко време се върнах от бг и хората масово ги пускаха без никакви въпроси с лични карти.
но. ... страх лозе пази.  Peace
Виж целия пост
# 6
Нека си пътува с паспорта. Нали й е валиден при кацане в твоята страна? Значи няма да й правят проблем. А за напускане, няма да гледат толкова. Все пак не може ли да си извади нов?  newsm78 Има експресна поръчка за 1 работен ден, вярно, малко по-скъпичко е, но си спокоен. Не знаеш на какъв човек ще попаднеш на паспортен контрол....
Виж целия пост
# 7
Тук наскоро едно момиче беше летяло до Виена с карта, но на връщане изпуснала самолета и се наложило да се връща с автобус през Сърбия, съответно и трябвал паспорт, и така се стигнало до вадене на пасаван. Аз бих взела паспорта задължително, само на ЛК не разчитам.
Виж целия пост
# 8
Нека си пътува с паспорта. Нали й е валиден при кацане в твоята страна? Значи няма да й правят проблем. А за напускане, няма да гледат толкова.
По принцип паспорта трябва да има валидност най-малко 6 месеца при влизане в дадена държава.Поне такива са изискванията тук.При чекиране ако не ти е валиден паспорта могат да ти направят проблем ей така за спорта
Виж целия пост
# 9
Аз си ходих февруари месец, паспорта ми беше изтекъл и минах с личната карта, не съм имала проблеми.
Според мен да си вземе паспорта, а да дава лична карта, ако някой много зареве за паспорта тогава да го покаже.
Виж целия пост
# 10
Да не гледа уплашено и
да се усмихва, важно е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия