Заместване на хранене кога и колко пъти!

  • 4 852
  • 15
Здравейте мами, знам че ни е рано за заместване на едно или две хранения, но искам да бъда на ти с тази тема която ще ми дойде до главата след 1-2 м.За сега сме на кърма, но започваме да се захранваме по- малко. Моля Ви,  пишете вие на колко месеца  сте заместили едно хранене и по-късно две. Embarassed
Виж целия пост
# 1
До годинка не се замества кърмене. Първо кърмиш, после - друга храна - колкото иска-толкова. Другата храна е за разнообразяване и въвеждане на нови вкусове и консистенции.
Иначе от кърмата детето си набавя основното, което му е нужно като храна, енергия и имунитет.  Wink

Така практикувах с каката, така ще процедирам и с дребната, като му дойде времето за захранване.


Виж целия пост
# 2
още не сме заместили  newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз още не съм заменила кърмене с друга храна,макар,че започнах захранването след навършени 6 месеца със зеленчуково пюре.Записвам се да следя темата. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е на 11 месеца и аз също до сега не съм заместила кърмене/хранене с бутилка (аз работя) с друга храна. Това което съм чела и което педиатърът ми препоръчва е, че до годинка майчиното мляко както и AM са основния източник на храна на бебето и всичко останало се дава като добавка, а не заместител.

Ние започнахме захранването след 6тия месец и за сега не сме намалили броя на кърменията. В момента и давам да яде друга храна два или три пъти на ден колкото тя иска. Аз обикновено храня час след като сме сукали Simple Smile Добавихме второ ядене (коричка хляб на закуска  Embarassed) към 8мия месец и 3то хранене наскоро

Можеш да започнеш с едно хранене на ден и да добавиш второ, когато предцениш ,че бебо толерира добре захранването (дъщеря ми например страдаше от запек първите няколко седмици на захранването, което преди това не ни се беше случвло) и ако бебо почне да проявява голям интерес към това което вие ядете. Общо взето следавай детенцето - то ще ти покаже кога е готово за второ и трето добавено ядене.
Виж целия пост
# 5
Аз не знам как точно става заместване на хранене при кърмене на поискване  Crazy

Ние започнахме захранването след 6тия месец и за сега не сме намалили броя на кърменията. В момента и давам да яде друга храна два или три пъти на ден колкото тя иска. Аз обикновено храня час след като сме сукали Simple Smile Добавихме второ ядене (коричка хляб на закуска  Embarassed) към 8мия месец и 3то хранене наскоро

Точно тъй правя и аз  Hug .. Яде 2-3-4 пъти нещо си .. и суче на поразия  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Ей ама много Ви благодаря  и аз ще направя така, защото мамите от моята градинка са почнали да заместват храненето на свойте бебоци та аз мислех, че нещо пак съм объркало , но май съм била права поне за себе си Rolling Eyes Embarassed Confused
Виж целия пост
# 7
И при мен е така - яде по три пъти на ден , но нямам заместено хранене.Хапва си по колкото си иска и ако не преди , то след това си суче задължително. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
До годинка не се замества кърмене. Първо кърмиш, после - друга храна - колкото иска-толкова. Другата храна е за разнообразяване и въвеждане на нови вкусове и консистенции.
Иначе от кърмата детето си набавя основното, което му е нужно като храна, енергия и имунитет.  ;-



И ние нямаме заместено хранене, иначе 3 пъти на ден твърда храна и суче на корем Joy

Виж целия пост
# 9
Аз заместих хранене след 11 месец /следобедното/.
Иначе кърмех и след това му предлагах друга храна колкото иска.
Виж целия пост
# 10
Важно е до годинката кърмата (или ам) да е основната храна на бебето. Идеята е да се кърми и след около половин - един час да се предложи твърда храна (по-скоро за запознаване с нови вкусове и консистенции, отколкото за нахранване).

И до сега не мога да кажа дали, кога и как съм заместила кърмене. Дребният яде по 3-4 пъти дневно твърда храна (понякога доста символични количества, но понякога омита внушителни порции), през останалото време суче...не знам колко пъти на денонощие, колкото поиска.

Виж целия пост
# 11
Аз  съм заместила обедното кърмене със зеленчуково пюре - изяжда едно малко бурканче на Хип /125 гр./, слагам и малко вода. През 2-3 дни добавям и четвърт жълтък. Заместила съм и едното вечерно кърмене с бананова каша. Иначе суче 2 пъти сутрин, 2 пъти следобед и 2 пъти нощем. .Между двете сутрешни кърмения давам плодово пюре - пак едно малко хипско бурканче. /Това, разбира се, не означава, че утре няма да си смени режима Crazy/
Иначе я захраних на 6 м., до тогава - само на кърма.
Но и Ирма има запек от време на време така, че кога и колко хранения да заместиш си е лично ваш /на бебчето и теб/ избор.  Peace
Виж целия пост
# 12
И ние нямаме заместено хранене до момента. Повечето мами във форума съветват това да не се прави до годинката, тъй като кърмата е основна храна за бебето и аз смятам да процедирам така. Но това все пак си е личен избор.
Виж целия пост
# 13
И ние нямаме заместено хранене до момента. Повечето мами във форума съветват това да не се прави до годинката, тъй като кърмата е основна храна за бебето и аз смятам да процедирам така. Но това все пак си е личен избор.
И аз подкрепям написаното.Ние отскоро се захранваме но засега немисля да замествам кърмене.
Виж целия пост
# 14
До годинката не съм замествала кърмене. Само кърма плюс всякакъв  друг вид храна между кърменията  по две-три лъжички два пъти на ден. Плюс бисквитка или коаричка или нещо подобно.
След годинката до сега яде по три пъти на ден и между яденетата-кърма. Нощем също много се кърмим още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия