Какво мислите за това? /или поредната бабина девитиня/

  • 1 249
  • 28
Момичета този уикенд мислехме да пътуваме с мъжа ми извън София и да оставим детето на майка ми.
Да, обаче всички баби скочиха, че ако не го кърмя повече от 24 часа не трябва да му давам да суче повече, защото не било хубаво за детето и незнам си какво щяло да стане.
Аз по принцип не съм суеверна и досега съм си пускала покрай ушите всичките им приказки, но този път нещо почна да ме човърка отвътре. Знам, че е поредната глупост /според тях отдавна вече трябва да спра да кърмя/, но не ми е спокойно, даже си мисля да отложим пътуването.
Моля ви кажете вие какво мислите? Чували ли сте за такова "поверие"?
Виж целия пост
# 1
  Ойой, ами щом са скочили бабите, значи не ще да е така!  Mr. Green
Може би смятат, че ще се пресече кърмата. Joy След година
и 4 месеца опит, би трябвало да не се отказваш!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Да чувала съм. Според суеверието детето щяло да урочасва, ако не го кърмиш повече от едно денонощие.
Което лично за мен е поредната бабешка глупост.
И не ми попречи да липсвам повече от 36ч. и после пак да кърмя.
До сега никой не се е оплакал, че дъщеря ми го урочасала  Simple Smile
Така че приятна почивка и не слушай бабите.
Виж целия пост
# 3
Да, чувала съм какви ли не глупости.
Това не означава, че ги зачитам.

Изборът е твой.
Виж целия пост
# 4
Твърде дълго кърмиш, за да се впрягаш на подобни изцепки смятам Peace

бабите са си баби, и аз се убедих вече Tired

не съм чувала точно това "поверие", но го категоризирам директно за "бабина деветина"

Приятен уикенд Sunglasses
Виж целия пост
# 5
И аз съм го чувала но даже и в по фрапиращ вариант от прескочено ядене сутрин или вечер  newsm78 незнам с какво се обосновават точно исъм мислила мислила но така и неможах да реша дилемата  Crazy, не сме прескачали ядене или ден досега но надали и да се наложи ще спра да кърмя дъщеря си  Peace а това с урочасването също ми е интересно как става  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Точно това ми беше казано от личната ми лекарка.
Според мен,допитай се до лекар,за всеки случай.
Виж целия пост
# 7
Не се връзвай на такива глупости.Сама прецени какво да направиш, но според мен, ако имаш желание да продължиш да кърмиш, просто го направи.Бабите и техните изказвания няма да ги коментирам.... Tired
Виж целия пост
# 8
Това не го знаех,но смятам че не е проблем да продължиш да кърмиш след това.
Виж целия пост
# 9
Точно това ми беше казано от личната ми лекарка.
Според мен,допитай се до лекар,за всеки случай.

Е тук вече ще припадна  #Crazy. А как точно личната ти лекарка го обясни от медицинска гледна точка?
Виж целия пост
# 10
Пазете се от моя син тогава - той не сука в продължение на една седмица по собствено желание наскоро и след това пак стана пиявица  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Точно това ми беше казано от личната ми лекарка.
Според мен,допитай се до лекар,за всеки случай.

Е тук вече ще припадна  #Crazy. А как точно личната ти лекарка го обясни от медицинска гледна точка?

Не ми го обясни,но бих попитала за лична информация.
Виж целия пост
# 12
...според тях отдавна вече трябва да спра да кърмя...

Май си търсят начин точно затова  Mr. Green

Я не се връзвай на глупости Wink ..

А като дойде цикъла и кърмата става токсична  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
Не се връзвай, това е поредното суеверие (освен, ако не искаш да го използваш като повод за по-лесно отбиване Wink). Аз отбих сина си заради бременността и като родя, ако не е забравил и иска, ще му давам да суче и хич няма да ми пука, че бил голям и т.н.
Виж целия пост
# 14
Това са пълни глупости! Едно време  така са се отбивали децата. Родилката е трябвало да замине за 1 ден някъде далеч и се е считало че " зли очи" са урочасвали млякото й....та като се върнела не можела да кърми повече. Всъщност това са го измислили за да може спокойно без гузна съвест да се отбие дедето. А мнението на лекарката...направо ме разби!  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия