Мамограф и бебеправене??

  • 1 477
  • 3
Записах си час за мамограф профилактично преди да почнем с опитите за бебе! Прочетох доста противоречиви неща за него! Вие какво бихте ме посъветвали дали да отида да ме видят, никога не съм ходила на преглед за гърдите или просто да си посетя мамолог, който само с опипване да прецени, какво е състоянието им! Ще ми се да си изледвам всичко преди да започна с опитите за бебе! Пък мамографа все пак си е облъчване???!!
Виж целия пост
# 1
Ако нямаш 40 и нямаш фамилна история - майка, сестра с рак преди 40 г. или наблюдаваш промени, оплаквания - бучка, уплътнения, не виждам защо ще правиш снимка. Под 40 жлезистата тъкан е много плътна, мамограмата не показва кой знае какво. Ако нещо те притеснява отиди на лекар, ако има бучка да се види и на ултразвук, ако лекаря реши да направи и снимка. Но така профилактично - защо  newsm78 ... Ако все пак решиш да ходиш - поискай оловна престилка. Не защото е особено облъчващо, не защото риска е голям, но все пак от навършване на 15 до 45-50 г. имаме само около 400 яйцеклетки, и всеки месец губим по една. Защо да рискуваме един на един милиард шанс рентгенов лъч да ни увреди ДНК-то точно на най-обещаващото яйце  Grinning? Някъде четох да се пазим месец след това - глупости, каквото става, става на момента, след това е все тази, ново яйце няма да произведем. При мъжете е друго, след 76 дена имат чисто нов заряд сперматозоидчета  Laughing.
Виж целия пост
# 2
Мамограф след 40 години, иначе е добре профилактично да се ходи веднъж годишно на мамолог. Аз попаднах на страхотен мамолог, ако може да му се вярва в Б-я според него имало страшно малко мамолози с точно специалност мамолог. Той я изкарал във Франция.
Виж целия пост
# 3
Но така профилактично - защо  newsm78

Ами нас ни водиха преди 2 години от работа на мамограф (за първи път ми беше) - при профилактичните прегледи. Всички жени наред, без оглед на възрастта...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия